popis E-knihy: všetko, čo potrebujete vedieť
E-knihy na Martinus

Vitajte na stránke s informáciami o e-knihách. Veríme, že vám pomôže pri nákupe či práci s vašou čítačkou.

Čo sú e-knihy?

Elektronické knihy (e-knihy) sú ďalšou formou čítania vašich obľúbených príbehov. V porovnaní s tlačenými knihami majú niekoľko významných odlišností. Spomeňme najväčšie:

  • E-knihy sú doručované elektronicky, cez internet. Môžete si ich stiahnuť a začať čítať hneď, ako overíme vašu platbu. Poštovné samozrejme neplatíte :-).
  • Za elektronické knihy je možné platiť len bezhotovostne. Dôvodom je zachovanie výhody rýchlej doručiteľnosti.
  • Na čítanie e-kníh je potrebné elektronické zariadenie (PC, čítačka e-kníh, tablet, ...) a softvér (program), ktorý je schopný e-knihy zobrazovať.
  • E-knihy sú výbornou alternatívou tlačených knižiek. Skvelé sú napríklad pri cestovaní - už si nebudete musieť vyberať, aké knihy si so sebou zoberiete podľa toho, koľko miesta vám zostáva v kufri :-).

Výhody e-kníh si najlepšie vychutnáte s čítačkou elektronických kníh.

Ako čítať e-knihy?

E-knihy síce môžete čítať aj na bežnom počítači, no omnoho lepšie si e-knihu vychutnáte na špecializovanej čítačke e-kníh. Vďaka nízkej váhe, ako aj špeciálnej obrazovke, podobnej klasickému papieru, môžete vaše e-knihy čítať komfortne kdekoľvek. Ak preferujete farebnú obrazovku a nezvyknete naraz čítať veľmi dlho, dobrou alternatívou môže byť aj tablet alebo smartfón.

Aké e-knihy sú v ponuke?

V našej ponuke sa aktuálne nachádza viac ako 11000 e-kníh od slovenských aj zahraničných autorov. Dalšie pribúdajú každý deň. O tom, či sa váš obľúbený titul objaví ako e-kniha, rozhodujú možnosti a ochota vydavateľov. Získanie práv na vydanie elektronickej verzie knihy sa pri novinkách stáva bežnou praxou, pri starších tituloch ich však vydavatelia musia neraz zložito riešiť.

Máte záujem o konkrétny titul v elektronickej podobe, no nenašli ste ho v našej ponuke? Napíšte nám na eknihy@martinus.sk.
V knihách je ukrytá všetka minulosť. (Thomas Carlyle)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 449 411,29 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička