popis
Spoločenské

Knihy Próza Romány Novodobé Spoločenské

V podkategórii Spoločenské sa nachádza 108 titulov.

(zmeniť výber) všetky   (zmeniť výber) všetky  

1.
Hriešny Hollywood
Alessandra R. Torre  ·  Ikar (2017)
NOVINKA  
Cole Masten je hollywoodska hviezda a sexidol všetkých žien – okrem jeho vlastnej. Summer Jenkinsová je obyčajné dievča z malého mestečka Quincy, z ktorého by najradšej okamžite utiekla. Ich životy by sa azda nikdy neskrížili... (viac o titule)
Naša cena: 11,12 €  (teda ušetríte 20%) zvyčajne posielame do 3 dní
2.
Kľúče od kráľovstva
Archibald Cronin  ·  Lúč (2009)
Kľúče od kráľovsta je vrcholné dielo známeho spisovateľa A. Cronina. Román je o hlbokých ľudských citoch, o vernosti, obete, ale i nespravodlivosti a ľudskej biede. Odohráva sa v Škótsku a v Číne. Hlavný hrdina je katolícky kňaz Francis, ktorý po... (viac o titule)
Naša cena: 7,60 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
3.
Jeden z milióna
Monica Woodová  ·  Motýľ (2016)
NA SKLADE  
Jeden z milióna je dojímavý román o zlomených srdciach, ktoré v sebe aj napriek obrovskému utrpeniu nájdu schopnosť milovať a odpúšťať. Príbeh stoštyriročnej ženy a nevšedného chlapca, ktorý jej pomáha s prácami okolo domu, ale i príbeh o... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame ihneď
4.
Zostať človekom
Ivana Pajanková  ·  BESTSELER (2016)
Táto kniha je iná. Táto kniha vo vás vzbudí emócie. Budete sa smiať, budete si hovoriť: to je neuveriteľné!, a budete i plakať. A po prečítaní si ju odložíte medzi svoje obľúbené. Kniha Zostať človekom hovorí o tajomnom svete za dverami liečebne... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 10 dní
5.
Kronika vtáčika na kľúčik III.
Haruki Murakami  ·  Slovart (2012)
Udalosti v Tóruho živote naberú rýchly spád. Mei Kasaharová mu napíše list z neznámeho miesta, v ktorom ho dôrazne upozorňuje na článok v istom bulvárnom denníku, kde sa píše o tajomnom majiteľovi domu na opustenej parcele poznačenej ľudským ... (viac o titule)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
6.
Kronika vtáčika na kľúčik I.
Haruki Murakami  ·  Slovart (2010)
Prvý diel trilógie v súčasnosti najčítanejšieho japonského autora, ktorá bola v roku 1996 vyznamenaná prestížnou Cenou denníka Jomiuri za najlepší román roka. Hrdina románu Tóru Okada rozpráva udalosti, ktoré ho postihujú od chvíle, ako po šiestich rokoch (viac o titule)
Naša cena: 12,92 € zvyčajne posielame do 2 dní
7.
Kronika vtáčika na kľúčik II.
Haruki Murakami  ·  Slovart (2011)
Druhý diel trilógie Kronika vtáčika na kľúčik zachytáva udalosti obdobia štyroch mesiacov po zmiznutí Tóruho manželky Kumiko. Tá sa jedného rána ako obyčajne vydá do práce a nevráti sa domov... (viac o titule)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
8.
Osamelý dom
Edna O' Brienová  ·  Q111 (2004)
Svet sužuje terorizmus, neuchopiteľné a nepochopiteľné zlo, vždy spojené so smrťou. Terorizmus má mnohé podoby a vedú k nemu najrozmanitejšie motívy... (viac o titule)
Naša cena: 2,00 € zvyčajne posielame do 3 dní
9.
Kronika vtáčika na kľúčik (kolekcia troch titulov)
Haruki Murakami  ·  Slovart
Kolekcie všetkých troch dielov série Kronika vtáčika na kľúčik... (viac o titule)
Naša cena: 31,47 €  (teda ušetríte 19%) zvyčajne posielame do 2 dní
10.
Spiritus
Ismail Kadare  ·  Slovart (2002)
Kadare nechce a nemieni čitateľa ohurovať fantastickými a magickými prvkami, akými vo svojich prózach oplývajú súčasní latinskoamerickí spisovatelia. On si jednoducho vymyslel zápletku a na jej pozadí hovorí o politických pomeroch v krajine. (viac o titule)
Naša cena: 9,42 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
11.
Utajené svedectvo
Sebastian Barry  ·  Slovart (2010)
Trojhlasná skladba na tému Írsko. Text je totiž ozajstná kompozícia, zložená z troch rovín, ktoré sa kontrapunkticky dopĺňajú: denník pacientky ústavu pre duševne chorých Roseanne McNultyovej, ... (viac o titule)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
12.
Emauzy
Emauzy  
Alessandro Baricco  ·  Slovart (2011)
Román Emauzy rozpráva príbeh o štyroch sedemnásťročných chlapcov, ktorí uviazli v dusivej, nepríjemnej realite. Na prahu dospelosti sa zmietajú medzi pevnými hranicami tradícií a vlastnými rozhodnutiami s fatálnymi dôsledkami... (viac o titule)
Naša cena: 9,45 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
13.
Trik
Trik  
Emanuel Bergmann  ·  Fortuna Libri (2016)
Píše sa rok 1934. Pätnásťročný syn pražského rabína Moše Goldenhirsch v cirkuse obdivuje kúzelnícke triky legendárneho Polmesačného muža a jeho pôvabnej asistentky. Židovský chlapec, uchvátený čarovným svetom mágie, ujde z domu a pripojí sa k cirkusu.. (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
14.
Žiarivá trofej
Kelly Lange  ·  Remedium (2002)
Román, v ktorom sa dozviete, čo sa môže stať, keď sa bystrá a inteligentná žena z konca 20. storočia ocitne v roli žiarivej trofeje svojo manžela... (viac o titule)
Naša cena: 8,48 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
15.
Nemocnica v Brooklyne
Barbara Rogan  ·  Remedium
Mercy Hospital, Brooklyn, N. Y. Do úrazovej ambulancie U milosrdných, "najnemilosrdnejšej" nemocnice v New Yorku, denne privážajú obete dopravných úrazov, streľby, znásilnení, samovražedných pokusov a zneužité deti... (viac o titule)
Naša cena: 9,11 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
16.
Zákony Anttiho Keplera
Daniel Katz  ·  Slovart (2009)
Fínsky spisovateľ a scenárista Antti Kepler nakrúca v Káhire s fínskym filmovým štábom film o orientalistovi Oskarovi Augustovi Gamlinovi. Keďže je Antti Kepler hlavným hrdinom (antihrdinom) knihy Daniela Katza, nemôže nič plánovať vopred... (viac o titule)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
17.
Vyvolený právnik
Peter Bizub  ·  Plat4M Books (2016)
Korupcia vládne všade. Už prerástla všetky medze. Zlikvidovať ju nemožno, iba obmedziť. Je súčasťou všetkých ľudí, ich každodenného správania sa. Ľudská chamtivosť, túžba mať viac a získať to rýchlejšie a ľahšie, často vystavuje skúškam čistotu... (viac o titule)
Naša cena: 6,60 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
18.
Rodinná kronika
Štefan Luby  ·  VEDA (2016)
Životný príbeh intelektuála v zlomových dejinách spoločenstva, ktorých je živou súčasťou, je vzrušujúcim čítaním. Celkom samozrejme a prirodzene mapuje cestu človeka vyrastajúceho... (viac o titule)
Naša cena: 9,50 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 7 dní
19.
Bezbožná ulička
Marina Stepnovová  ·  Slovart (2017)
PRIPRAVUJEME
Ruská spisovateľka Marina Stepnovová dostala za svoj prvý román Lazarove ženy prestížnu literárnu cenu Veľká kniha. Pochádza z  mesta Jefremovo v Tulskej oblasti. Spočiatku písala... (viac o titule)
Naša cena: 11,96 €  (teda ušetríte 20%) po vyjdení dodanie titulu môže trvať aj viac ako 3 týždne
PRIPRAVUJEME
Titul by mal vyjsť 28.2.2017
20.
Tigrom sa nesníva
Jana Sarnová  ·  Motýľ (2017)
PRIPRAVUJEME
Cesta do pekla je vraj dláždená dobrými úmyslami. Ale čo ak si na tej ceste uvedomíte, že smerujete tam, kam ste vlastne vždy chceli? Necháte sa uloviť citmi, ktoré vám vyrazili dych? Alebo sa stanete lovcom, ktorého vo vás prebudia... (viac o titule)
Naša cena: 9,41 €  (teda ušetríte 5%) po vyjdení posielame do 6 dní
PRIPRAVUJEME
Titul by mal vyjsť 20.4.2017
Kto nemiloval, môže napísať veľký román o láske, nie však prostú báseň o nej. (Guillaume Apollinaire)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 367 997,85 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička