popis Vedeli ste, že...? Ponúkame vám najviac možností platby spomedzi všetkých internetových obchodov - až 14 spôsobov!

Knihy od: Daniel Hevier

Bolo nájdených 45 titulov od autora/ky Daniel Hevier.

1.
Hovorníček
Daniel Hevier, Oľga Bajusová  ·  Buvik (2015)
NA SKLADE  (58)
Vynikajúca kniha Daniela Heviera a maliarky Oľgy Bajusovej na pomoc v rozvíjaní rečových schopností malých detí. Hovorníček je hravá obrázková knižka pre každý detský jazýček. Vie sa hrať na riekanky, rečňovanky, hádanky i pesničky, vie rapotať, cinkotať. (viac o titule)
Naša cena: 7,83 €  (teda ušetríte 11%) zvyčajne posielame do 24 hodín
2.
Básnička ti pomôže
Daniel Hevier  ·  Buvik (2011)
Pomáhacie básničky pre malé deti... (viac o titule)
Naša cena: 4,98 €  (teda ušetríte 11%) posielame do 6 dní
3.
Nám sa ešte nechce spať
Daniel Hevier  ·  Buvik (2013)
Po dvadsiatich rokoch sa vracajú na pulty kníhkupectiev kultové rozprávky Daniela Heviera. Ich magické čaro o sloníkovi, ktorý sa nechcel prikryť uchom, o králičkovi, ktorý nechcel spávať v kúzelníckom cylindri, o nezbednej sopke Popokatepetl... (viac o titule)
Naša cena: 6,05 €  (teda ušetríte 11%) posielame do 6 dní
4.
Buvibásničky
Daniel Hevier  ·  Trio Publishing (2016)
Čo urobí spisovateľ Daniel Hevier, keď sa mu nechce spať? Napíše pre deti Buvibásničky, aby sa im ľahšie zaspávalo. (viac o titule)
Naša cena: 7,51 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
5.
Veľké Bum a malé Bum
Daniel Hevier  ·  Buvik
Veľké Bum a malé Bum! – takto strašia deti básnik Daniel Hevier a maliar Ľuboslav Paľo. Je to skôr radostné jašenie ako strašenie. V ich spoločnej knihe vystupujú samé čudá: Čudovák a Čudovačka, Kúzelník Palička... (viac o titule)
Naša cena: 7,79 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
6.
Tajné dejiny bielej kaligrafie
Daniel Hevier  ·  Trio Publishing (2016)
Nezvyčajná kniha, ktorú napísali obrázky. Mysteriózny príbeh muža, ktorého okolnosti vtiahnu do cudzích životov, aby o tom priniesol svedectvo cez autora tejto prózy. Je ním skutočne D. H.? Alebo ghostwriter Person? Či pacient psychiatrie Tibor Kucan... (viac o titule)
Naša cena: 33,40 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
7.
Ťahák na básne
Daniel Hevier  ·  Literárne informačné centrum (2012)
Inšpiratívna kniha Daniela Heviera, ktorá nedáva návody, know-how, ani zaručené správne riešenia na čítanie básní a porozumenie poézii. Má oveľa skromnejšie a sympatickejšie ciele: svojho čitateľa, ktorým môže byť študent posledných ročníkov základnej... (viac o titule)
Naša cena: 6,46 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
8.
Bratislava - včera a dnes
Daniel Hevier, Alan Hyža  ·  DAJAMA (2014)
V rámci novej edície Včera a dnes pripravilo vydavateľstvo DAJAMA prvú obrazovú publikáciu Bratislava – včera a dnes. Fotografia ako médium zobrazujúce realitu v určitom okamihu môže v dlhšom časovom úseku priniesť svedectvo... (viac o titule)
Naša cena: 14,91 € zvyčajne posielame do 8 dní
9.
Slávne texty slávnych piesní (Daniel Hevier)
Daniel Hevier  ·  Forza Music (2008)
Obsahuje texty piesní: Reklama na ticho, Ľudia nie sú zlí, Pieseň pre nesmelých, Láska necestuj tým vlakom, Druhá možnosť, Severanka, Žena, priateľ človeka, Nároční, Svet lásku má, Nedaj si miesto, Krátke lásky, .... (viac o titule)
Naša cena: 12,60 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
10.
TEAM
Daniel Hevier, Daniel Hevier Jr.  ·  Trio Publishing (2012)
Prvá a jediná kniha o hudobnej legende českej a slovenskej scény, skupine TEAM... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
11.
Vnútrozem
Daniel Hevier  ·  Trio Publishing (2014)
Štrnásta básnická zbierka Daniela Heviera doteraz najužšie spájajúca básnické slovo s výtvarným živlom, ktorému sa autor v posledných rokoch venuje čoraz intenzívnejšie. Vizuálna stránka knihy silne korešponduje s textom... (viac o titule)
Naša cena: 19,49 € posielame do 6 dní
12.
Haiku  2014
Kazetové darčekové vydanie haiku v komornej grafickej úprave obsahuje päť knižiek, z toho štyri dvojjazyčné, v slovenčine a slovinčine, od slovenských... (viac o titule)
Naša cena: 17,64 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 15 dní
13.
Podoby a predstavy
Rastislav Bero, Daniel Hevier  ·  PRO (2013)
Umelecký fotograf Rastislav Bero sa vo svojej štvrtej knihe so zvedavosťou malého dieťaťa ponoril do nekonečných podôb dreva, ktoré podnecujú fantáziu a vyvolávajú predstavy bájnych i reálnych bytostí a situácií... (viac o titule)
Naša cena: 14,25 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 6 dní
14.
Aby bolo napísané
Daniel Hevier  ·  Kalligram (2005)
Výber z literárnej a kultúrnej publicistiky Daniela Heviera prezentuje autorove názory na aktuálne dianie v oblasti umenia a literatúry, ako aj literárne recenzie z posledného desaťročia. (viac o titule)
Naša cena: 7,89 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
15.
Ako sa fotografuje vietor
Daniel Hevier  ·  Trio Publishing (2012)
Napísal som stovky rozprávok pre deti. Pred časom som pocítil potrebu napísať rozprávky určené pre dospelého čitateľa. Na prvý pohľad je to žáner, ktorý nie je až taký obvyklý. Ale vyjdite von a uvidíte zástupy ľudí, ktorí hľadajú svoju rozprávku... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
16.
Biele horí najdlhšie
Daniel Hevier  ·  Hevi (2003)
"neponáhľal som sa týmito básňami (nazývam ich takto staromódne, hoci sa už všade okolo píšu už iba texty). (viac o titule)
Naša cena: 4,66 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
17.
Dýchanie:
Daniel Hevier  ·  F. R. & G. (2013)
Nepokojný a neustále experimentujúci duch Daniela Heviera prichádza aj teraz s novou knihou. Kniha Dýchanie je v istom zmysle slova najintímnejšou autorovou knihou. Za mnohorakým skúšaním foriem, tvarov a žánrov (od poézie po román, od sonetu po esej)... (viac o titule)
Naša cena: 7,60 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
18.
Heviho diktátor
Daniel Hevier  ·  Hevi (2001)
138 veselých diktátorov Daniela Heviera, s ktorým zvíťazíš nad gramatikou! (viac o titule)
Naša cena: 3,47 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
19.
Heviho diktátor
Daniel Hevier  ·  Trio Publishing (2011)
Publikácia Daniela Heviera Heviho Diktátor už pomohla tisíckam žiakov prelúskať sa úskaliami pravopisu a zvládnuť strašiaka diktátov. Kniha obsahuje 138 vtipných autorských diktátov a je určená rovnako žiakom prvého, ako aj žiakom druhého stupňa... (viac o titule)
Naša cena: 3,14 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
20.
Heviho škola tvorivosti
Daniel Hevier  ·  Perfekt (2008)
Slovo kreativita sa dnes používa vo všetkých možných súvislostiach, ale najčastejšie so súčasným zložitým svetom, v ktorom sa nedá žiť bez tvorivosti. Byť kreatívnym znamená byť pohotovým, flexibilným, vynaliezavým, dokázať spojiť nadobudnuté skúseno... (viac o titule)
Naša cena: 5,04 €  (teda ušetríte 5%) Tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač.
Daniel Hevier

Daniel Hevier

(nar. 6.12.1955 Bratislava)

Do základnej školy a do gymnázia chodil v Prievidzi. Po maturite roku 1974 študoval estetickú výchovu a slovenský jazyk na Filozofickej fakulte UK v Bratislave.

Vyrastal v učiteľskej rodine. Už počas vysokoškolského štúdia začal pracovať ako redaktor literárnej redakcie Slovenského rozhlasu v Bratislave. V rokoch 1982 - 1989 pôsobil ako profesionálny spisovateľ v slobodnom povolaní. V rokoch 1989 - 1992 pracoval ako šéfredaktor vydavateľstva Mladé letá. Od roku 1991 vedie vlastné vydavateľstvo Hevi v Bratislave, v ktorom zatiaľ vyšlo viac ako 100 titulov.
Básnicky debutoval Daniel Hevier v roku 1974 zbierkou poézie Motýlí kolotoč. Je autorom takmer stovky kníh, s poéziou, prózou, esejmi, píše básne pre deti, rozprávky, venuje sa prekladom, autorským antológiam pre dospelých i deti... Viaceré jeho knihy boli preložené do cudzích jazykov. Je členom slovenského PEN klubu.

Spisovateľ sa prejavil aj ako textár. Je autorom viacerých známich textov piesní. Z jeho pera vyšli texty pre skupinu Team (Pieseň pre nesmelých, Severanka, Držím ti miesto), ale aj pre skupinu Avion Františka Grigláka.
Píše tiež divadelné a rozhlasové hry, libretá muzikálov, filmové a televízne scenáre, scenáre pre multimediálne projekty, spolupracuje s rozhlasom, televíziou, prekladá z angličtiny.
S manželkou Maruškou, 3 deťmi a psíkom Konorom býva v Petržalke pri Bratislave.
Vážme si nad zlato dobré a užitočné knihy! (V. M. Kramerius)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 378 282,26 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička