Vedeli ste, že...? Ponúkame vám najviac možností platby spomedzi všetkých internetových obchodov - až 14 spôsobov!

Vydavateľstvo Matica slovenská

V ponuke máme 374 titulov

1.
Vladimír Dobrucký  ·  Matica slovenská (2016)
Prinášame Vám výber 175 ľudových a zľudovených piesní, ktoré sú na Slovensku najpopulárnejšie, v dvojhlasnej úprave s akordovými značkami. Ľudová pieseň nás... (viac o titule)
Naša cena: 7,13 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
2.
Matica slovenská (2016)
Zborník dokumentuje príspevky, ktoré odzneli na vedeckom kolokviu organizovanom z iniciatívy Matice slovenskej a žijúcich hovorcov občianskej iniciatívy 61 krokov k... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
3.
Peter Ondruš a Iveta Ondrušová  ·  Matica slovenská (2017)
Monografia si kladie za cieľ poskytnúť prehľadné informácie o efektívnom riadení a financovaní zdravotnej starostlivosti. Zdravotnícki manažéri sú každodenne konfrontovaní s realitou a úlohami, ktoré musia riešiť, aby zabezpečili plynulý chod... (viac o titule)
Naša cena: 16,63 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
4.
Peter Olexák a Anna Safanovičová  ·  Matica slovenská (2013)
K racionalizácii poznania a výskumu dejín prispievajú autentické dobové dokumenty, ktoré sú základným prameňom pre štúdium historikov a ich vydanie môže byť pohodlnou a ľahko dostupnou príručkou pre všetkých čitateľov a záujemcov o... (viac o titule)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
5.
Richard Marsina a Peter Mulík  ·  Matica slovenská (2011)
Z histórie je známe, že v minulosti aj v súčasnosti sa pomenovania kmeňov a národov menili či alternovali, ale často sú naozaj iba „výsledkom vedeckej dedukcie a logickej úvahy.“... (viac o titule)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
6.
Sladana Perišić  ·  Matica slovenská (2009)
Nádherne ilustrovaná knižka najznámejších rozprávok pre najmladších čitateľov potešia i zabavia vašich drobčekov. Príbeh vyrozprávaný jednoduchým, detsky prístupným jazykom si malí umelci môžu vzápätí s veľkou chuťou poskladať aj vlastnými rúčkami... (viac o titule)
Naša cena: 7,51 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
7.
Monika Skalská  ·  Matica slovenská (2010)
Mladá slovenská historička prináša nový pohľad na históriu a vlastnícke pomery v Gemeri v stredoveku, najmä na mesto Jelšavu a Jelšavské panstvo od vzniku Uhorského kráľovstva do konca vlády Mateja Korvína, keď sa centrom panstva stal Muránsky hrad... (viac o titule)
Naša cena: 9,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
8.
Pavol Parenička  ·  Matica slovenská (2016)
V marci 2017 si kultúrna verejnosť na Slovensku pripomenie 200. výročie narodenia Jozefa Miloslava Hurbana, jednej z najvýznamnejších postáv slovenských dejín 19. storočia. Pri tejto príležitosti bol rok 2017 vyhlásený za Rok Jozefa Miloslava... (viac o titule)
Naša cena: 2,00 € zvyčajne posielame do 8 dní
9.
Miriam Viršinská  ·  Matica slovenská (2012)
Monografia mladej historičky na základe analýzy obsiahleho pramenného materiálu vytvára celistvý obraz o historickom vývoji evanjelickej cirkvi v Uhorsku v druhej polovici 19. stor. a ďalej až po zánik Rakúsko-Uhorska; ... (viac o titule)
Naša cena: 5,61 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
10.
Drahoslav Machala  ·  Matica slovenská (2010)
Druhý zväzok monumentálneho projektu mapuje osobnosti, udalosti, pamätihodnosti Žilinského kraja, čiže okolia Žiliny, Rajeckej doliny, Kysúc, Turca, Oravy a Liptova. Nejde o typickú vlastivedu... (viac o titule)
Naša cena: 16,06 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
11.
Peter Kubica  ·  Matica slovenská (2017)
Vstúpte do sveta médií a komunikácie, informačných technológií a marketingu. Autor bohato využíva svoje skúsenosti z mediálnej praxe a dlhoročného pôsobenia na pozícii hovorcu Žilinského samosprávneho kraja. Zaoberá sa podstatou komunikácie a... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
12.
Ľubica Suballyová  ·  Matica slovenská (2009)
Objavujte – spolu s vašimi najmenšími – krehké tajomstvá detí z jedného bratislavského sídliska!... (viac o titule)
Naša cena: 6,60 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
13.
František Rojček  ·  Matica slovenská (2015)
V liptovskej dedinke, učupenej pod majestátnymi hrebeňmi Nízkych Tatier, ktoré sú, mimochodom, poriadne vysoké, sa niekoľko rokov po svetovej vojne dejú čudesné veci. Vedeli by o nich rozprávať súperiace bandy miestnych šarvancov. Mnohé nám prezradí... (viac o titule)
Naša cena: 7,98 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
14.
Jerguš Ferko  ·  Matica slovenská (2010)
Kniha je venovaná slovenskej a maďarskej mládeži. J. Ferko pri svojich esejistických úvahách využil množstvo dostupných prameňov a mnohé historické fakty sa mu podarilo posunúť do zaujímavých súvislostí. (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
15.
Jozef Ondrej Markuš  ·  Matica slovenská (2010)
Dejiny sveta i biblické dejiny napohľad možno čítať ako dejiny mužov, v ich pozadí sú však neprehliadnuteľné ženské postavy. Boží plán stvorenia dal mužom i ženám spoločné úlohy... (viac o titule)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
16.
Jaroslav Rezník  ·  Matica slovenská (2017)
Najkrajšie kúsky starých majstrov slovenskej lyriky vám približuje reprezentatívny výber z diel... (viac o titule)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
17.
Igor Válek a Stanislav Lajda  ·  Matica slovenská (2015)
Do povesťovej mapy Slovenska pribudol ďalší unikátny kamienok a či skôr pramienok, ba presnejšie celý gejzír nádherných príbehov o vodách liečivých prameňov a kúpeľov. Dozviete sa, čo v Bardejovských kúpeľoch rozveselilo užialenú cisárovnú Sisi, odkiaľ... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
18.
Martin Vašš  ·  Matica slovenská (2011)
Doteraz nejestvovalo komplexné spracovanie slovenskej otázky v medzivojnovom období. Monografia mladého historika ponúka najprv syntetický pohľad na národný, štátoprávny, hospodársky, sociálny, kultúrny a geopolitický segment slovenskej otázky a následne (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
19.
Štefan Moravčík  ·  Matica slovenská (2010)
Majster záhoráckej tematiky zábavne vysvetľuje, „prečo je Záhorie pupkom sveta“. Nová záhorácka epopej na motívy slovanskej mytológie sa začína samým bohom Perúnom alias Paromom. Dozvedáme sa prekvapujúce skutočnosti o vzniku záhorských obcí... (viac o titule)
Naša cena: 8,93 € posielame do 6 dní
20.
Peter Vrlík a Peter Mišák  ·  Matica slovenská (2013)
Zozbierali sme pre vás čosi z dávnej múdrosti, ktorá sa zachovala v košatej, široko rozvetvenej rodine Slovanov. O každom slovanskom národe prezradíme pár zaujímavostí a niekoľko skvostov z kytice najkrajších rozprávok... (viac o titule)
Naša cena: 8,90 € zvyčajne posielame do 8 dní
123456789 … 19

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Viac Menej
Autori
Viac Menej
Formát
Viac Menej
Jazyk
Viac Menej
Na sklade v...
Farba obálky
Schopný autor tvorí, neschopný poučuje. (G. B. Shaw)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 378 967,06 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička