Vedeli ste, že...? V ponuke máme už viac ako 250 000 rôznych kníh, filmov, spoločenských hier a ďalšieho doplnkového sortimentu

Vydavateľstvo Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov

V ponuke máme 596 titulov

1.
Jaroslav Rezník  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2017)
NOVINKA
Prepracovaná poetika, bohatý jazyk, vycizelovaná výpoveď bez jediného zbytočného slova, prienik do duše, silný zásah slovom, vnútorná úprimnosť, zodpovedný systém hodnôt aj výzva k zodpovednosti a prebúdzanie národnej pamäti... (viac o knihe)
Naša cena: 6,72 €  (teda ušetríte 15%) posielame do 5 dní
2.
K.H. Nevin  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2017)
NOVINKA
V tradícii pôvodných obyvateľov Ameriky funguje fenomén nazývaný Tanec sily. Ide o čin, do ktorého indiánsky bojovník vkladá všetko; v jedinom okamžiku koncentruje nielen svoje fyzické či psychické schopnosti, ale aj celú svoju vôľu, vďaka čomu jeho... (viac o knihe)
Naša cena: 5,80 €  (teda ušetríte 16%) posielame do 5 dní
3.
Anton Hykisch  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Možno milióny ľudí obšťastniť rýchlo, bez lásky a často aj proti ich vôli? Túto otázku osvetľuje nový historický román Antona Hykischa, situovaný do sklonku 18. storočia, v predvečer Francúzskej revolúcie (ide o voľné pokračovanie úspešného románu... (viac o knihe)
Naša cena: 10,59 €  (teda ušetríte 11%) posielame do 2 dní
4.
Thomas More  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2017)
Rozprávanie o živote na fiktívnom ostrove Utópia sa začína stretnutím troch postáv, medzi ktorými sa rozprúdi rozhovor tvoriaci vlastný obsah diela. Thomas More a Peter Giles počúvajú rozprávanie fiktívnej postavy, „scestovaného“ Rafaela Hythlodaya... (viac o knihe)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
5.
Aldous Huxley  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2015)
Aldous Huxley, jeden z najvýznamnejších spisovateľských zjavov anglickej a svetovej literatúry minulého storočia, posunul časový rámec hroziacej technizácie a odľudštenia spoločnosti do vzdialenej budúcnosti, ale jeho kritika nestráca adresnosť... (viac o knihe)
Naša cena: 7,39 €  (teda ušetríte 11%) posielame do 13 dní
6.
Stefan Zweig  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2011)
Stefan Zweig bol jedným z tých spisovateľov, ktorí museli emigrovať a k dobe sa primerane svojim možnostiam vyslovil práve knihou Svedomie proti násiliu alebo Castellio proti Kalvínovi, v ktorej analógiou boja Castellia proti Kalvínovi... (viac o knihe)
Naša cena: 8,31 €  (teda ušetríte 6%) posielame do 5 dní
7.
Tido J. Gašpar  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (1998)
Narodil sa v rodine hospodárskeho správcu a vzdelanie získaval v Rakove a v Martine. V roku 1911 pracoval ako námorník na Jadranskom mori, od roku 1919 bol tajomníkom župy, od roku 1922 pracoval na tlačovom odbore Ministerstva s plnou mocou pre... (viac o knihe)
Naša cena: 1,66 € posielame do 13 dní
8.
Iveta Zaťovičová  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2017)
Svetlana je úspešná, ale osamelá žena, ktorá postupne prichádza o všetky svoje životné istoty. Po sklamaní v láske i v podnikaní sa utiahne na vidiek do opusteného domu po svojom otcovi, aby tu, v rodisku svojich predkov, spoznala hodnoty... (viac o knihe)
Naša cena: 11,31 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 13 dní
9.
Noam Chomsky a David Barsamian  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2013)
V knihe rozhovorov, uskutočnených v rokoch 2010 – 2012, sa Noam Chomsky zaoberá aktuálnymi a naliehavými otázkami súčasnosti: budúcnosťou demokracie v arabskom svete, európskou finančnou krízou, kolapsom amerických politických inštitúcií... (viac o knihe)
Naša cena: 6,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 13 dní
10.
H.G. Wells  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2012)
Najznámejšia kniha svetového sci-fi autora je dramatickým príbehom okupácie Zeme mimozemšťanmi, ktorých planéta už bola preľudnená, preto pre seba hľadajú nové územia. Ťažiskovou lokalizáciou deja je Londýn, kde vypukne neúprosná panika a boj o prežitie.. (viac o knihe)
Naša cena: 6,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
11.
Augustín Marián Húska, Juraj Chovan-Rehák a František Vnuk  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Autori publikácie pomocou súčinnosti prírodných, spoločenských a duchovných vied ponúkajú cez prizmu kresťanského svetonázoru a slovenskej štátnej identity evolučné vysvetlenie rivality Západu a Východu. Táto rivalita síce korení vo fylogenetickej... (viac o knihe)
Naša cena: 14,16 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
12.
Boris Brendza  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2000)
Básnický debut literáta, šéfredaktora magazínu Dotyky, prezrádza literárny cit, zmysel pre triezve vrstvenie rýmov, čitateľne zašifrovaných myšlienok a lyrických skratiek. Štyridsaťpäť básní obsiahnutých v zbierke sú pôsobivou vnútornou výpoveďou... (viac o knihe)
Naša cena: 0,63 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
13.
Milan Čarňanský  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2006)
Kniha poviedok rodáka zo Spišskej Novej Vsi, úradníka v štátnej správe, prozaika Milana Čarňanského (1959)... (viac o knihe)
Naša cena: 4,70 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
14.
Honoré de Balzac  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2001)
Na humoristicko - satiricky ladených príbehoch pranieruje Balzac svetské a cirkevné ustanovizne, ich pokrytectvo, závisť a egoizmus, ktorý vždy vyvoláva všemocná vláda peňazí. (viac o knihe)
Naša cena: 1,66 € posielame do 5 dní
15.
Peter Singer  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2006)
Táto kniha hovorí o tom, že vo svetle toho, ako sa jednotlivé štáty zemegule zbližujú, aby mohli riešiť celosvetové otázky, musí sa pohľad vodcov našich krajín preorientovať... (viac o knihe)
Naša cena: 7,86 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
16.
Štefan Moravčík  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Čitateľsky úspešná zbierka Štefana Moravčíka Moravianska Venuša vyšla roku 1984 vo vydavateľstve Smena v edícii Erb. Knižka vznikala v priaznivej atmosfére, nastolenej knihami Pavla Dvořáka o nových archeologických objavoch na našom území, prácou... (viac o knihe)
Naša cena: 6,54 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
17.
Erich Kästner  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov systematicky odstraňuje dlhodobý deficit Kästnerových detských kníh na slovenskom knižnom trhu. Po vydaní titulov Lietajúca trieda (2011), Lienka a Anton (2012), Emil a detektívi (2013) a Emil a tri dvojčatá.. (viac o knihe)
Naša cena: 7,89 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 13 dní
18.
Rodney G. Peffer  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2015)
Rodney G. Peffer (významný americký politický filozof, pôsobiaci na Univerzite San Diego v Kalifornii a vystupujúci z pozície liberálneho marxistu) svoju teóriu spravodlivosti sformuloval v roku 1990, keď vyšlo jeho najslávnejšie dielo... (viac o knihe)
Naša cena: 13,78 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
19.
Roman Michelko  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2015)
V prvej predkladá svoj názor na riešenie terminologickej otázky, ktorá súvisí s pomenovaním štátneho útvaru, ktorý existoval na časti územia dnešného Slovenska od 14. marca 1939 do 8. mája 1945. V druhej sa venuje politickému vývinu medzi Mníchovom... (viac o knihe)
Naša cena: 5,70 € posielame do 5 dní
20.
José Lenzini  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2011)
José Lenzini, dlhoročný novinár alžírskeho pôvodu, zanietený camusológ sa už vyše dvadsať rokov špecializuje na Alberta Camusa, najmladšieho nositeľa Nobelovej ceny za literatúru 1957 a jeho dielo. V knihe venovanej Camusovi... (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
123456789 … 30

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Viac Menej
Autori
Viac Menej
Formát
Jazyk
Viac Menej
Na sklade v...
Farba obálky
Naozaj dobrú knihu by si mal prečítať za mladi, znovu v dospelosti a ešte raz v starobe, tak ako si treba krásnu budovu pozrieť ráno, na obed aj večer. (Robertson Davies)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 391 153,27 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička