Vedeli ste, že...? Každý deň do všetkých kútov Slovenska (a sem-tam i sveta) rozpošleme niekoľko tisíc kníh.

Marian Janik

Slovenský autor má na svojej autorskej stránke pod svojím menom napísané: Niečo ako spisovateľ a niečo ako dramatik. Tieto slová presne vystihujú jeho súčasné pôsobenie na slovenskej umeleckej scéne. Po prvotných literárnych úspechoch v sedemdesiatich rokoch minulého storočia sa nestotožnil s literárnou scénou živenou socialistickým realizmom, a tak sa nútene i dobrovolne odmlčal na dlhých dvadsať rokov. Literárny návrat sa uskutočnil – i pre autora nečakane – v polohe úspešného dramatika. Za hru Hviezdy a hviezdičky obdržal cenu Literárneho fondu (2011), hrou Autista vyhral slovenskú Drámu (2012) a hrou Austrálčan sa prebojoval do finále (3.miesto) českej Drámy (2016). Hra Posledný výstup je súčasťou knižnej zbierky popredných slovenských dramatikov, ktorá vyšla v r.2015 pod názvom Ódy či frašky? V úlohe spisovateľa sa predstavil už ako skúsený dramatik, a to románmi Hriechom poznačení a Pasák. V obidvoch románoch sa naplno rozvíjajú osudy ľudí poznačených dnešnou rýchlou a pre život ťažkou dobou. Marian Janik napriek svojim literárnym ambíciám celý život pracuje v stavebníctve.

Viac informácií

Od autora Marian Janik máme v ponuke 3 tituly

1.
Marian Janik  ·  Marián Janík (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Ste pripravení na cestu do obláčikov? Otázka pre mnohých čitateľov priam nevhodná, ba až bizarná, pre niektorých dosť vzdialená, a pre niekoho možno aktuálna, len si nechceme pripustiť, že sa nás to bytostne týka. Aby sa ťažoba... (viac o eknihe)
Naša cena: 5,00 € okamžite na stiahnutie
2.
Pasák  E-KNIHA
Marian Janik  ·  Marián Janík (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Verili by ste, že z nudného vedeckého pracovníka sa môže stať za jeden týždeň pasák? Tejto absurdite by neveril ani Róbert Hanták, nebyť nešťastnej náhody, ktorá ho zaviala do lazaretu miestnych prostitútok, zriadeného v podkrovnom (viac o eknihe)
Naša cena: 7,50 € okamžite na stiahnutie
3.
Marian Janik  ·  Marián Janík (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Bývalý úspešný paparazzi Adrián Kubík sa dostal až na dno spoločenského bahna a so skúsenosťami bezdomovca sa rozhodne zachrániť svoju advokátku, ktorá sa „vďaka“ sprisahania svojich najbližších rúti do rovnakej záhuby... (viac o eknihe)
Naša cena: 5,00 € okamžite na stiahnutie

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Autori
Formát
Jazyk
Farba obálky
Knihy majú byť náradím, ktoré by krášlilo dom, nemajú byť cenným tovarom, ale majú byť potravou, čo živí ducha. (Francesco Petrarca)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 409 032,43 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička