popis
Priemyselné odvetvia

Knihy Technika, priemysel Priemyselné odvetvia

V podkategórii Priemyselné odvetvia sa nachádza 1166 titulov.

(zmeniť výber) všetky   (zmeniť výber) všetky  

1.
Stavebný proces v stredoveku
Günther Binding  ·  AEPress (2016)
NA SKLADE  
Aký dlhý bol pracovný čas tesára? Koľko zarobil kamenár? Kde sa obstarával stavebný materiál? Koľko mužov bolo potrebných na postavenie lešenia? Ktorí stavitelia boli... (viac o titule)
Naša cena: 16,72 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 24 hodín
2.
Sadzobník pre navrhovanie ponukových cien projektových prác a inžinierskych činností 2017
UNIKA (2017)
Vydanie sadzobníka pre rok 2017 obsahuje odporúčané minimálne a maximálne ceny projektových prác a inžinierskych činností určené algoritmicky v závislosti od náročnosti kategórie a pásma, do ktorého je stavba zaradená, v závislosti... (viac o titule)
Naša cena: 16,50 € zvyčajne posielame do 8 dní
3.
Všetko o ekodome a ekobývaní
Kolektív autorov  ·  Jaga group (2012)
Publikácia prezradí čitateľom, ako dosiahnuť napríklad ideálnu tepelnú pohodu s minimálnymi nákladmi na prevádzku, ako vykurovať takmer zadarmo, ako si úsporne pripraviť teplú vodu. Môže sa stať pomôckou aj pre tých, čo sa rozhodli stavať rodinný dom... (viac o titule)
Naša cena: 3,75 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
4.
Realitná príručka
Mário Glos a kolektív  ·  MGM & Partners (2012)
Tematicky je kniha zameraná na problematiku nehnuteľností, fungovanie realitného trhu, proces kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľnosti, práva a povinnosti vyplývajúce z vlastníctva nehnuteľností a to všetko vo veľmi netradičnej a pútavo spracovanej forme... (viac o titule)
Naša cena: 5,04 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 10 dní
5.
Všetko o stavbe energeticky úsporného domu
Kolektív autorov  ·  Jaga group (2010)
Energetickou úspornosťou, jednou z najaktuálnejších tém súčasnosti, sa už nezaoberajú len zástancovia ekológie, ale aj bežný človek, ktorý si kladie otázku: Kde a ako ušetriť energiu?... (viac o titule)
Naša cena: 3,75 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
6.
Hydrostatické mechanizmy
Ján Baroška  ·  Hydropneutech (2012)
"Podnet na napísanie tejto knihy mi dal riaditeľ firmy HYDAC - Slowakei s.r.o. pán Ing. Jozef Líška, ktorý ma požiadal, aby som napísal "čitateľnú učebnicu hydrauliky"..." (viac o titule)
Naša cena: 13,30 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
7.
Veda
Veda  
Ikar (2014)
Táto pozoruhodná prehľadná kniha rozpráva príbeh vedeckého pokroku od vynájdenia kolesa až po riešenia zmeny podnebia v 21. storočí. Zachytáva všetky rozhodujúce okamihy, v ktorých objavy vznikli, a ukazuje, ako predstavy... (viac o titule)
Naša cena: 33,16 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
8.
Rekonštrukcia rodinného domu
Jaga group (2016)
Nájdete v nej viac ako 30 podrobných pracovných postupov, ktoré vám pomôžu pri práci. Sú doplnené množstvom praktických rád, vďaka ktorým sa vyhnete neželaným problémom. Publikácia je vhodná aj pre majiteľov bytov... (viac o titule)
Naša cena: 3,75 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
9.
Všetko o dreve v interiéri a exteriéri
Erika Vodičková  ·  Jaga group (2008)
Drevo – materiál minulosti, prítomnosti aj budúcnosti. Materiál, ktorý nájde uplatnenie takmer všade – v interiéri i exteriéri, v obývacej izbe, kuchyni, kúpeľni aj v záhrade... (viac o titule)
Naša cena: 3,75 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
10.
Cukor, soľ, tuk
Michael Moss  ·  Eugenika (2015)
Pútavé, napínavé a nesmierne zaujímavé čítanie o tom, aké taktiky a nezdravé technologie sa používajú pri výrobe a distribúcii priemyselne spracovávaných potravín, ako sú rôzne sladké tyčinky a keksy, zemiakové lupienky, polotovary... (viac o titule)
Naša cena: 10,64 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 8 dní
11.
Pôda je národné bohatstvo i záruka štátnosti
Ladislav Lysák a kolektív  ·  Matica slovenská (2017)
NOVINKA  
Pôda – územie, kde sme sa narodili, prežívali detské i mladé letá, na ktorej sa usadili a ktorú zveľaďovali pokolenia našich predkov Slovanov, je zem posvätná. Pre všetkých Slovákov aj spoluobčanov žijúcich s nimi v zhode. Na neveľkom... (viac o titule)
Naša cena: 7,60 €  (teda ušetríte 15%) zvyčajne posielame do 8 dní
12.
Všetko o vykurovaní a úspore energií
Jaga group (2008)
Vykurovanie rodinných domov je síce odborná problematika technického charakteru, ale zaujíma aj laikov, pretože takmer každý túži po peknom, ale najmä príjemnom a pohodlnom bývaní... (viac o titule)
Naša cena: 3,75 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
13.
Kuchyňa a kúpelňa
Jaga group (2014)
Publikácia Kuchyňa a kúpeľňa ponúka stovky praktických tipov, ako sa popasovať s návrhom a zariadením týchto vyťažených miestností. Časti venované dispozícii a ergonómii dopĺňajú návštevy v konkrétnych kuchyniach a kúpeľniach... (viac o titule)
Naša cena: 3,75 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
14.
Tradičné poľnohospodárstvo na Slovensku
Ján Podolák  ·  ASCO Art &Science (2008)
Tradičné poľnohospodárstvo na Slovensku, dlho očakávaná jedinečná knižná publikácia, ktorá je etnologickou syntézou výskumov a štúdií tradičného spôsobu získavania pôdy, jej obrábania, pestovania poľnohospodárskych plodín, ... (viac o titule)
Naša cena: 13,97 € zvyčajne posielame do 10 dní
15.
Kurz zvárania v ochrannej atmosfére CO2 taviacou sa elektródou
Ivan Vitáloš, Ján Bezák  ·  PRVÁ ZVÁRAČSKÁ, (2014)
Obsah: 1. Základné pojmy oblúkového zvárania v ochrannom plyne 2. Princíp zvárania taviacou sa elektródou v ochrannom plyne 3. Základy elektrotechniky 4. Elektrický oblúk 5. Prenos kovu v elektrickom oblúku do zvaru 6. Zariadenie na zváranie MIG... (viac o titule)
Naša cena: 13,97 € zvyčajne posielame do 8 dní
16.
Technológia I
Bernard Benko  ·  Strojnícka fakulta Technickej univerzity (2004)
Táto časť učebného textu sa zaoberá najmä zváraním, spájkovaním a tepelným delením. Je určená študentom 2. ročníka SjF pre predmet Technológia, v rozsahu 2 až 3 hodín prednášok a cvičení týždenne... (viac o titule)
Naša cena: 2,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
17.
Konštrukčné riešenia pre energeticky úsporné domy
Antar (2010)
Naša cena: 3,50 € zvyčajne posielame do 3 dní
18.
Bezpečnostné ustanovenia pri zváraní
Ivan Vitáloš, Erika Bábelová, Ján Bezák  ·  PRVÁ ZVÁRAČSKÁ, (2009)
Obsah: 1. Legislatíva v oblasti BOZP pri zváraní 2. Definície a pojmy 3. Oprávnenia zvárača 4. Rizikové faktory 5. Práce so zvýšeným nebezpečenstvo 6. Písomné povolenie na vykonávanie zváračskej práce so zvýšeným nebezpečenstvom 7. Zásady... (viac o titule)
Naša cena: 11,40 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
19.
Kurz zvárania ručne elektrickým oblúkom obalenou elektródou
Ján Bezák, Ivan Vitáloš  ·  PRVÁ ZVÁRAČSKÁ, (2009)
Obsah: 1. Základné pojmy 2. Ručné oblúkové zváranie obalenou elektródou 3. Základy elektrotechniky 4. Zváracie nástroje 5. Náuka o materiáloch 6. Zváracie (prídavné) materiály 7. Voľba priemeru elektródy a parametrov zvárania 8. Technika... (viac o titule)
Naša cena: 13,97 € zvyčajne posielame do 8 dní
20.
Betón
Betón je v móde. Nečudo, lebo má množstvo predností. Je dekoratívny, tvarovateľný, trvanlivý a lacný –jednoducho dokonalý materiál na rafinované bytové doplnky. Nápaditá dverová zarážka, minimalistický svietnik či vkusné nástenné hodiny... (viac o titule)
Naša cena: 7,51 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
Niektorú knihu čítam s pôžitkom, ale autor sa mi protiví. (Swift)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 382 581,05 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička