Vedeli ste, že...? Okrem doručenia poštou si u nás môžete vybrať aj komfortné doručenie kuriérom GLS do 24 hodín alebo uloženie v Balíkomatoch.

Vydavateľstvo Matica slovenská

V ponuke máme 376 titulov

1.
Jozef Marec  ·  Matica slovenská (2011)
Kysucký lekár, spisovateľ a zberateľ ľudovej slovesnosti v obsažnej publikácii približuje doposiaľ málo spracúvanú, pritom mimoriadne rozsiahlu oblasť tradičnej kultúry – etnomedicínu a ľudovú mágiu. Od poslednej generácie pamätníkov zozbieral informácie (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
2.
Miriam Viršinská  ·  Matica slovenská (2015)
Memorandum národa slovenského z roku 1861 predstavuje v našich dejinách pre slovenský národ významný medzník. Jeho koncipovaním, schválením a predložením najvyšším politickým kruhom kulminuje národno-emancipačné úsilie protagonistov slovenského... (viac o titule)
Naša cena: 2,90 € zvyčajne posielame do 8 dní
3.
Peter Olexák a Anna Safanovičová  ·  Matica slovenská (2013)
K racionalizácii poznania a výskumu dejín prispievajú autentické dobové dokumenty, ktoré sú základným prameňom pre štúdium historikov a ich vydanie môže byť pohodlnou a ľahko dostupnou príručkou pre všetkých čitateľov a záujemcov o... (viac o titule)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
4.
Peter Ondruš a Iveta Ondrušová  ·  Matica slovenská (2017)
Monografia si kladie za cieľ poskytnúť prehľadné informácie o efektívnom riadení a financovaní zdravotnej starostlivosti. Zdravotnícki manažéri sú každodenne konfrontovaní s realitou a úlohami, ktoré musia riešiť, aby zabezpečili plynulý chod... (viac o titule)
Naša cena: 17,03 € zvyčajne posielame do 8 dní
5.
Ján Jančovic  ·  Matica slovenská (2012)
Publicista, a regionálny historik prináša zaujímavé čítanie z dejín, duchovnej a materiálnej kultúry Novohradu a taktiež krajanov, ktorí sa z tejto oblasti vysťahovali na Dolnú zem, doplnené autentickými a často unikátnymi fotodokumentami... (viac o titule)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
6.
Jozef Pavlovič  ·  Matica slovenská (2010)
Obľúbený autor detskej literatúry pokračuje v sérii úspešných zábavno-poučných knižiek o úskočnosti našich slov. Tentoraz si vzal na mušku slová, ktoré sú aj nie sú naše. Viete napríklad, čo má jogurt spoločné s Tureckom?... (viac o titule)
Naša cena: 6,60 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
7.
Jozef Horák  ·  Matica slovenská (2011)
Pri putovaní po povesťovej mape sme sa dostali do okolia stre­doslovenských banských miest. Sprevádzať nás bude naozajstný znalec – spisovateľ Jozef Horák, na ktorého povestiach už od­rástla nejedna generácia čitateľov... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
8.
Rastislav Molda  ·  Matica slovenská (2015)
Trinásť cestopisov jedenástich štúrovcov (J. M. Hurban, Ľ. Štúr, S. Tomášik, G. K. Zechenter, Š. Homola, J. Tombor, G. Fejérpataky-Belopotocký, B. Nosák, A. Hlovík, S. Ferenčík, J. Kutlík) nadväzuje na publikáciu Z cestovných denníkov štúrovcov a... (viac o titule)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
9.
Matica slovenská (2015)
Malý stolový kalendár na rok 2016 Ľudovít Štúr – milovník života slovenského obsahuje štúrovské slovanské mená, pripomienky významných udalostí z našich národných dejín a ťažiskových dvadsaťsedem sprievodných textov s ilustráciami. Tie približujú... (viac o titule)
Naša cena: 0,30 € posielame do 4 dní
10.
Peter Vrlík a Peter Mišák  ·  Matica slovenská (2015)
Počuli ste o chýrnych liptovských murároch, ktorí vystavali Budapešť a pochodili celý svet? Osvedčený autorský tandem dvoch Petrov sa tentoraz úspešne popasoval s neľahkou úlohou – zo zaprášených čriepkov poskladať fascinujúcu mozaiku murárskych... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
11.
Pavol Parenička  ·  Matica slovenská (2016)
V marci 2017 si kultúrna verejnosť na Slovensku pripomenie 200. výročie narodenia Jozefa Miloslava Hurbana, jednej z najvýznamnejších postáv slovenských dejín 19. storočia. Pri tejto príležitosti bol rok 2017 vyhlásený za Rok Jozefa Miloslava... (viac o titule)
Naša cena: 2,00 € zvyčajne posielame do 8 dní
12.
Ľuboš Jurík  ·  Matica slovenská (2015)
Kniha Rok dlhší ako storočie je nielen biografický román o najznámejšom Slovákovi Alexandrovi Dubčekovi od jeho narodenia až po tragickú smrť, ale mapuje aj spoločenskú a politickú atmosféru v Československu šesťdesiatych rokov, najmä udalosti, ktoré... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
13.
Štefan Haviar a kolektív  ·  Matica slovenská (2015)
Národný kalendár na rok 2016 je opäť plný portrétov významných osobností, ktoré ovplyvnili našu históriu, a dramatických príbehov z ich života. Z viacerých jubileí roku 2016 vyniká storočnica od úmrtia Svetozára Hurbana Vajanského, ktorú kalendár avizuje (viac o titule)
Naša cena: 1,00 € zvyčajne posielame do 8 dní
14.
Jozef Tatár  ·  Matica slovenská (2012)
Čitateľsky úspešný výber povestí z Turčianskej záhradky je v druhom, prepracovanom vydaní, rozšírený o ďalšiu kolekciu zaujímavých príbehov a plný nádherných ilustrácií... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 18 dní
15.
Mikuláš Gacek  ·  Matica slovenská (2015)
Autobiografické dielo reflektuje obdobie prvej svetovej vojny a krátko po nej, keď sa Mikuláš Gacek dostal na ruskom fronte do zajatia a odtiaľ na Sibír. Ako jeden z mnohých aj on vstúpil do česko-slovenských légií a zúčastnil sa na ich ťažení po... (viac o titule)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
16.
Milan Vároš  ·  Matica slovenská (2011)
Ďalšia objavná práca autora úspešných kníh o našich umeleckých pamiatkach v zahraničí (Stratené slovenské poklady 1 – 2, za ktoré Vároš získal viacero prestížnych ocenení) sústreďuje neobyčajné množstvo unikátneho faktografického a obrazového materiálu... (viac o titule)
Naša cena: 18,91 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
17.
Miriam Viršinská  ·  Matica slovenská (2012)
Monografia mladej historičky na základe analýzy obsiahleho pramenného materiálu vytvára celistvý obraz o historickom vývoji evanjelickej cirkvi v Uhorsku v druhej polovici 19. stor. a ďalej až po zánik Rakúsko-Uhorska; ... (viac o titule)
Naša cena: 1,99 € posielame do 4 dní
18.
Ján Čomaj  ·  Matica slovenská (2013)
Sedem beletrizovaných biografických príbehov (či literárnych reportáží) podáva strhujúce sondy do životných osudov a zlomov výnimočných slovenských osobností... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
19.
Ján Kačala a Rudolf Krajčovič  ·  Matica slovenská (2011)
Náš spisovný jazyk je živý fenomén, ktorý má za sebou dramatické dejiny, významné medzníky, obdobia ohrození i prudkého vývinu. Dvojica popredných jazykovedcov predkladá synteticky spracované výsledky najnovšieho bádania... (viac o titule)
Naša cena: 9,08 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
20.
Jana Levčíková a Daniela Mlyneková  ·  Matica slovenská (2012)
Obsah učebnice zodpovedá Štátnemu vzdelávaciemu programu. Cieľom je naučiť žiakov vnímať životné prostredie a uvedomovať si dôležitosť jeho tvorby, ochrany a zveľaďovania. Získané teoretické vedomosti žiaci využijú v praktických činnostiach... (viac o titule)
Naša cena: 2,38 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
123456789 … 19

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Viac Menej
Autori
Viac Menej
Formát
Viac Menej
Jazyk
Viac Menej
Na sklade v...
Farba obálky
Tu otvárajú mŕtvi živým oči. (Nápis Nad Knižnicou V murcii)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 386 888,69 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička