popis
Umelci, spisovatelia

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti Umelci, spisovatelia


Prinášame vám aktuálny rebríček - najpredávanejšie knihy z kategórie Umelci, spisovatelia na Martinus.sk za posledné obdobie.

1.
Frida
Bárbara Mujica  ·  Metafora (2012)
Frida Kahlo, mexická malířka a významná kulturní osobnost, po otci německého původu, v dětství zmrzačená obrnou a ve věku osmnácti let téměř smrtelně zraněná, žila život plný extrémů. Vzala si za muže další klíčovou osobnost mexického kulturního života... (viac o titule)
Naša cena: 15,84 € zvyčajne posielame do 3 dní
2.
Žena moja drahá
Jana Juráňová  ·  Slovart (2016)
Ak niekde Pavol Országh Hviezdoslav (1849 – 1921) zostupuje z literárneho Parnasu na obyčajnú zem, tak je to v korešpondencii manželke Ilone (1856 - 1932). Pokojné, vrúcne, naplnené... (viac o titule)
Naša cena: 14,20 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
3.
Štúrovci
Jozef Čertík, Katarína Vavrová  ·  Perfekt (2015)
Ľudovít Štúr dal meno jednej generácii bojovníkov za práva Slovákov. Publikácia Štúrovci zavedie čitateľa do obdobia pre slovenský národ obzvlášť ťažkého, často plného beznádeje a skepsy, do rakúsko-uhorskej monarchie... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 7 dní
4.
Majster Alkohol
Jack London  ·  SnowMouse Publishing (2011)
NA SKLADE  
Majster Alkohol je autobiografický román v ktorom sa jeden z najúspešnejších amerických autorov spovedá zo svojej celoživotnej závislosti od alkoholu. Kniha sa hneď po vydaní stala celosvetovou senzáciou... (viac o titule)
Naša cena: 6,97 € zvyčajne posielame do 24 hodín
5.
Jozef Bednárik
Andrea Coddington  ·  Ikar (2014)
Jozef Bednárik – režisér, herec, gurmán a cestovateľ. Maestro muzikálov a opier, milovník umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Človek, ktorého charakterizoval extrémizmus vo všetkom – v láske, názoroch, bezuzdnom jedení i chronickom diétovaní... (viac o titule)
Naša cena: 14,87 € zvyčajne posielame do 3 dní
6.
Kafka - Rané roky
Reiner Stach  ·  Argo (2017)
Třídílná biografie o životě a díle jednoho z největších, nejznámějších a nejčtenějších autorů světové literatury, pražského německy píšícího spisovatele Franze Kafky (1883–1924) je rozsahem i významem monumentální, výjimečná a zcela ojedinělá... (viac o titule)
Naša cena: 17,77 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
7.
Zaskočený radosťou
C.S. Lewis  ·  Porta Libri (2016)
Autobiografia C.S. Lewisa o hľadaní radosti, o duchovnej ceste, ktorá ho doviedla od kresťanstva k ateizmu a potom späť ku kresťanstvu... (viac o titule)
Naša cena: 9,92 € posielame do 6 dní
8.
Frida Kahlo
Luděk Janda  ·  Labyrint
Výběr z korespondence, deníku a dalších textů. (viac o titule)
Naša cena: 12,32 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
9.
Lída Baarová stále fascinuje
Miroslav Graclík, Ondřej Suchý  ·  Petr Prchal (2016)
Jen stěží by se v dějinách československé kinematografie našel osud podobný tomu, který prožila Lída Baarová. Jako jedna z mala československých filmových umělců se dokázala prosadit i za hranicemi naší vlasti – natáčela v něk (viac o titule)
Naša cena: 15,88 € zvyčajne posielame do 3 dní
10.
Vlasta Burian - Král komiků
Karel Čáslavský  ·  Nakladatelství Fragment (2011)
Poznejte celou filmografii legendárního "krále komiků" Vlasty Buriana (1891–1962). Filmový historik Karel Čáslavský vám nabízí: - herecké začátky Vlasty Buriana ještě v němých filmech - období třicátých let, kdy na vrcholu slávy... (viac o titule)
Naša cena: 11,39 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
Nebolo by zle, keby dieťa napísalo knižku pre starcov, keďže dnes všetci píšu knižky pre deti. (George Christoph Lichtenberg)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 378 964,41 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička