popis Stránka nebola nájdená

Knižný bazár (používané alebo poškodené knihy) - výhodný nákup pre vás!

Martinus.sk vám ponúka skvelú možnosť získať mnohé knihy za ešte výhodnejšie ceny - často až neskutočne nízke: používané alebo poškodené knihy! Krásna urobená kniha dokáže potešiť každého knihomila, pri iných však ide najmä o to, čo je v nich napísané - a na forme až tak nezáleží. Práve v takýchto prípadoch vás ceny týchto kníh príjemne potešia, možno až rozskáču...

Čo je knižný bazár?
Všetky tituly, ktoré sú predávané v rámci knižného bazáru, buď už nie sú úplne nové (už ich niekto pre vami čítal) alebo majú určitú mieru poškodenia. Konkrétny popis je vždy uvedený pri každom kuse, takže sa nemusíte báť, že kupujete mačku vo vreci.

Aké sú výhody kníh z knižného bazáru?
Knižný bazár na Martinus.sk má dve hlavné výhody: vysoká zľava a dostupnosť. Všetky ponúkané knihy v bazáre máme na sklade a často medzi nimi nájdete aj knihy, ktoré sú už bežne vypredané. Najväčším lákadlom sú však určite výrazné zľavy, bežne vo výške rádovo desiatok percent.


Stupnica kvality použitého titulu
 • vynikajúci (bezchybný)
  Približuje sa kvalite úplne novej knihy. Tieto knihy by nemali mať žiadne vady, s výnimkou malých náznakov veku (na starších, aj nikdy nepoužívaných knihách to niekedy vidno).
  Možné vady: zažltnuté strany, náznaky veku a pod.

 • veľmi dobrý
  Kniha môže niesť nejaké malé známky používania, avšak nikde nie je natrhnutá (ani viazanie, ani strany).
  Možné vady: pokrčené strany, ryhy na obálke a pod.

 • dobrý (priemerný)
  Označuje priemerne používanú / opotrebovanú knihu, ktorá však obsahuje všetky strany.
  Možné vady: natrhnuté strany a pod.

 • prijateľný
  Opotrebovaná kniha, ktorá má všetky stránky s textom (vrátane máp či príloh), avšak môže jej chýbať predsádka, prebal a pod. (uvedené v poznámke k titulu)
  Možné vady: chýbajúca predsádka, prebal, malé škvrny, na pár miestach podčiarknutý či zvýraznený text, a pod.

 • slabý, zlý
  Predstavuje tak opotrebovanú knihu, ktorá môže slúžiť už len ako "kópia na čítanie", pretože obsahuje kompletný text, ktorý musí byť čitateľný. Akékoľvek chýbajúce prílohy či časti by mali byť zapísané v poznámke k titulu. Kniha môže byť zašpinená, obsahovať škvrny, môže mať strany odtrhnuté od väzby (avšak musia tam byť vložené), ako aj väzbu samotnú.
  Možné vady: ťažké poškodenia, zašpinená kniha, škvrny, odtrhnuté strany, odtrhnutá väzba, na mnohých miestach podčiarknutý či zvýraznený text, a pod.

Upozornenie
Knihy zakúpené z knižného bazáru nie je možné reklamovať na vady, ktoré sú uvedené v popise takejto knihy!


Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh. (Thomas Carlyle)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 470 013,77 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička