popis
Spoločenské a filozofické

Knihy Próza Novely, poviedky, antológie Spoločenské a filozofické


Prinášame vám aktuálny rebríček - najpredávanejšie knihy z kategórie Spoločenské a filozofické na Martinus.sk za posledné obdobie.

1.
Medveď, ktorý tam nebol
Oren Lavie  ·  Občianske združenie Slniečkovo (2017)
NA SKLADE  
Príbeh o ceste a hľadaní seba a sveta okolo. Príbeh, v ktorom si osvojíme všetko podstatné. Dozvieme sa, že čím viac pozeráme, tým menej vieme. Uvedomíme si význam vlastného ticha. Pripomenieme si, že nájsť nových priateľov je skvelé, ale nájsť... (viac o titule)
Naša cena: 8,01 €  (teda ušetríte 11%) posielame do 2 dní
2.
Oči modrého psa
Gabriel García Márquez  ·  Slovart (2016)
Gabriel García Márquez bol kolumbijský spisovateľ, jeden z hlavných predstaviteľov latinskoamerického magického realizmu. Za prínos do svetovej literatúry 20. storočia dostal v roku 1982 Nobelovu cenu... (viac o titule)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 3 dní
3.
Zápisky z podzemia, Zlý žart
Fjodor Michajlovič Dostojevskij  ·  Európa (2012)
Veľkosť a mnohotvárnosť tvorby, hýrivosť talentu veľkého klasika ruskej literatúry 19. storočia F. M. Dostojevského, autora slávnych románov Zločin a trest, Bratia Karamazovovci, Idiot, Biele noci, Hráč a mnohých iných,... (viac o titule)
Naša cena: 9,49 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 9 dní
4.
Príbehy obyčajného šialenstva
Charles Bukowski  ·  Citadella (2014)
Tridsaťštyri poviedok amerického spisovateľa Charlesa Bukowského, ktoré písal v rokov 1967 až 1983. V Príbehoch obyčajného šialenstva zobrazuje život v celej svojej nahote. Z jeho textov presakuje desivá úprimnosť a krutá realita, ale aj skúsenosť a... (viac o titule)
Naša cena: 11,88 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
5.
Nostalgia
Mircea Cărtărescu  ·  OZ Brak (2016)
Zbierka poviedok Nostalgia obsahuje pät krátkych próz a tie sú zoradené spôsobom, ktorý pripomína skôr román než knihu poviedok. Kniha má Prológ, ktorý predstavuje poviedka Hráč, Epilóg s poviedkou Architekt a medzi ... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
6.
Vzkřííšení modrřínu
Varlam Šalamov  ·  G plus G (2017)
Kde se v člověku bere síla a vůle, aby vyvázl živý z pekla sovětského gulagu? I na tuto otázku hledá ve svých povídkách odpověď Varlam Šalamov, zkušený prozaik, bývalý vězeň a autor rozsáhlého povídkového cyklu o Kolymě... (viac o titule)
Naša cena: 14,29 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
7.
Všetko čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v škôlke
Robert Fulghum  ·  Citadella (2016)
V tejto knihe nás pán Fulghum vťahuje do uvažovania o živote, smrti, láske, bolesti, radosti, smútku a najlepšom bifteku v trojobale v celých Spojených štátoch amerických. Semiačko v polystyrénovom poháriku nám pripomína našu vlastnú smrteľnosť... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
8.
Deň je krátky
Viera Švenková  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2016)
Viera Švenková, prozaička, prekladateľka, publicistka, autorka dvadsiatky kníh, sa v poviedkach (bibliografia zaznamenáva preklady do jedenástich jazykov), ale aj v dlhších prózach zameriava na medziľudské vzťahy a osudy súčasných žien... (viac o titule)
Naša cena: 7,89 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
9.
Šedé (pís)mená
Danuša Dragulová-Faktorová  ·  Daxe (2017)
V krátkych poviedkach sa autorka Danuša Dragulová-Faktorová venuje naliehavým spoločenským témam, rôznym situáciám ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli mimo väčšinovej spoločnosti. Príčiny sú rôzne. Strata duševného či fyzického zdravia, dôsledky dets (viac o titule)
Naša cena: 10,45 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
10.
Dvaja ľudia
Iwona Chmielewska  ·  Občianske združenie Slniečkovo (2017)
NOVINKA  
Témou knihy sú vzťahy. "Dvaja ľudia" sú dve spojené osoby, ale líšia sa v osobnosti, v správaní, v schopnostiach, ale aj v obmedzeniach. Ich vzťah prináša veľa radosti, ale tiež musia... (viac o titule)
Naša cena: 7,48 €  (teda ušetríte 15%) posielame do 9 dní
Svet je kniha, a tí, ktorí necestujú, stále čítajú iba jednu stranu. (Saint Augustine)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 386 805,20 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička