popis
Prírodné vedy

E-knihy Prírodné vedy

V kategórii Prírodné vedy sa nachádza 60 titulov.

Formát e-knihy: Info
  
  
  
  
  
1.
Jiří Grygar: Takto sa ma nikto nepýtal
Jiří Grygar, Štefan Hríb  ·  W PRESS (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Čo bolo pred Veľkým treskom? Čo všetko sa dialo v prvej sekunde vesmíru? Bol vesmír hneď priestorovo nekonečný? Vieme cestovať do budúcnosti? Ako sa líši čierna diera od čiernej superdiery a máme sa toho obávať? (viac o titule)
Naša cena: 7,70 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
2.
Tajný život stromov
Peter Wohlleben  ·  Tatran (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Nemecký bestseller Tajný život stromov už druhý rok neopustil miesto v rebríčku najpredávanejších kníh a nadšené ohlasy čitateľov doteraz neustali. Opantaní autorovou mágiou sa ponoria do lesa a stromy sa stanú ich najbližšími... (viac o titule)
Naša cena: 9,90 €  (teda ušetríte 23%) okamžite na stiahnutie
3.
Súkromný život molekúl
Peter Szolcsányi  ·  W PRESS (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kniha jednoduchou, pútavou a často aj vtipnou formou vysvetľuje základné princípy živého aj neživého sveta – od palív a drahokamov cez lieky či doping a končiac trebárs oplodnením alebo ohňostrojom. Lákavým štýlom vysvetľuje javy... (viac o titule)
Naša cena: 7,70 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
4.
Sedem krátkych prednášok o fyzike
Carlo Rovelli  ·  Tatran (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Jednoduché, zrozumiteľné a obdivuhodné. To je stručná charakteristika Rovelliho diela, ktoré bolo preložené do viac ako štyridsiatich jazykov. Keď autorovi ponúkli priestor v nedeľnej prílohe denníka Sole 24 Ore, dokonale ho využil... (viac o titule)
Naša cena: 6,90 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
5.
Moja stručná história
Stephen Hawking  ·  Slovart (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Stephen Hawking očaril čitateľov na celom svete sériou bestsellerov, v ktorých odhaľuje tajomstvá vesmíru. Teraz po prvý krát sa najslávnejší kozmológ pozerá do svojho vnútra a prezrádza detaily svojho života a intelektuálneho... (viac o titule)
Naša cena: 8,90 €  (teda ušetríte 31%) okamžite na stiahnutie
6.
Dva hrby ťavy
Dva hrby ťavy  E-KNIHA
Martin Mojžiš  ·  W PRESS (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Po výraznom čitateľskom úspechu knihy Jeden výdych koňa vychádza vo vydavateľstve W PRESS ďalšia kniha Martina Mojžiša Dva hrby ťavy. Nájdete v nej odpovede na zaujímavé otázky... (viac o titule)
Naša cena: 7,00 €  (teda ušetríte 36%) okamžite na stiahnutie
7.
Jeden výdych koňa
Martin Mojžiš  ·  W PRESS (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Prečo sneh pod nohami vŕzga? Prečo nikdy nevidíme padať rosu? Komu zobral Kolumbus vietor z plachiet? Ako vytvára husľový sláčik hudbu? Sú veľrybie piesne naozaj piesne? Čo všetko urobil Einstein v zázračnom roku 1905? (viac o titule)
Naša cena: 6,00 €  (teda ušetríte 45%) okamžite na stiahnutie
8.
Vesmír z ničoho
Lawrence M. Krauss  ·  Citadella (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Ako jeden z mála dnešných významných vedcov, ktorí prekročili priepasť medzi vedou a bežnou kultúrou, opisuje Krauss ohromujúco krásne experimentálne pozorovania a šokujúce nové teórie, ktoré demonštrujú nielen to, že niečo môže... (viac o titule)
Naša cena: 8,05 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
9.
O prírode veselo i vážne
Miroslav Saniga  ·  Perfekt (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Živé, vzrušujúce príbehy zo života zvierat i rastlín. Knižka sprevádza mladého čitateľa všetkými ročnými obdobiami od januára do decembra. Je to netradičný, zábavný pohľad na prírodu. V knihe nájdu deti i dospelí skutočné... (viac o titule)
Naša cena: 5,50 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
10.
Liečenie minerálmi
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Minerály a drahé kamene nás fascinujú svojou energiou a krásou. Nosíme ich ako módny doplnok, slúžia ako talizman, dekorujeme si nimi domácnosť. Ak však ich silu a energiu správne nasmerujeme, dokážu aj liečiť... (viac o titule)
Naša cena: 9,90 €  (teda ušetríte 34%) okamžite na stiahnutie
11.
Kamene
Kamene  E-KNIHA
Mária Bizubová  ·  DAJAMA (2008)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Ako tretí titul edície Prírodné Krásy Slovenska vo vydavateľstve DAJAMA vyšli Kamene. Titul prišiel na trh ako jubilejné 150. knižné dielo z produkcie vydavateľstva. Výber témy nie je náhodný a čiastočne dopĺňa predchádzajúce... (viac o titule)
Naša cena: 8,45 € okamžite na stiahnutie
12.
Vývoj života - deset velkých vynálezů evoluce
Nick Lane  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Uznávaný biochemik Nick Lane skládá s využitím těch nejnovějších vědeckých poznatků ohromující mozaiku historie života. Jak vznikl život? Odkud se vzala DNA? Jak se vyvinulo oko? Co je to vědomí? Proč umíráme? V posledních... (viac o titule)
Naša cena: 10,80 €  (teda ušetríte 29%) okamžite na stiahnutie
13.
Rovnica sveta
Rovnica sveta  E-KNIHA
Pavol Nemeš  ·  Pavol Nemeš (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Rovnica sveta je presne to, čo o nej hovorí názov a teda rovnicou sveta, ktorá objasňuje všetky zásadné otázky nášho sveta a popisuje aj technické vynálezy, ktoré ovplyvnia budúcnosť. Rovnica sveta je písaná formou príbehu... (viac o titule)
Naša cena: 8,00 € okamžite na stiahnutie
14.
Kvantová teorie nikoho nezabije
Marcus Chown  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Chcete pochopit základní principy vesmíru, v němž žijeme? Chcete se dozvědět, jak je možné. že se celé lidstvo vejde do jediné kostky cukru? Proč každé vaše nadechnutí obsahuje atom, který vydechla Marilyn Monroe? Proč... (viac o titule)
Naša cena: 4,80 €  (teda ušetríte 48%) okamžite na stiahnutie
15.
Islámský design
Daud Sutton  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Islámský design zdobí korán, mešity, mauzolea i paláce a jsou v něm skryté ty nejnádhernější geometrické vzory, které kdy člověk vytvořil... (viac o titule)
Naša cena: 3,45 €  (teda ušetríte 62%) okamžite na stiahnutie
16.
Co se děje se světem?
Václav Cílek  ·  Dokořán (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s... (viac o titule)
Naša cena: 7,50 €  (teda ušetríte 46%) okamžite na stiahnutie
17.
Biologie pro psychology a pedagogy
Jan Šmarda a kolektív  ·  Portál (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kniha sumarizuje z biologických věd všechno, co dnes mohou studenti psychologie na kterékoli české (i slovenské) univerzitě pro své vzdělání potřebovat. Po krátké úvodní kapitole, vymezující vzájemný vztah biologie, psychologie... (viac o titule)
Naša cena: 16,45 €  (teda ušetríte 34%) okamžite na stiahnutie
18.
Společenské vědy pro techniky
Jana Hrbková a kolektív  ·  Grada (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Ojedinělá publikace seznamuje čtenáře se třemi vědami: ekonomií, právem a politologií. V ekonomii vysvětluje mikro a makroekonomii, hospodářskou politiku a mezinárodní ekonomii. V právu podává přehled římského práva, ústavy... (viac o titule)
Naša cena: 9,65 €  (teda ušetríte 15%) okamžite na stiahnutie
19.
Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)
John D. Barrow  ·  Dokořán (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Matematika a sport souvisí na první pohled jen vzdáleně. Ale opravdu jen na první pohled. V nové knize Johna D. Barrowa se můžete přesvědčit, že matematika stojí nejen za špičkovými výkony, ale i za losováním zápasů... (viac o titule)
Naša cena: 7,50 €  (teda ušetríte 53%) okamžite na stiahnutie
20.
Hojnost
Peter H. Diamandis, Steven Kotler  ·  Dokořán (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
"Dochází ropa a přijde hlad. Globální oteplování způsobí rozpad civilizace. Euroatlantickou civilizaci pohltí hordy z Východu. Po výbuchu supervulkánu zmrzneme"... (viac o titule)
Naša cena: 8,85 €  (teda ušetríte 51%) okamžite na stiahnutieNikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem. (Ludwig Van Beethoven)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 378 661,19 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička