Vedeli ste, že...? V ponuke máme už viac ako 250 000 rôznych kníh, filmov, spoločenských hier a ďalšieho doplnkového sortimentu

Jane Austen

Narodila sa v Steventone v Hampshire v Anglicku. Po tom, ako získala kvalitné vzdelanie (Oxford, Southhampton, Reading), bola uvedená do spoločnosti a začala žiť život, ktorý sa nezmenil až do jej smrti. Táto anglická spisovateľka je predovšetkým predstaviteľkou rodinného románu (domestic novel). Vo svojich dielach obyčajne zachytávala život vidieckych vyšších vrstiev. Hlavnými postavami jej diel sú zvyčajne inteligentné, morálne silné hrdinky, ktoré ostro kontrastujú s pochabosťou svojho konzervatívneho okolia. Počas svojho života postupne vydala romány: • Sense and Sensibility (Rozum a cit) - pôvodne sa dielo volalo Elinor and Marianna (Elinor a Marianna) • Pride and Prejudice( Pýcha a predsudok) - pôvodne vychádzalo v listovej forme s názvom First Impressions (Prvé dojmy) • Mansfield Park (Sídlo Mansfield) • Emma (Emma) • Northanger Abbey (Opátstvo Northanger) • Persuasion (Presviedčanie), tento názov zvolil Janin brat Henry po jej smrti, dielo sa pôvodne volalo The Elliots (Elliotovci) Okrem toho je autorkou aj krátkych alebo nedokončených prác: • Lady Susan (Lady Susan) • The Watsons (Watsonovci)- nedokončený román • Sanditon (Sanditon) - nedokončený román Mnohé z jej diel boli viackrát sfilmované.

Viac informácií

Od autora Jane Austen máme v ponuke 177 titulov

1.
Jane Austen  ·  Radioservis (2011)
Dramatizace slavného románu, známého také z nedávné filmové verze, který s ironickým podtextem líčí život na anglickém venkově konce 18. století, tamní rodinné vztahy a neutuchající snahy matek najít pro své dcery vhodné ženichy... (viac o audioknihe)
Naša cena: 10,76 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 7 dní
2.
Jane Austen  ·  Slovart (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI (95)
Módne kúpeľné mestečko Bath pred dvesto rokmi: sem si chodili anglickí otcovia liečiť v horúcich prameňoch kĺby trápené dnou a spolu s manželkami uvádzať dcéry do spoločnosti s cieľom upútať záujem vyhliadnutých ženíchov... (viac o eknihe)
Naša cena: 8,90 €  (teda ušetríte 31%) okamžite na stiahnutie
3.
Rozum a cit (mp3)  AUDIOKNIHA (NA CD) CZ
Jane Austen  ·  Radioservis (2010)
Hrají: Dana Černá, Věra Hučínová, Tereza Tobiášová, Jana Preissová, Ljuba Krbová, Lukáš Hlavica, Václav Vydra, Jiří Štěpnička, Taťjana Medvecká, Pavel Soukup, Lenka Krobotová a další, ... (viac o audioknihe)
Naša cena: 10,76 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 20 dní
4.
Jane Austen  ·  Slovart (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI (513)
V ovzduší sa vznáša pýcha, láska, predsudky, spoločenské konvencie, zlomené srdcia i spoločenský škandál, no aj sebapoznanie a pochopenie... Príbeh lásky a hodnôt odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami Anglicka 18. storočia... (viac o eknihe)
Naša cena: 9,90 €  (teda ušetríte 34%) okamžite na stiahnutie
5.
Jane Austen  ·  Slovart (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
Román Jane Austenovej nás privádza do Anglicka 18. storočia. Dvanásťročná Fanny Priceová opúšťa svoj chudobný domov a odchádza na panstvo bohatých príbuzných s názvom Mansfield Park. Tam vyrastá u Sira Thomasa Bertrama... (viac o eknihe)
Naša cena: 9,90 €  (teda ušetríte 34%) okamžite na stiahnutie
6.
Jane Austen  ·  Slovart (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
Tri romány, ktoré vznikli v rôznych obdobiach, dva posledné sú nedokončené. Autorka aj v nich vykresľuje neľahké osudy ženských hrdiniek v Anglicku v 18. a 19. storočí, hoci román Watsonovci sa z tohto rámca trochu vymyká, opäť... (viac o eknihe)
Naša cena: 9,90 €  (teda ušetríte 34%) okamžite na stiahnutie
7.
Jane Austen  ·  Slovart (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
Anne Elliotová, prostredná dcéra pochabého sira Waltera, ktorého zaujíma výhradne vlastný šľachtický titul, už má plný rozkvet mladosti dávno za sebou... (viac o eknihe)
Naša cena: 8,90 €  (teda ušetríte 31%) okamžite na stiahnutie
8.
Emma  E-KNIHA
Jane Austen  ·  Slovart (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI (201)
Úspešný román Jane Austenovej z prostredia anglickej "lepšej spoločnosti" 19.stor., kde čas plynie pomaly a porušenie spoločenských konvencií je neodpustiteľnou chybou, kde city a vzťahy medzi mladými... (viac o eknihe)
Naša cena: 9,90 €  (teda ušetríte 34%) okamžite na stiahnutie
9.
Jane Austen  ·  Slovart (2012)
(513)
V ovzduší sa vznáša pýcha, láska, predsudky, spoločenské konvencie, zlomené srdcia i spoločenský škandál, no aj sebapoznanie a pochopenie... Príbeh lásky a hodnôt odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami Anglicka 18. storočia... (viac o knihe)
Naša cena: 14,20 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
10.
Jane Austen  ·  Penguin Books (2016)
(123)
Part of a special set of 10 hardcover classics, designed by Coralie Bickford-Smith, that innovatively use foil and a special new binding material to create a highly collectible set... (viac o knihe)
Naša cena: 14,20 €  (teda ušetríte 5%) dodanie titulu môže trvať aj viac ako 3 týždne
11.
Jane Austen  ·  Slovart (2011)
Anne Elliotová, prostredná dcéra pochabého sira Waltera, ktorého zaujíma výhradne vlastný šľachtický titul, už má plný rozkvet mladosti dávno za sebou... (viac o knihe)
Naša cena: 12,30 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
12.
Jane Austen  ·  Slovart (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Marianne hľadá muža, ktorý je rovnako oduševnený ako ona. Elinor sa zaľúbila do zdvorilého a pozorného Edwarda Ferrarsa. Mladšia sestra Margaret s údivom sleduje, ako si Marianne a Elinor užívajú radosti i strasti rannej dospelosti... (viac o eknihe)
Naša cena: 3,45 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
13.
Jane Austen  ·  Slovart (2015)
(201)
Úspešný román Jane Austenovej z prostredia anglickej "lepšej spoločnosti" 19.stor., kde čas plynie pomaly a porušenie spoločenských konvencií je neodpustiteľnou chybou... (viac o knihe)
Naša cena: 14,20 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 2 dní
14.
Jane Austen  ·  HarperCollins Publishers (2013)
(123)
Austen′s best-loved tale of love, marriage and society in class-conscious Georgian England still delights modern readers today with its comedy and characters. It follows the feisty, quick-witted Elizabeth Bennet as her parents seek... (viac o knihe)
Naša cena: 3,47 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
15.
Jane Austen  ·  Ottovo nakladateľstvo (2011)
(123)
Jane Austenová je slávna anglická spisovateľka, zakladateľka moderného rodinného románu. Vo svojich dielach zachytávala život anglických vidieckych "vyšších" vrstiev v 18. a 19. storočí. Jedným z nich je tiež Pýcha a predsudok... (viac o knihe)
Naša cena: 4,74 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
16.
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Třetí, závěrečný díl je ve znamení Emmina hledání štěstí. A to se vždy, kdy už se zdá ležet nadosah, vzdálí až do nedohledna... (viac o eknihe)
Naša cena: 5,30 €  (teda ušetríte 65%) okamžite na stiahnutie
17.
Jane Austen  ·  Slovart (2012)
Tri romány, ktoré vznikli v rôznych obdobiach, dva posledné sú nedokončené. Všetky tri prózy vychádzajú prvý raz v slovenskom preklade a uzatvárajú sériu titulov od Jane Austen. (viac o knihe)
Naša cena: 13,97 €  (teda ušetríte 7%) zvyčajne posielame do 2 dní
18.
Jane Austen  ·  AST (2017)
Произведения английской писательницы Дж (viac o knihe)
Naša cena: 11,98 € dodanie titulu môže trvať aj viac ako 3 týždne
19.
Jane Austen a Ben H. Winters  ·  Mladá fronta (2011)
Na počátku našeho příběhu jsou sestry Dashwoody nuceny opustit dům, v němž vyrůstaly, a přestěhovat se na tajemný ostrov plný divokých příšer a neblahých záhad. Zvítězí sestry Dashwoodovy nad panovačnými matkami rodin... (viac o knihe)
Naša cena: 7,31 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 3 dní
20.
Jane Austen  ·  Leda (2010)
Mansfieldské panství má všechny potřebné atributy úspěšného románu – spletitý barvitý příběh plný plasticky vylíčených postav, vrcholící šťastným koncem... (viac o knihe)
Naša cena: 11,02 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 7 dní

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Viac Menej
Autori
Viac Menej
Formát
Viac Menej
Jazyk
Viac Menej
Na sklade v...
Farba obálky
Čítanie - cesta k umeniu. (Poľské Príslovie)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 408 775,52 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička