Vedeli ste, že...? Martinus.sk ako jeden z prvých obchodov na Slovensku získal certifikát SAEC Bezpečný nákup. Pre ešte väčší pokoj na Vašej duši :-)

Martin Filko

Martin Filko bol slovenský ekonóm, aktívny vo verejnej politike. V druhej vláde Roberta Fica zastával funkciu hlavného ekonóma Ministerstva financií SR a riaditeľa Inštitútu finančnej politiky. V novembri 2006 uverejnil časopis Trend jeho článok Bieda slovenskej ekonómie, v ktorom kritizoval kvalitu slovenského ekonomického vzdelávania (najmä Ekonomickej univerzity v Bratislave), vedy a verejnej diskusie. Inicioval vznik skupinového blogu Radostná veda, ktorý vo februári 2008 poukázal na plagiátorstvo na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V rokoch 2008 – 2010 bol poradcom ministra financií SR Jána Počiatka, kedy zrealizoval zníženie cien liekov na Slovensku ich porovnávaním so zahraničím. Neskôr bol poradcom premiérky Ivety Radičovej. Dňa 28. marca splavoval Martin Filko so spolujazdcom Dunaj v Bratislave. Medzi mostmi Apollo a Prístavným mostom sa dvojkanoe prevrátilo. Spolujazdca sa podarilo zachrániť, nasledujúce dni pokračovalo pátranie po nezvestnom Martinovi Filkovi. Jeho telo našla záchranná služba dňa 13. apríla 2016 počas cvičenia na Dunaji pri obci Dobrohošť. Na prvé výročie Filkovej smrti Slovenská ekonomická spoločnosť oznámila vytvorenie Ceny Martina Filka za prínos k rozvoju ekonómie na Slovensku. Bude udeľovaná osobám pod 40 rokov, prvýkrát v roku 2018.

Viac informácií

Od autora Martin Filko máme v ponuke 2 tituly

1.
Martin Filko  ·  Slovart (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Kniha textov Martina Filka (1980 - 2016) prináša plastický pohľad na jednu z najvýraznejších osôb slovenského verejného života posledného desaťročia. Editori vybrali jeho najlepšie články z... (viac o eknihe)
Naša cena: 8,99 €  (teda ušetríte 31%) okamžite na stiahnutie
2.
Martin Filko  ·  Slovart (2016)
Kniha textov Martina Filka (1980 - 2016) prináša plastický pohľad na jednu z najvýraznejších osôb slovenského verejného života posledného desaťročia. Editori vybrali jeho najlepšie články z... (viac o knihe)
Naša cena: 12,95 € tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Autori
Formát
Viac Menej
Jazyk
Farba obálky
Moja knižnica - Som literárny snob: knihy do knižnice si vyberám podľa farby. A tá musí dokonale ladiť s farbou mojej duše. (Gregor P.)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 398 796,77 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička