popis
Spoločenské

Knihy Próza Romány Historické Spoločenské

V podkategórii Spoločenské sa nachádza 933 titulov.

(zmeniť výber) všetky   (zmeniť výber) všetky  

1.
Večne spievajú lesy
Trygve Gulbranssen  ·  Tranoscius (2016)
Bestseller nórskeho autora - severská románová a rodová trilógia v jednom zväzku: Večne spievajú lesy, Zo smrtnej hory fúka, Niet inej cesty. Román o ľuďoch tohto kraja, o ich vášňach, láskach, o ich... (viac o titule)
Naša cena: 17,95 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 10 dní
2.
Cudzinec
Albert Camus  ·  Agora (2016)
Prvý a zároveň najznámejší román Alberta Camusa Cudzinec je súčasťou tetralógie, ktorú Camus pomenoval „cyklus absurdity”. Cudzinca možno definovať ako filozofický román. Hlavný hrdina Meursault je prvým stelesnením absurdného človeka č (viac o titule)
Naša cena: 8,55 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
3.
Podstata všetkých vecí
Elizabeth Gilbert  ·  Slovart (2016)
Elizabeth Gilbert je americká spisovateľka, známa predovšetkým vďaka bestselleru Jedz, modli sa a miluj, na motívy ktorého bol nakrútený aj rovnomenný film. Román Podstata... (viac o titule)
Naša cena: 14,20 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
4.
Hnus
Hnus  
Jean-Paul Sartre  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2011)
Sartrov román Hnus predstavuje prvý priemet nového filozofického prúdu - ateistického existencionalizmu - do francúzskej umeleckej literatúry. Vznikol v medzivojnovom období, kedy človek zbavený tradičného hodnotového zázemia a poznania... (viac o titule)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 10 dní
5.
Rusko a Európa
Fjodor Michajlovič Dostojevskij  ·  Európa (2016)
Denník spisovateľa patrí k pozoruhodným a málo preskúmaným dielam F. M. Dostojevského. Je kľúčom k duši skutočného Dostojevského aj k mnohým z jeho slávnych románov. Vznikol ako spontánna výpoveď bez autocenzúry k spoločenským, kultúrnym a politickým... (viac o titule)
Naša cena: 11,39 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 10 dní
6.
Prečo sme sa vlastne rozišli?
Liane Moriarty  ·  Ikar (2014)
Alice sa preberie na dlážke v posilňovni s veľkou hrčou na hlave. Myslí si, že má dvadsaťdeväť rokov a čaká prvé dieťa so svojím úžasným manželom Nickom. Napočudovanie sa dozvie, že pri páde sa jej z pamäti vymazalo desať rokov života... (viac o titule)
Naša cena: 14,16 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
7.
Šum času
Julian Barnes  ·  Artforum (2016)
Pocta Barnesa Šostakovičovi: skladateľovi, konformistovi, hračke v rukách moci. Významný anglický spisovateľ a novinár Julian Barnes (1946, Leicester), laureát Man Bookerovej ceny, je nášmu čitateľovi dobre známy. Je to autor, ktorý v dnešnej... (viac o titule)
Naša cena: 11,40 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
8.
Proces
Proces  
Franz Kafka  ·  Petit Press (2016)
NA SKLADE  
Dejová línia prózy udržiava čitateľa v neustálom napätí a neistote. Veď akoby ste sa cítili, keby vás, tak ako protagonistu Jozefa K., v jedno ráno zobudili neznámi muži a odviedli nasledujúci deň na výsluch? V prípade Jozefa K. však nejde o nijaký žart (viac o titule)
Naša cena: 7,51 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 3 dní
9.
Majster šarkanov
Khaled Hosseini  ·  Ikar (2008)
Amir žije v exile, tisíce kilometrov vzdialený od rodného Afganistanu. Vo svojom rozprávaní spomína na Hasana, sluhu a verného priateľa, s ktorým ho spájalo takmer bratské puto... (viac o titule)
Naša cena: 10,37 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
10.
Atlas pokrčil plecami III.
Ayn Randová  ·  Epos (2003)
Atlas pokrčil pokrčil - to je dosť nezvyčajný názov knihy. Taký je aj Ayn Randovej, spisovateľky a filozofky. Toto dielo je považované za najlepšie, za vrchol jej celoživotnej tvorby. (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 10 dní
11.
Majster šarkanov + Tisíc žiarivých sĺnk (kolekcia)
Khaled Hosseini  ·  Ikar
Kolekcia dvoch románov Khaleda Hosseiniho za výhodnú cenu... (viac o titule)
Naša cena: 18,59 €  (teda ušetríte 15%) posielame do 5 dní
12.
Aj Boh miluje čokoládu
Sveva Casati Modignaniová  ·  Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá (2008)
Román Aj Boh miluje čokoládu (Singolare femminile – Jedinečnosť ženy) autorka dokončila v minulom roku. Jej ženské hrdinky troch generácií sú autentické, zo súčasnosti, nekonvenčné a spontánne... (viac o titule)
Naša cena: 9,42 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
13.
Objatia mŕtvych otcov
Bystrík Šikula  ·  Regent (2010)
Mladý muž, ženatý, otec päťročného syna, túži dostať sa do Ameriky. Železná opona sa zdvihla, treba vidieť Ameriku a zarobiť... (viac o titule)
Naša cena: 2,00 € posielame do 5 dní
14.
Denník Rywky Lipszycovej
Fortuna Libri (2015)
Pri oslobodení koncentračného tábora Osvienčim-Brezinka lekárka sovietskej Červenej armády Zinaida Berezovská našla v troskách jedného z krematórií denník. Mala ho u seba až do svojej smrti v roku 1983. O dvanásť rokov neskôr sa denník dostal do rúk... (viac o titule)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
15.
Zem a popol
Atik Rahimi  ·  Vydavateľstvo SLOVART (2002)
Román z málo známeho prostredia Afganistanu počas sovietskej okupácie je príbehom veľkej ľudskej tragédie človeka, ktorému sa zrúti celý svet. (viac o titule)
Naša cena: 7,86 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
16.
Boží bojovníci
Andrzej Sapkowski  ·  Slovart (2005)
S hlavným hrdinom Veže bláznov, Reynevanom z Bielawy, sa stretávame dva roky po udalostiach opísaných v prvom diele trilógie. Vtedy sme ho spoznali ako odvážneho, no nesmierne naivného mladíka, ... (viac o titule)
Naša cena: 14,40 €  (teda ušetríte 4%) posielame do 4 dní
17.
Tanec s mŕtvou slúžkou
Juraj Bindzár  ·  Vydavateteľstvo Orman (2004)
Pútavé rozprávanie o tragickom osude Židov. Skutočné príbehy obyčajných ľudí a "pánske huncútstva" v bohom zabudnutej slovensko-židovsko-maďarskej obci v blízkosti Holíča za éry Rakúsko-Uhorska... (viac o titule)
Naša cena: 7,88 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 10 dní
18.
Hon na ovcu
Haruki Murakami  ·  Slovart (2011)
Protagonista príbehu, ktorý je zároveň rozprávačom, je mladý, mestom znudený človek, ktorý nikam nepatrí a nikomu nechýba. Je to príbeh, ktorý najprv pohltí a neskôr neúprosne čitateľa opustí... (viac o titule)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
19.
Talent pána Ripleyho
Patricia Highsmith  ·  Slovart (2016)
Patricia Highsmith sa radí medzi výrazné osobnosti americkej literatúry. Literárna kritika autorku častokrát nazýva zakladateľkou moderného psychologického... (viac o titule)
Naša cena: 11,35 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
20.
Štyridsať pravidiel lásky
Elif Shafak  ·  Slovart (2015)
Celosvetovo úspešná turecká autorka Elif Shafak vo svojich knihách spája tradície Východu a Západu, búra vžité náboženské stereotypy a vytvára priestor pre všetky... (viac o titule)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
Dobrá kniha je drahokam, ktorý vrhá záblesky radosti a šťastia do všetkých vrstiev ľudskej spoločnosti. (Charles Augustin Sainte-beuve)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 386 691,61 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička