popis
Umelci, spisovatelia

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti Umelci, spisovatelia


Prinášame vám aktuálny rebríček - najpredávanejšie knihy z kategórie Umelci, spisovatelia na Martinus.sk za posledné obdobie.

1.
Architekt Dušan Samuel Jurkovič
Dana Bořutová  ·  Slovart (2010)
Architekt Dušan Jurkovič prežil tvorivý život a zanechal nám po sebe dielo, ktoré si zachovalo svojský charakter aj výraz. Dokladajú to nielen početné kresby, plány, ilustrácie uvedené v publikácii Dušan Jurkovič... (viac o titule)
Naša cena: 48,83 € posielame do 4 dní
2.
Hvězdy stříbrného plátna
Miroslav Graclík  ·  Omega (2014)
Československo patřilo v meziválečném období v mnoha oborech mezi světovou špičku. Jedním z nich byla kinematografie. Vzniklo tehdy hodně divácky velmi vděčných snímků. Například Kristián, Cesta do hlubin študákovy duše, Eva tropí hlouposti... (viac o titule)
Naša cena: 12,92 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
3.
Freddie Mercury - Utajený život
Mariam Ahund  ·  NoonArt publishing (2015)
Kontroverzní kniha novinářky Mariam Ahundové nahlíží na život a tvorbu Freddieho Mercuryho, zpěváka britské skupiny Queen, ze zcela odlišného úhlu pohledu, než je obvyklé. Kniha „Utajený život“ je oproti jiným publikacím o Freddieho životě... (viac o titule)
Naša cena: 14,22 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
4.
Ezra Pound v Rapallu
a kolektív  ·  H&H (2014)
Americký básník, esejista, překladatel a literární historik Ezra Pound (1885 – 1972) se poprvé objevil v přímořském letovisku Rapallu poblíž Janova v roce 1924. Vedle Benátek a krátké epizody na tyrolském zámku jeho dcery... (viac o titule)
Naša cena: 6,05 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
5.
Štúrovci
Jozef Čertík, Katarína Vavrová  ·  Perfekt (2015)
NA SKLADE  
Ľudovít Štúr dal meno jednej generácii bojovníkov za práva Slovákov. Publikácia Štúrovci zavedie čitateľa do obdobia pre slovenský národ obzvlášť ťažkého, často plného beznádeje a skepsy, do rakúsko-uhorskej monarchie... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 3 dní
6.
Karol Plicka
Marián Pauer  ·  Slovart (2016)
Karol Plicka (1894 - 1987) bol etnograf, folklorista, zberateľ ľudových piesní, fotograf, scenárista, režisér, kameraman. Táto monografia podrobne mapuje život a tvorbu... (viac o titule)
Naša cena: 65,55 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
7.
Vlasta Burian - Král komiků
Karel Čáslavský  ·  Nakladatelství Fragment (2011)
Poznejte celou filmografii legendárního "krále komiků" Vlasty Buriana (1891–1962). Filmový historik Karel Čáslavský vám nabízí: - herecké začátky Vlasty Buriana ještě v němých filmech - období třicátých let, kdy na vrcholu slávy... (viac o titule)
Naša cena: 11,39 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
8.
Písačky pre milovanú Lutéciu
Dominik Tatarka  ·  Literárne informačné centrum (2013)
Písačky pre milovanú Lutéciu sú jedným z kľúčových diel Dominika Tatarku. Kniha odhaľuje intímne duchovné hľadanie vnútri ženského sveta na pozadí dobových reálií. V metaforickom zmysle je mravným príkladom protikomunistického vzdoru a intelektuálnej... (viac o titule)
Naša cena: 11,17 € zvyčajne posielame do 10 dní
9.
Černé slunce
František Kožík  ·  Andrej Šťastný (2009)
Markýz de Sade (1740 - 1814) byl francouzský šlechtic, prozaik, představitel libertinismu. Oženil se s dcerou bohatého smírčího soudce, krátce po svatbě však začal žít skandálním zhýralým životem... (viac o titule)
Naša cena: 2,68 € posielame do 5 dní
10.
Kronika mého života
Josef Lada  ·  Knižní klub (2013)
Milovaný český malíř a ilustrátor, ale také skvělý vypravěč Josef Lada (1887 - 1957) by se letos dožil sto dvaceti let. S jeho jménem je spojena řada postav a postaviček, malebné obrázky českého venkova, poezie Vánoc,... (viac o titule)
Naša cena: 21,57 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
S knihami je to ako s ľuďmi: len veľmi malý počet niečo znamená a zvyšok sa stráca v množstve. (Voltaire)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 383 226,63 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička