popis Vedeli ste, že...?  U nás môžete nakupovať aj cez mobilné aplikácie a mobilný web.

Knihy od: Miroslav Válek

Bolo nájdených 6 titulov od autora/ky Miroslav Válek.

1.
Zakázaná láska
Miroslav Válek  ·  Perfekt (2015)
NOVINKA  
Výber toho najlepšieho z tvorby Miroslava Válka, ktorý patrí k najznámejším predstaviteľom slovenskej básnickej moderny 20. storočia. Autor sa vnútorným dialógom spája s čitateľom a ľudsky, ironicky i sebaironicky sa dotýka jeho duše... (viac o titule)
Naša cena: 7,12 €  (teda ušetríte 20%) zvyčajne posielame do 5 dní
2.
Lastovička vo fraku
Miroslav Válek  ·  Kalligram (2006)
V tvorbe pre deti presadzoval Miroslav Válek nedidaktický, hravý prístup k detskému čitateľovi. Využíval zvukovú stránku slova, hral sa s jeho významom, a zároveň podnecoval detskú predstavivosť a obrazotvornosť, cit pre rytmus reči a melodiku jazyka... (viac o titule)
Naša cena: 7,89 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 19 dní
3.
Do Tramtárie
Miroslav Válek  ·  Buvik (2004)
Veselá knižka od začiatku do konca! Je plná básničiek na recitovanie a vyhrávanie v recitačných súťažiach, na strašenie a nebátie sa, /Panpulóni/, na vozenie sa v špeciálnych dopravných prostriedkoch... (viac o titule)
Naša cena: 5,30 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je žiaľ vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
4.
Jesenná láska
Miroslav Válek  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2008)
Možno, Svadba, Zápalky, Dážď... To je len niekoľko básní z výberu z ľúbostnej lyriky Miroslava Válka. Hoci sa venoval aj prekladu a publicistickej činnosti, ťažisko jeho tvorby predstavovala poézia. Vydal viacero básnických zbierok ... (viac o titule)
Naša cena: 5,64 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je žiaľ vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
5.
Jesenná láska
Miroslav Válek  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2003)
Možno, Svadba, Zápalky, Dážď... To je len niekoľko básní z výberu z ľúbostnej lyriky Miroslava Válka. Hoci sa venoval aj prekladu a publicistickej činnosti, ťažisko jeho tvorby predstavovala poézia... (viac o titule)
Naša cena: 5,64 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je žiaľ vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
6.
Milovanie v husej koži
Miroslav Válek  ·  Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (2001)
Básnická zbierka, ktorú tvorí výber z diela Miroslava Váleka. (viac o titule)
Naša cena: 4,70 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je žiaľ vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
Miroslav Válek

Miroslav Válek

(1927 - 1991)

Miroslav Válek sa narodil 17. 7. 1927 v Trnave. Študoval v rodisku a v Bratislave, pracoval ako časopisecký a knižný redaktor, neskôr bol šéfredaktorom mesačníka Mladá tvorba a literárneho časopisu Romboid, v rokoch 1969-1987 ministrom kultúry. Zomrel 27. 1. 1991.

 Ťažiskom jeho diela je poézia. Vydal básnické zbierky Dotyky (1959), Príťažlivosť (1961), Nepokoj (1963), Milovanie v husej koži (1965), básnickú skladbu Slovo (1976) a knihu básní Z vody (1977). Vyšlo tiež niekoľko výberov z jeho básnickej tvorby.

 Válek je aj tvorcom modernej poézie pre deti, vydal zošit Kúzla pod stolom (1959), leporelá Pozrime sa do prírody, kto osoží a kto škodí (1960), Kde žijú vtáčky (1964), a zbierky Veľká cestovná horúčka pre malých cestovateľov (1964) a Do Tramtárie (1970).

 Veľkým prínosom pre slovenskú literatúru je Válkova prekladateľská činnosť. Knižne vydal preklady výberov poézie A. Voznesenského, G. Ajgiho, P. Verlaina, R. M. Rilkeho (v jazykovej spolupráci s P. Hrivnákom) a z poézie G. Corsa (v jazykovej spolupráci s J. Vilikovským). Prekladal aj básnické texty pre deti.

 Miroslav Válek sa popri básnickej činnosti venoval aj publicistike (výber vyšiel pod názvom O literatúre a kultúre, 1979).
Kupujte knihy už teraz, aby ste si ich mohli v kľude prečítať skôr, ako ich venujete ako darček k Vianociam. (nápis v škótskom kníhkupectve)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 224 345,83 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička