Vedeli ste, že...? Vo viacerých slovenských mestách ponúkame osobný odber - ušetríte teda aj na poštovnom! Pozrite si kompletný zoznam miest s osobným odberom.

Vydavateľstvo Matica slovenská

V ponuke máme 385 titulov

1.
Peter Štrelinger  ·  Matica slovenská (2017)
NOVINKA
V najnovšom literárnom panoptiku čitateľ nájde informácie o dejinách Kremnice, baní a mincovne, poprave Juraja Langsfelda, na ktorú nešiel nikto z mesta, ešte aj kat sa stratil, histórii vzniku „Stredu Európy“, obraz aktuálnej politickej situácie z... (viac o knihe)
Naša cena: 9,30 €  (teda ušetríte 15%) zvyčajne posielame do 3 dní
2.
Peter Huba  ·  Matica slovenská (2017)
NOVINKA
Zápas o národné prežitie v posledných desaťročiach 19. a prvých desaťročiach 20. storočia je nerozlučne spojený aj s menom Blažeja Félixa Bullu. Keď v roku 1883 prišiel do Martina, kde si otvoril... (viac o knihe)
Naša cena: 14,41 €  (teda ušetríte 15%) po vyjdení (predbežne 30.9.2017) posielame do 10 dní
PREDPREDAJ
Titul vychádza o 5 dní
3.
Peter Olexák a Anna Safanovičová  ·  Matica slovenská (2013)
K racionalizácii poznania a výskumu dejín prispievajú autentické dobové dokumenty, ktoré sú základným prameňom pre štúdium historikov a ich vydanie môže byť pohodlnou a ľahko dostupnou príručkou pre všetkých čitateľov a záujemcov o... (viac o knihe)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
4.
Drahoslav Machala  ·  Matica slovenská (2013)
Vynikajúci spisovateľ vo veľkolepo koncipovanom projekte Slovenskej vlastivedy pútavo sprítomňuje najpozoruhodnejšie osobnosti a historické udalosti jednotlivých krajov Slovenska... (viac o knihe)
Naša cena: 14,16 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
5.
Jonáš Záborský  ·  Matica slovenská (2007)
Dramatik, prozaik, básnik i publicista Jonáš Záborský si svojím životom a dielom vyslúžil rôzne epitetá – "župčiansky samotár", "prvý slovenský disident", "národný hriešnik"... (viac o knihe)
Naša cena: 5,61 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
6.
Dušan Mikolaj  ·  Matica slovenská (2015)
Drsno-krásny svet Vysokých Tatier vyformoval viacero výnimočných osobností: vetrom ošľahaných horalov i citlivých umelcov, horských nosičov i literátov, filozofov, bádateľov – a často sa tieto prívlastky spojili v jednej osobe. Takým bol aj... (viac o knihe)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
7.
Ivan Kňaze  ·  Matica slovenská (2014)
Dôverný znalec a fotograf prírody nás tentoraz slovom aj obrazom privádza priamo do centra drsného a zároveň tajuplného zápasu o prežitie. Zápasu, ktorý je hlboko zakódovaný do prapodstaty života, ako ho poznáme. Sledujeme, ako sa po stromoch... (viac o knihe)
Naša cena: 5,90 € zvyčajne posielame do 3 dní
8.
Peter Ondruš a Iveta Ondrušová  ·  Matica slovenská (2017)
AKCIA
Monografia si kladie za cieľ poskytnúť prehľadné informácie o efektívnom riadení a financovaní zdravotnej starostlivosti. Zdravotnícki manažéri sú každodenne konfrontovaní s realitou a úlohami, ktoré musia riešiť, aby zabezpečili plynulý chod... (viac o knihe)
Naša cena: 14,00 €  (teda ušetríte 20%) zvyčajne posielame do 3 dní
9.
Matica slovenská (2016)
Najnovšie vydanie Národného kalendára na budúci rok už na obálke avizuje jeho kľúčovú tému - 200 rokov od narodenia mimoriadnej osobnosti našich dejín Jozefa Miloslava Hurbana. Kalendár túto udalosť pripomína nielen obálkou, ale aj dvomi zaujímavo a... (viac o knihe)
Naša cena: 2,00 €  (teda ušetríte 50%) zvyčajne posielame do 3 dní
10.
Július Lomenčík  ·  Matica slovenská (2016)
Univerzitný docent, literárny vedec, v štyroch tematických okruhoch reflektuje spoločenské, pedagogické, etické a estetické problémy súčasnosti. Skepticky nazerá na dobovo zakrivené demokratické princípy a na príval spoločenských... (viac o knihe)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
11.
Pavol Parenička  ·  Matica slovenská (2016)
V marci 2017 si kultúrna verejnosť na Slovensku pripomenie 200. výročie narodenia Jozefa Miloslava Hurbana, jednej z najvýznamnejších postáv slovenských dejín 19. storočia. Pri tejto príležitosti bol rok 2017 vyhlásený za Rok Jozefa Miloslava... (viac o knihe)
Naša cena: 2,00 € zvyčajne posielame do 8 dní
12.
Drahoslav Machala  ·  Matica slovenská (2010)
Druhý zväzok monumentálneho projektu mapuje osobnosti, udalosti, pamätihodnosti Žilinského kraja, čiže okolia Žiliny, Rajeckej doliny, Kysúc, Turca, Oravy a Liptova. Nejde o typickú vlastivedu... (viac o knihe)
Naša cena: 16,06 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
13.
Miloš Jesenský  ·  Matica slovenská (2014)
Objavujte iné Slovensko – krajinu záhad a tajomstiev, mysterióznych úkazov, čudesných pamiatok z dávnej minulosti, tajuplných symbolov a nápisov, neprebádaných podzemných priestorov, zakliatych budov, podivných udalostí, z ktorých tuhne krv v žilách!... (viac o knihe)
Naša cena: 11,22 €  (teda ušetríte 6%) zvyčajne posielame do 3 dní
14.
Štefan Haviar a kolektív  ·  Matica slovenská (2015)
Národný kalendár na rok 2016 je opäť plný portrétov významných osobností, ktoré ovplyvnili našu históriu, a dramatických príbehov z ich života. Z viacerých jubileí roku 2016 vyniká storočnica od úmrtia Svetozára Hurbana Vajanského, ktorú kalendár avizuje (viac o knihe)
Naša cena: 1,00 € zvyčajne posielame do 3 dní
15.
Peter Daubner  ·  Matica slovenská (2017)
Metastázy globálneho kapitalizmu je kniha dialógov s kritickými intelektuálmi z ľavicového prostredia. Na otázky autora v nej odpovedajú: rešpektovaná francúzska politologička, sociologička, filozofka a aktivistka Susan Georgeová; americký historik a... (viac o knihe)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
16.
Drahoslav Machala  ·  Matica slovenská (2014)
Autor sa podujal napísať encyklopedické dielo Slovenská vlastiveda, ktoré má poslúžiť slovenským učiteľom, deťom, ale aj dospelým, a ktorého zmyslom je v 7 dieloch prezentovať udalosti a osobnosti jednotlivých slovenských žúp... (viac o knihe)
Naša cena: 14,16 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
17.
Ján Čomaj  ·  Matica slovenská (2013)
Sedem beletrizovaných biografických príbehov (či literárnych reportáží) podáva strhujúce sondy do životných osudov a zlomov výnimočných slovenských osobností... (viac o knihe)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
18.
Cyril A. Hromník  ·  Matica slovenská (2015)
Objavná práca historika pôsobiaceho v Južnej Afrike prináša úplne nové pohľady na preddejinné korene Slovákov a priebeh osídlenia stredoeurópskeho priestoru. Autor ťaží z rozsiahhleho poznania religionistiky predkresťanských náboženstiev, tamilčiny a... (viac o knihe)
Naša cena: 19,90 € zvyčajne posielame do 3 dní
19.
Vladimír Dobrucký  ·  Matica slovenská (2016)
Prinášame Vám výber 175 ľudových a zľudovených piesní, ktoré sú na Slovensku najpopulárnejšie, v dvojhlasnej úprave s akordovými značkami. Ľudová pieseň nás... (viac o knihe)
Naša cena: 7,13 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
20.
Marta Hlušíková  ·  Matica slovenská (2015)
Siedmačka Petra má skvelú rodinu (ktorá na ňu zväčša nemá čas), super babku (čo s obľubou surfuje na internete, zhľadúva recepty na chudnutie, nadchne sa aj za karate), skvelých spolužiakov (umelca Mareka, vždy dokonalú Nemku Kláru) a svoju prvú lásku... (viac o knihe)
Naša cena: 7,55 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
123456789 … 20

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Viac Menej
Autori
Viac Menej
Formát
Viac Menej
Jazyk
Viac Menej
Na sklade v...
Farba obálky
Spisovateľ je slávny až vtedy, keď ho viac citujú, než čítajú. (W. H. Faulkner)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 404 891,38 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička