popis
Dejiny miest

Knihy História Dejiny sveta Dejiny miest


Prinášame vám aktuálny rebríček - najpredávanejšie knihy z kategórie Dejiny miest na Martinus.sk za posledné obdobie.

1.
Krídla nad Novohradom
Tibor Kotek  ·  Miloš Hric (2017)
NOVINKA  
Dianie vo vzdušnom priestore Novohradu je len maličkou kvapkou v mori svetového leteckého diania. Tibor Kotek sa v knihe Krídla nad Novohradom pokúsil túto kvapku... (viac o titule)
Naša cena: 16,14 €  (teda ušetríte 15%) posielame do 5 dní
2.
Oči zasypané pieskom
Pawel Smoleński  ·  Absynt (2015)
NA SKLADE  
V rámci edície „Prekliati reportéri” prinášame knihu reportáží Pawła Smoleńského o jednom konflikte a dvoch krajinách. Je ešte možné dosiahnuť mier na území Palestíny a Izraela, v Jeruzaleme, v Pásme Gazy a na Západnom brehu Jordánu? Paweł Smoleński... (viac o titule)
Naša cena: 11,50 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 2 dní
3.
Utekáč na dobových fotografiách 1
Milan Pupala a kolektív  ·  Miloš Hric (2016)
Utekáč nebol nikdy taký dôležitý, aby sa o ňom písali knihy. Načo aj? Mal skláreň – hutu, ktorej výrobky boli vyše dvoch storočí najlepšou reklamou nielen obce, ale aj regiónu a celého... (viac o titule)
Naša cena: 15,83 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 9 dní
4.
Maľované dejiny Bratislavy
Pavol Dvořák  ·  Galéria mesta Bratislava (2015)
Maľované dejiny Bratislavy, deti ilustrujú príbehy Pavla Dvořáka. Kniha má 216 strán, je plná krásnych detských ilustrácií a hutných krátkych príbehov z histórie Bratislavy od čias mamutov až po posledný Štefánikov let... Ilustrácie (viac o titule)
Naša cena: 10,45 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 9 dní
5.
Utekáč na dobových fotografiách 2
Milan Pupala, Gabriela Šusteková  ·  Miloš Hric (2017)
NOVINKA  
O tom, že nielen chlebom je človek živý, hovorí druhá kniha o Utekáči. Vovedie vás do školských tried, kde deti sklárov, neraz vyčerpané prácou vo fabrike, chytali do rúk tabuľku a griflík... (viac o titule)
Naša cena: 16,14 €  (teda ušetríte 15%) po vyjdení zvyčajne posielame do 10 dní
PREDPREDAJ
Titul vychádza 29.5.2017
6.
Ondrejský cintorín
Viera Obuchová  ·  Marenčin PT (2017)
NOVINKA  
Prechádzka po jednom z najstarších zachovaných cintorínov na území Bratislavy. Vznikol okolo roku 1784 a sú tu pochované významné prešporské rodiny, remeselníci, umelci, podnikatelia a mnohé vynikajúce osobnosti. V knihe sa spomína viac ako... (viac o titule)
Naša cena: 10,32 €  (teda ušetríte 20%) posielame do 5 dní
7.
Nitra - Ako si ťa pamätáme
Vladimír Bárta  ·  AB ART press (2016)
Krásna kniha Nitra – ako si ťa pamätáme je dielom kolektívu 13 nitrianskych osobností, rodákov a obyvateľov Nitry, i autorov, ktorí pod Zoborom študovali. Medzi autormi nájdeme mená architekta a exprimátora Vladimíra Libanta, vysokoškolských profesorov... (viac o titule)
Naša cena: 17,91 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
8.
Levoča
a kolektív  ·  Slovart, Pamiatkový úrad SR (2017)
Publikácia Národné kultúrne pamiatky na Slovensku: mesto Levoča je 3. diel z edície mapujúcej hnuteľné a nehnuteľné pamiatky na území Slovenska, ktorú pripravuje Pamiatkový úrad SR v spolupráci s... (viac o titule)
Naša cena: 37,91 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 3 dní
9.
Žítkovské čarování
Jiří Jilík  ·  CPRESS (2013)
Vydejte se spolu s námi po stopách lidové magie v Bílých Karpatech, nahlédněte do skutečného života žítkovských bohyň, žen, které uměly pomáhat a poskytovat rady tam, kde člověk pro svoji omezenou zkušenost nevěděl, jak dál... (viac o titule)
Naša cena: 7,59 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
10.
Moderná Bratislava
Peter Szalay a kolektív  ·  Marenčin PT (2015)
Po rozpade Rakúsko-Uhorska a vzniku Československa sa Bratislava postupne začína meniť na modernú metropolu. Zriaďujú sa nové inštitúcie, prichádzajú českí úradníci, buduje sa štátna správa... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
Ak chcete čerpať z kníh, nemusíte bývať v knižnici. (Mell)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 383 326,79 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička