popis
Ostatné

Knihy Próza Romány Ostatné

V podkategórii Ostatné sa nachádza 98 titulov.

(zmeniť výber) všetky   (zmeniť výber) všetky  

1.
Mŕtve tajomstvo
Ava McCarthy  ·  Ikar (2017)
Jodiino detstvo určite nebolo z tých najšťastnejších, rodičia jej zomreli mladí a ju vychovali v pestúnskej rodine. Ani manželstvo s dominantným Ethanom McCallom jej neprinieslo vytúžený pokoj a šťastie... (viac o titule)
Naša cena: 10,79 €  (teda ušetríte 9%) posielame do 5 dní
2.
Kráľovnin korgi
David Michie  ·  Citadella (2017)
Zachránený pred krutými chovateľmi, ktorí ho plánovali bezcitne utratiť kvôli sklopenému uchu, najmenší kráľovnin korgi príde do Windsorského zámku. Ocitne sa vo svete červených kobercov, kráľovského protokolu a pozlátených... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
3.
Lesní ľudia
Hanya Yanagihara  ·  Slovart (2016)
Hanya Yanagihara je americká spisovateľka pôvodom z Havajských ostrovov, pracuje ako novinárka pre T Magazine a The New York Times a v súčasnosti sa radí medzi popredné... (viac o titule)
Naša cena: 14,20 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
4.
Tajné misie
Judith Grohmann  ·  Ikar (2016)
Špeciálne jednotky polície, ako sú GSG 9, EKO Cobra, SWAT-Teams, sa nasadzujú v prípadoch, keď ide naozaj do tuhého. Zásahové komandá sú aktívne pri ozbrojených únosoch, v boji proti organizovanému zločinu aj proti terorizmu. Členovia špeciálnych... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
5.
Zázrakmi chránená tíš
Osip Mandeľštam  ·  F. R. & G. (2017)
Osip Mandeľštam (1891 – 1938) má svoje nezameniteľné miesto v súhvezdí najpozoruhodnejších ruských spisovateľov. Medzi jeho generačnými druhmi nachádzame Annu Achmatovovú, Marinu Cvetajevovú, Borisa Pasternaka, Michaila Bulgakova. Mandeľštam... (viac o titule)
Naša cena: 9,03 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 12 dní
6.
Dva roky, osem mesiacov a dvadsaťosem nocí
Salman Rushdie  ·  Slovart (2016)
Salman Rushdie je britský spisovateľ indického pôvodu. Jeho romány sa vyznačujú osobitým videním sveta, v ktorom sa spája fantastická rozprávka s magickým realizmom a so záujmom o súčasnosť... (viac o titule)
Naša cena: 14,20 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
7.
Drahí vendelíni
Zoltán Szalay  ·  Kalligram (2017)
Román Zoltána Szalayho sa odohráva vo fiktívnom stredoeurópskom meste Braslava. V tomto svete sa prostredníctvom opisov mýtami zaťaženej skutočnosti a (zdanlivo) každodenných udalostí i vďaka zámlkám v texte rysujú možnosti... (viac o titule)
Naša cena: 6,65 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
8.
Da Vinciho kód + Anjeli a démoni
Dan Brown  ·  Slovart (2004)
V Louvri bol zavraždený kurátor múzea a pri jeho tele sa našla záhadná šifra... Priamo v srdci Vatikánu je skrytá bomba... Kolekcia dvoch bestsellerov od Dana Browna za veľmi dobrú cenu! (viac o titule)
Naša cena: 18,86 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
9.
Horizont
Wieslaw Mysliwski  ·  Kalligram (2007)
V románovom obraze autor použil metaforu postupného rozširovania ľudského obzoru – od úzkeho rodinného kruhu, cez spoznávanie najbližších i čoraz vzdialenejších susedov a odhaľovanie ich osudov, po čoraz širšie chápanie spoločenských súvislostí a úskalí s (viac o titule)
Naša cena: 12,61 € Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
10.
Kde je moja krajina, kamoš?
Michael Moore  ·  Ikar (2005)
Keď sa svojvoľnej moci podarilo ignorovať – a neskôr umlčať – všeobecný nesúhlasný postoj národa kvojne, pri udeľovaní Oscarov sa na javisko postavil muž a pred očami miliardy ľudí vykričal najvyššiemu veliteľovi jeho falošné prezidentstvo. (viac o titule)
Naša cena: 9,42 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
11.
Pánu učiteľovi z lásky
Edward Ricardo Braithwaite  ·  Belimex (2004)
V pôsobivej próze zobrazuje autor snahu hlavného hrdinu vybudovať vzťah medzi ním a študentami založený na vzájomnej úcte a dôvere. Román bol aj úspešne sfilmovaný s hercom Sidneyom Poitierom v hlavnej úlohe. (viac o titule)
Naša cena: 8,27 € Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
12.
Torzo lásky
Jonathan Stagge  ·  Aktuell (2001)
Knižka s napínavým príbehom o vražde a živote. (viac o titule)
Naša cena: 5,33 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
13.
Ďábel je taky jenom člověk
Hans Rath  ·  Anch-books (2016)
Psychoterapeuta Jakoba Jakobiho navštíví nezvaný host. Chlapík se jmenuje Anton Auerbach, a nepřeje si nic menšího, než koupit Jakobovu duši. Ta má totiž od chvíle, co se Jakob setkal s... (viac o titule)
Naša cena: 16,03 €  (teda ušetríte 3%) zvyčajne posielame do 5 dní
14.
U nás v Bohane
Kevin Barry  ·  Argo (2016)
„Ať už nás svrbí co chce, jde to sem od tý řeky. To je bez debat: ta naše poskvrna, ten závan špatnosti, co u nás zamořuje vzduch, se táhne od vody. Jako že od řeky Bohane: to o ní je tu řeč. Ten zlovolnej příval černejch vod si to... (viac o titule)
Naša cena: 13,31 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
15.
Dům z papíru
Carlos María Domínguez  ·  Runa (2016)
Jak tajemná kniha, zaslaná z Uruguaye a pokrytá vrstvou cementu, souvisí s náhlou smrtí profesorky Cambridgeské univerzity? Jaké znamení a jaké poselství se skrývá ve verších Emily Dickinsonové a v románu Hranice stínu od Josepha Conrada? Argentinský... (viac o titule)
Naša cena: 5,76 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
16.
Zpívá, zpívá, každý pták
Evie Wyld  ·  Omega (2017)
Jake Whyte je jedinou obyvatelkou starého statku na nejmenovaném britském ostrově, v místě neutuchajících dešťů a silných větrů. Je to jen ona, divoký pes a stádo ovcí. Přesně tohle si přála. Ale něco každých pár dnů přichází a trhá ovce... (viac o titule)
Naša cena: 12,65 €  (teda ušetríte 4%) posielame do 5 dní
17.
W aneb Vzpomínka z dětství
Georges Perec  ·  RUBATO (2016)
Perecův román W aneb Vzpomínka z dětství (1975) kombinuje dva zdánlivě nesouvisející texty: autobiografické vyprávění o životě malého chlapce za nacistické okupace a popis fiktivního ostrova poblíž Ohňové země. (viac o titule)
Naša cena: 11,68 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
18.
Kolikrát se ještě narodím?
J.H. Mairich  ·  Repronis (2011)
Hasič Marek si během léčby po zranění ze zásahu vybavuje své minulé i budoucí životy. Čtenáři nahlédnou do tří období: do časů expanze Říma a ukřižování Krista, do dob vlády Jindřicha Navarrského ve Francii a do blízké budoucnosti... (viac o titule)
Naša cena: 11,19 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
19.
Zradidla čili lapy
Jakub Šofar  ·  Dybbuk (2012)
Zradidla čili lapy jsou provazce, na nichž jsou asi v jednometrové vzdálenosti upevněny barevné hadříky. Zradidel se používá k obehnání leče, aby zvěř z ní nebo do ní nešla. Vše, co z psaní pochází, je právě takovými zradidly čili lapy... (viac o titule)
Naša cena: 12,24 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 16 dní
20.
Deník muže ve středních letech
Petr Kukal  ·  Mladá fronta (2013)
Někdy má pocit, že mu život protéká mezi prsty, cítí občasnou únavu v letitém manželství, a současně si uvědomuje, jak hluboce je do něj vrostlý - což mu nebrání v komicky usilovném flirtování s jinými. S hlavním hrdinou prožíváme trable... (viac o titule)
Naša cena: 10,76 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
Tu sme len chvíľku, ale v knihách žijú naše myšlienky dlhý čas. (Neruda J.)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 386 241,57 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička