popis
Prírodné vedy

E-knihy Prírodné vedy

V kategórii Prírodné vedy sa nachádza 57 titulov.

Formát e-knihy: Info
  
  
  
  
  
1.
Tajný život stromov
Peter Wohlleben  ·  Tatran (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Nemecký bestseller Tajný život stromov už druhý rok neopustil miesto v rebríčku najpredávanejších kníh a nadšené ohlasy čitateľov doteraz neustali. Opantaní autorovou mágiou sa ponoria do lesa a stromy sa stanú ich najbližšími... (viac o titule)
Naša cena: 9,90 €  (teda ušetríte 23%) okamžite na stiahnutie
2.
Jeden výdych koňa
Martin Mojžiš  ·  W PRESS (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Prečo sneh pod nohami vŕzga? Prečo nikdy nevidíme padať rosu? Komu zobral Kolumbus vietor z plachiet? Ako vytvára husľový sláčik hudbu? Sú veľrybie piesne naozaj piesne? Čo všetko urobil Einstein v zázračnom roku 1905? (viac o titule)
Naša cena: 6,00 €  (teda ušetríte 45%) okamžite na stiahnutie
3.
Sedem krátkych prednášok o fyzike
Carlo Rovelli  ·  Tatran (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Jednoduché, zrozumiteľné a obdivuhodné. To je stručná charakteristika Rovelliho diela, ktoré bolo preložené do viac ako štyridsiatich jazykov. Keď autorovi ponúkli priestor v nedeľnej prílohe denníka Sole 24 Ore, dokonale ho využil... (viac o titule)
Naša cena: 6,90 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
4.
Jiří Grygar: Takto sa ma nikto nepýtal
Jiří Grygar, Štefan Hríb  ·  W PRESS (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Čo bolo pred Veľkým treskom? Čo všetko sa dialo v prvej sekunde vesmíru? Bol vesmír hneď priestorovo nekonečný? Vieme cestovať do budúcnosti? Ako sa líši čierna diera od čiernej superdiery a máme sa toho obávať? (viac o titule)
Naša cena: 7,70 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
5.
Súkromný život molekúl
Peter Szolcsányi  ·  W PRESS (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kniha jednoduchou, pútavou a často aj vtipnou formou vysvetľuje základné princípy živého aj neživého sveta – od palív a drahokamov cez lieky či doping a končiac trebárs oplodnením alebo ohňostrojom. Lákavým štýlom vysvetľuje javy... (viac o titule)
Naša cena: 7,70 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
6.
Dva hrby ťavy
Dva hrby ťavy  E-KNIHA
Martin Mojžiš  ·  W PRESS (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Po výraznom čitateľskom úspechu knihy Jeden výdych koňa vychádza vo vydavateľstve W PRESS ďalšia kniha Martina Mojžiša Dva hrby ťavy. Nájdete v nej odpovede na zaujímavé otázky... (viac o titule)
Naša cena: 7,00 €  (teda ušetríte 36%) okamžite na stiahnutie
7.
Vývoj života - deset velkých vynálezů evoluce
Nick Lane  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Uznávaný biochemik Nick Lane skládá s využitím těch nejnovějších vědeckých poznatků ohromující mozaiku historie života. Jak vznikl život? Odkud se vzala DNA? Jak se vyvinulo oko? Co je to vědomí? Proč umíráme? V posledních... (viac o titule)
Naša cena: 10,80 €  (teda ušetríte 29%) okamžite na stiahnutie
8.
Rovnica sveta
Rovnica sveta  E-KNIHA
Pavol Nemeš  ·  Pavol Nemeš (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Rovnica sveta je presne to, čo o nej hovorí názov a teda rovnicou sveta, ktorá objasňuje všetky zásadné otázky nášho sveta a popisuje aj technické vynálezy, ktoré ovplyvnia budúcnosť. Rovnica sveta je písaná formou príbehu... (viac o titule)
Naša cena: 8,00 € okamžite na stiahnutie
9.
Moja stručná história
Stephen Hawking  ·  Slovart (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Stephen Hawking očaril čitateľov na celom svete sériou bestsellerov, v ktorých odhaľuje tajomstvá vesmíru. Teraz po prvý krát sa najslávnejší kozmológ pozerá do svojho vnútra a prezrádza detaily svojho života a intelektuálneho... (viac o titule)
Naša cena: 8,90 €  (teda ušetríte 31%) okamžite na stiahnutie
10.
Vesmír z ničoho
Lawrence M. Krauss  ·  Citadella (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Ako jeden z mála dnešných významných vedcov, ktorí prekročili priepasť medzi vedou a bežnou kultúrou, opisuje Krauss ohromujúco krásne experimentálne pozorovania a šokujúce nové teórie, ktoré demonštrujú nielen to, že niečo môže... (viac o titule)
Naša cena: 8,05 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
11.
Rok v prírode
Rok v prírode  E-KNIHA
Miroslav Saniga  ·  Perfekt (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Fascinujúce fotografie, zaujímavé príhody so zvieratami, rozprávanie pretkané láskou ku všetkému živému – to je ďalšia kniha známeho vedca a popularizátora Miroslava Sanigu... (viac o titule)
Naša cena: 6,60 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
12.
Kamene
Kamene  E-KNIHA
Mária Bizubová  ·  DAJAMA (2008)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Ako tretí titul edície Prírodné Krásy Slovenska vo vydavateľstve DAJAMA vyšli Kamene. Titul prišiel na trh ako jubilejné 150. knižné dielo z produkcie vydavateľstva. Výber témy nie je náhodný a čiastočne dopĺňa predchádzajúce... (viac o titule)
Naša cena: 8,45 € okamžite na stiahnutie
13.
O prírode veselo i vážne
Miroslav Saniga  ·  Perfekt (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Živé, vzrušujúce príbehy zo života zvierat i rastlín. Knižka sprevádza mladého čitateľa všetkými ročnými obdobiami od januára do decembra. Je to netradičný, zábavný pohľad na prírodu. V knihe nájdu deti i dospelí skutočné... (viac o titule)
Naša cena: 5,50 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
14.
Kto vytvoril mesiac?
Christopher Knight, Alan Butler  ·  Ikar (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Môže byť Mesiac umelý? Môže byť dokonca dutý? Pri prirodzenom vesmírnom telese to zdanlivo neprichádza do úvahy. Čo spôsobuje, že Mesiac sa otáča rýchlosťou rovnou presne jednej stotine rýchlosti... (viac o titule)
Naša cena: 5,95 €  (teda ušetríte 50%) okamžite na stiahnutie
15.
Matematický vesmír
Max Tegmark  ·  Dokořán (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Jak to, že náš skutečný svět lze velmi dobře popsat pomocí matematických struktur? Přední americký kosmolog švédského původu Max Tegmark, profesor na MIT, se ve své... (viac o titule)
Naša cena: 10,99 €  (teda ušetríte 53%) okamžite na stiahnutie
16.
Kvantová teorie nikoho nezabije
Marcus Chown  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Chcete pochopit základní principy vesmíru, v němž žijeme? Chcete se dozvědět, jak je možné. že se celé lidstvo vejde do jediné kostky cukru? Proč každé vaše nadechnutí obsahuje atom, který vydechla Marilyn Monroe? Proč... (viac o titule)
Naša cena: 4,80 €  (teda ušetríte 48%) okamžite na stiahnutie
17.
Radost z x
Steven Strogatz  ·  Argo, Dokořán (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kolem matematiky se točí celý moderní svět, je však mezi námi mnoho lidí, kterým se jejich první setkání s ní nevyvedlo a kteří mají místo potěšení a užitku z matematiky spíše strach... (viac o titule)
Naša cena: 7,10 €  (teda ušetríte 48%) okamžite na stiahnutie
18.
Obsahuji davy
Ed Yong  ·  Jan Melvil publishing (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Přelomové, nádherně poučné a velmi zábavné pojednání o nejzásadnější revoluci v biologii od dob Darwina - pohled na svět „očima mikroba“, který odhaluje kouzelný a radikálně přestavěný obraz života na Zemi... (viac o titule)
Naša cena: 10,99 €  (teda ušetríte 41%) okamžite na stiahnutie
19.
Symetrie
David Wade  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Proč mají auta tutéž symetrii jako vážky? Opravdu je v kapkách padajících z kohoutku skrytý nádherný vířivý vzor? Co mají hmyzí vajíčka společného s planetami a proč?... (viac o titule)
Naša cena: 3,45 €  (teda ušetríte 62%) okamžite na stiahnutie
20.
Nádherná teorie
Pedro G. Ferreira  ·  Vyšehrad (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Fyzikové zkoumali, potvrzovali i zpochybňovali obecnou teorii relativity hned od chvíle, kdy ji Albert Einstein v roce 1915 předložil. Jejich bádání odhalilo množství překvapivých tajemství vesmíru a mnozí věří, že tato teorie... (viac o titule)
Naša cena: 8,10 €  (teda ušetríte 51%) okamžite na stiahnutieHneď za veľkým básnikom je ten, kto mu dokáže porozumieť. (Henry Wadsworth Longfellow)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 386 593,74 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička