popis Vedeli ste, že...? Ponúkame vám najviac možností platby spomedzi všetkých internetových obchodov - až 14 spôsobov!

Vydavateľstvo Tatran

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.


Ako vzniklo vaše vydavateľstvo? V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 65 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte? Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí? Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.
Viac informácií

Bolo nájdených 354 titulov od vydavateľstva Tatran

1.
Tanec s drakmi 1: Sny a Prach
George R.R. Martin  ·  Tatran (2016)
NOVINKA  TOP #9  
Na východe, sužovaná svojimi nepriateľmi, vládne ako kráľovná mesta postaveného na prachu a smrti Daenerys, posledný potomok rodu Targaryenovcov, ktorých draky vyrástli do hrozivej dospelosti... (viac o titule)
Naša cena: 15,12 €  (teda ušetríte 20%) zvyčajne posielame do 5 dní
2.
Tajný život stromov
Peter Wohlleben  ·  Tatran (2016)
TOP #15  
Nemecký bestseller Tajný život stromov už druhý rok neopustil miesto v rebríčku najpredávanejších kníh a nadšené ohlasy čitateľov doteraz neustali. Opantaní autorovou mágiou sa ponoria do lesa a stromy sa stanú ich najbližšími priateľmi... (viac o titule)
Naša cena: 10,97 €  (teda ušetríte 15%) zvyčajne posielame do 5 dní
3.
Sedem krátkych prednášok o fyzike
Carlo Rovelli  ·  Tatran (2016)
TOP #36  
Jednoduché, zrozumiteľné a obdivuhodné. To je stručná charakteristika Rovelliho diela, ktoré bolo preložené do viac ako štyridsiatich jazykov. Keď autorovi ponúkli priestor v nedeľnej prílohe denníka Sole 24 Ore, dokonale ho využil... (viac o titule)
Naša cena: 8,81 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
4.
Prostonárodné slovenské rozprávky
Pavol Dobšinský, Martin Benka  ·  Tatran (2016)
NOVINKA  TOP #57  
Ťažko by sme si dnes vedeli predstaviť slovenskú literatúru bez Prostonárodných slovenských rozprávok. Vyrástli na nich celé generácie mladých čitateľov, podnecovali ich fantáziu a unášali ich do bájnych svetov... (viac o titule)
Naša cena: 19,92 €  (teda ušetríte 20%) po vyjdení (predbežne 7.11.2016) posielame do 7 dní
PREDPREDAJ
Titul vychádza o 12 dní
5.
Prípad Tulipán
Michal Čierny  ·  Tatran (2016)
TOP #65  
Obchod s bielym mäsom je výnosný, ale v spojení s drogami je to megabiznis. Svoje chápadlá rozprestrel aj po Slovensku, kde našiel ochotných cynických prisluhovačov, ktorí sa neštítia ničoho... (viac o titule)
Naša cena: 11,48 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
6.
Johannine Vianoce
Johanna Basford  ·  Tatran (2016)
NOVINKA  TOP #67  
Husté sneženie jemných vločiek, rozkošne vyzdobené perníkové domčeky, sane ťahané sobmi, to všetko patrí k nádhernej oslave Johanniných Vianoc... (viac o titule)
Naša cena: 11,12 €  (teda ušetríte 20%) posielame ihneď
7.
Hostina pre vrany
George R.R. Martin  ·  Tatran (2016)
Po stáročiach krutých zápasov a osudových zrád sa sedem mocností, ktoré vládli v jednej ríši, zdecimovalo natoľko, že im nezostalo nič iné ako uzatvoriť prímerie... (viac o titule)
Naša cena: 21,27 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 7 dní
8.
Súboj kráľov
George R.R. Martin  ·  Tatran (2014)
Čas sa zbláznil. Leto pokoja a hojnosti, ktoré trvalo desať rokov, sa pomaly chýli ku koncu a ostrá, mrazivá zima sa blíži ako zúrivé zviera. Dvaja veľkí vodcovia – lord Eddard Stark a Robert Baratheon – ktorí vládli v čase vynúteného mieru, ... (viac o titule)
Naša cena: 22,16 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
9.
Hra o tróny
George R.R. Martin  ·  Tatran (2014)
Hra o tróny je prvým dielom majstrovskej série najvýraznejšieho súčasného autora v žánri fantasy. Hrou o tróny začal George R.R. Martin ságu, v ktorej spája to najlepšie, čo tento žáner ponúka... (viac o titule)
Naša cena: 21,27 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
10.
Kontraktor
Peter Kijaba  ·  Tatran (2016)
Kontraktor je fenomén dvadsiateho prvého storočia, ktorý sa zrodil z chudoby a vojnových konfliktov. Kontraktora si najímajú súkromné osoby, firmy a politici, aby ich ochraňoval a sprevádzal na nebezpečných misiách. Kontraktor je telesne zdatný, ... (viac o titule)
Naša cena: 13,26 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
11.
Nemecko očami policajtky
Tania Kambouri  ·  Tatran (2016)
NOVINKA  
Bestseller časopisu Spiegel, dlhodobo číslo jeden v rebríčku amazon.de a po silvestrovských udalostiach v Kolíne jedna z najčítanejších kníh v Nemecku... (viac o titule)
Naša cena: 10,32 €  (teda ušetríte 20%) zvyčajne posielame do 5 dní
12.
Posledná hviezda
Rick Yancey  ·  Tatran (2016)
Sú tu dolu, sú tam hore, nie sú nikde. Chcú Zem, chcú nám ju nechať. Prišli nás vyhladiť, prišli nás zachrániť. Za všetkými týmito hádankami je schovaná pravda: Cassie sa cíti zradená. Rovnako ako Macherka. Zombie. Nugget... (viac o titule)
Naša cena: 13,26 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
13.
Búrka mečov 2: Krv a zlato
George R.R. Martin  ·  Tatran (2015)
Búrka mečov je geniálne premyslený a rozsiahly príbeh o neuveriteľnom svete plnom drsnej krásy a mocných kúziel, ktorý kvári zrada, krutosť ho trhá na kusy a pohlcuje ho ctibažnosť a nenásytnosť... (viac o titule)
Naša cena: 14,15 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
14.
Piata vlna
Rick Yancey  ·  Tatran (2014)
Po prvej vlne ostala len tma. Po Druhej unikli len šťastlivci. A po Tretej sa zachránili iba nešťastníci. Po Štvrtej vlne platí jediné pravidlo: nikomu never... (viac o titule)
Naša cena: 14,15 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
15.
Búrka mečov 1: Oceľ a sneh
George R.R. Martin  ·  Tatran (2015)
O kráľovský trón sa uchádza päť uchádzačov. Jeden je mŕtvy, ďalší upadol do nemilosti. Ostatní bez škrupúl uzatvárajú nové spojenectvá a rušia staré počas nepretržitého zúrivého boja... (viac o titule)
Naša cena: 15,93 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 5 dní
16.
Eva
Eva  
William Paul Young  ·  Tatran (2016)
Wm. Paul Young je výnimočný autor, jeho poetické príbehy prinášajú čitateľom 21. storočia osobité posolstvá. Najväčšie je azda to, že Boh nás nekonečne miluje a činí nás hodnými svojej lásky. Nový pohľad, zbavený nánosov tisícročí, spôsobil, ... (viac o titule)
Naša cena: 13,21 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
17.
Lahodne s Ellou každý deň
Ella Woodward  ·  Tatran (2016)
Lahodne s Ellou je názov jedinečnej kuchárskej knihy, ktorú na základe svojich vlastných skúseností napísala známa britská blogerka Ella Woodwardová... (viac o titule)
Naša cena: 17,01 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
18.
Búrka mečov 1+2
George R.R. Martin  ·  Tatran (2015)
Kolekcia dvoch častí Búrky mečov - 3. dielu svetovej fantasy ságy Pieseň ľadu a ohňa... (viac o titule)
Naša cena: 26,99 €  (teda ušetríte 20%) zvyčajne posielame do 5 dní
19.
Lahodne s Ellou
Ella Woodward  ·  Tatran (2015)
Elle Woodwardovej diagnostikovali v roku 2011 veľmi zriedkavú chorobu, pri ktorej tradičná medicína na plnej čiare zlyhávala. Vtedy sa Ella rozhodla vziať liečbu do vlastných rúk. Inšpirovala sa príbehmi iných ľudí v podobnej situácii ... (viac o titule)
Naša cena: 17,01 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
20.
Stvorení pre beh (Born To Run)
Christopher McDougall  ·  Tatran (2012)
Kniha Stvorení pre beh je veľkolepým dobrodružstvom plným neuveriteľných postáv, úžasných atletických výkonov, najnovších vedeckých poznatkov a najmä nefalšovanej inšpirácie... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
Čítaj, aby si žil. (Gustave Flaubert)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 484,80 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička