Vedeli ste, že...? Okrem doručenia poštou si u nás môžete vybrať aj komfortné doručenie kuriérom GLS do 24 hodín alebo uloženie v Balíkomatoch.

Vydavateľstvo Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov

V ponuke máme 600 titulov

1.
Katarína Džunková  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Poetka Katarína Džunková, víťazka mnohých literárnych súťaží, sa v novele Eupalinova láska predstavuje ako hĺbavý a talentovaný prozaik. V próze, ktorá sa číta na jeden dych, rieši na pozadí očarenia krásou a umením antického sochára Eupalina otázku... (viac o knihe)
Naša cena: 6,56 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
2.
Tido J. Gašpar  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (1998)
Narodil sa v rodine hospodárskeho správcu a vzdelanie získaval v Rakove a v Martine. V roku 1911 pracoval ako námorník na Jadranskom mori, od roku 1919 bol tajomníkom župy, od roku 1922 pracoval na tlačovom odbore Ministerstva s plnou mocou pre... (viac o knihe)
Naša cena: 1,66 € posielame do 4 dní
3.
Etela Farkašová  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2012)
Prozaická kniha Etely Farkašovej s výraznými autobiografickými prvkami je prestrihávaným príbehom minulosti a prítomnosti spracovaným v dvoch rovinách. Nejde pritom len o dva časovo posunuté deje, ale i o dva tvorivé prístupy späté fenoménom pamäti... (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
4.
Etela Farkašová  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2008)
Literárne a vedecké dielo filozofky, esejistky, spisovateľky a nakoniec i poetky Etely Farkašovej už dostatočne presvedčilo o svojich kvalitách, čo okrem iného dokazuje aj množstvom literárnych ocenení (naposledy, ako finalistka súťaže Anasoft Litera)... (viac o knihe)
Naša cena: 5,33 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
5.
Ondrej Štefanko  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2015)
Zbierka poézie slovenského básnika z Rumunska Ondreja Štefanku (1949 - 2008) je určená do edície Slovenský svet. Zahŕňa 43 melodických básní, ktoré sa vyznačujú vyšperkovanou obraznosťou, metaforami so skrytým zmyslom. Tematicky zachytáva autorove... (viac o knihe)
Naša cena: 3,79 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
6.
Zuzana Kuglerová  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Zbierka ľúbostno-erotickej poézie. Zuzanu Kuglerovú poznajú čitatelia predovšetkým ako autorku historických románov,ˇzberateľku rozprávok a ľudových povestí. V časoch svojich študentských rokoch však debutovala ako poetka, zbierkou.. (viac o knihe)
Naša cena: 5,70 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
7.
Thomas More  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2017)
Rozprávanie o živote na fiktívnom ostrove Utópia sa začína stretnutím troch postáv, medzi ktorými sa rozprúdi rozhovor tvoriaci vlastný obsah diela. Thomas More a Peter Giles počúvajú rozprávanie fiktívnej postavy, „scestovaného“ Rafaela Hythlodaya... (viac o knihe)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
8.
Augustín Marián Húska, Juraj Chovan-Rehák a František Vnuk  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Autori publikácie pomocou súčinnosti prírodných, spoločenských a duchovných vied ponúkajú cez prizmu kresťanského svetonázoru a slovenskej štátnej identity evolučné vysvetlenie rivality Západu a Východu. Táto rivalita síce korení vo fylogenetickej... (viac o knihe)
Naša cena: 14,16 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
9.
Gaius Tranquillus Suetonius  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2010)
Životopisy rímskych cisárov je ďalším z pripravovaných titulov antickej knižnice VSSS. Ide o dodnes svieže dielo, ktoré kombinuje historiografický prístup s biografickým. Suetonius zachytáva osudy dvanástich cisárov od Caeasara po Domitiána... (viac o knihe)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
10.
Anton Hykisch  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Možno milióny ľudí obšťastniť rýchlo, bez lásky a často aj proti ich vôli? Túto otázku osvetľuje nový historický román Antona Hykischa, situovaný do sklonku 18. storočia, v predvečer Francúzskej revolúcie (ide o voľné pokračovanie úspešného románu... (viac o knihe)
Naša cena: 11,31 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
11.
H.G. Wells  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2012)
Najznámejšia kniha svetového sci-fi autora je dramatickým príbehom okupácie Zeme mimozemšťanmi, ktorých planéta už bola preľudnená, preto pre seba hľadajú nové územia. Ťažiskovou lokalizáciou deja je Londýn, kde vypukne neúprosná panika a boj o prežitie.. (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
12.
Noam Chomsky a David Barsamian  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2013)
V knihe rozhovorov, uskutočnených v rokoch 2010 – 2012, sa Noam Chomsky zaoberá aktuálnymi a naliehavými otázkami súčasnosti: budúcnosťou demokracie v arabskom svete, európskou finančnou krízou, kolapsom amerických politických inštitúcií... (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
13.
Milan Čarňanský  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2006)
Kniha poviedok rodáka zo Spišskej Novej Vsi, úradníka v štátnej správe, prozaika Milana Čarňanského (1959)... (viac o knihe)
Naša cena: 4,70 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
14.
Honoré de Balzac  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2001)
Na humoristicko - satiricky ladených príbehoch pranieruje Balzac svetské a cirkevné ustanovizne, ich pokrytectvo, závisť a egoizmus, ktorý vždy vyvoláva všemocná vláda peňazí. (viac o knihe)
Naša cena: 1,66 € posielame do 4 dní
15.
Milan Vároš  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2015)
Milan Vároš sa vybral po stopách umeleckých zbierok pôvodom zo Slovenska a získané informácie zhrnul do rozsiahleho, dokumentačne bohatého diela Osudy umeleckých zbierok (vydal Spolok slovenských spisovateľov, 2015) . Prináša zaujímavé fakty... (viac o knihe)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
16.
Zuzana Cigánová  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2012)
Najnovšiu knihu známej slovenskej herečky, už etablovanej autorky Zuzany Cigánovej (finalistky ceny Anasoft litera z roku 2008 za knihu Šampanské, káva, pivo) je možné nazvať trpkokrásnym príbehom o zložitom bytí (škaredej) ženy... (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
17.
Zuzana Cigánová  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Zuzana Cigánová, naša etablovaná autorka, prichádza s novým dielom, ale večnou témou – láskou. Lenže táto je poriadne naruby. Lebo láska, to je príroda v nás. A príroda je najmocnejšia. A robí si, čo chce. Aj živelné pohromy. Prvý pohľad, prvý dotyk... (viac o knihe)
Naša cena: 7,89 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
18.
Maria Nurowska  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2017)
Maria Nurowska (1944) je jedna z najobľúbenejších a najprekladanejších poľských spisovateliek. O jej knihy má záujem niekoľko generácii. Je uznávanou autorkou psychologických románov, v ktorých sa obdivuhodným spôsobom prelína psychológia s históriou... (viac o knihe)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
19.
Erich Kästner  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov systematicky odstraňuje dlhodobý deficit Kästnerových detských kníh na slovenskom knižnom trhu. Po vydaní titulov Lietajúca trieda (2011), Lienka a Anton (2012), Emil a detektívi (2013) a Emil a tri dvojčatá.. (viac o knihe)
Naša cena: 7,89 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
20.
Nikolaj Starikov  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2015)
Autor (1970) patrí k novej generácii spoločensky angažovaných ruských postkomunistických intelektuálov. Od roku 2006 napísal pätnásť kníh (niektoré už vyšli vo viacerých vydaniach) so zameraním na aktuálne témy politického života v Rusku so zdôraznením... (viac o knihe)
Naša cena: 11,31 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
123456789 … 30

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Viac Menej
Autori
Viac Menej
Formát
Jazyk
Viac Menej
Na sklade v...
Farba obálky
Keby mi doktor povedal, že mám len šesť minút života, nepremýšľal by som. Písal by som o trochu rýchlejšie. (Isaac Asimov)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 398 863,91 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička