Knihy
E-knihy
11,50 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Možno to bol starý otec, učiteľ alebo kolega. Niekto starší, trpezlivejší a múdrejší, kto vás chápal, keď ste boli mladí a hľadali svoju cestu, pomohol vám vidieť svet z iného uhla a radil vám, ako žiť. Pre Mitcha Alboma bol takou osobou Morrie Schwarts, profesor, ktorého spoznal na univerzite pred dvadsiatimi rokmi. Možno ste aj vy, podobne ako Mitch, na ceste životom stratili stopu svojho učiteľa a svet sa vám zrazu zdal chladný. Nechceli by ste ho znova stretnúť, položiť mu dôležité otázky, ktoré vás ešte vždy trápia, vypočuť si múdre slová ako kedysi, keď ste boli mladší a menej uponáhľaní?

Mitch Albom dostal svoju druhú šancu. Znovuobjavil Morrieho v posledných mesiacoch jeho života. Morrie vedel, že zomiera, a preto sa každý utorok stretával s Mitchom vo svojej pracovni ako kedysi na univerzite. Ich obnovený vzťah sa premenil na posledný „semester“ a prednáškami o živote.

Utorky s Morriem sú čarovnou kronikou času, ktorý spolu strávili, Mitch sa v nej delí so svetom o Morrieho a jeho dary. Inteligentne a zrozumiteľne napísaná kniha je plná múdrosti, láskyplne zachytáva jednoduchosť ukrytú zložitosťou života.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

„Táto kniha je neuveriteľný poklad. Uvedomenie si vlastnej smrteľnosti je veľkým ponaučením a zdrojom osvietenia. Je úžasné mať učiteľa, ktorý sa s nami podelí o svoje skúsenosti, postrehy a múdrosť. Smial som sa, plakal a objednal som päť výtlačkov pre naše deti.“
Bernie S. Siegel

„Dojemný príbeh odvahy a múdrosti rodeného učiteľa, ktorý sa pozerá do zbrázdenej tváre vlastnej smrti. Na jeho posledných prednáškach sa človek naučí strašne veľa.“
Jon Kabat-Zinn

„Milujem túto knihu. Stále hovorím priateľom: ´Musíte si ju prečítať´. Mitch Albom dostal od svojho učiteľa úžasný dar a my teraz máme príležitosť podeliť sa oň. Je to pravdivý príbeh, ktorý žiari a jeho teplo nás bude navždy zahrievať.“
Amy Tan

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Tuesdays with Morrie
Rozmer
147×229 mm
ISBN
9788022206082
Naše katalógové číslo
99555
Počet strán
151
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

49 hodnotení

41
6
1
1
0

Dagmar
31.3.2018
Na zamyslenie...
Na obálke knihy ma zaujala jedna veta Bernieho S. Siegela: "Smial som sa, plakal a objednal som päť výtlačkov pre naše deti." Presne to som totiž po dočítaní knihy chcela urobiť i ja, ale bohužiaľ je kniha vypredaná. Tak musím dať kolovať tú svoju.
Čítaj viac
Peter Sorger
Peter Sorger
25.7.2017
Pekný, zaujímavý, poučný a nakoniec smutný príbeh
Kniha, ktorá vám zmení pohľad na bežné veci. Hlavne ju človek chce rýchlo dočítať do konca, čo sa stalo aj mne. Veľmi poučné a zaujímavé čítanie. Aj keď zo začiatku ma nebavila nejako moc a keby som nečítal v inej knihe o nej, tak by som si ju asi ani nekúpil, no nakoniec som veľmi rád, že je v našej knižnici doma a že si ju po čase budem môcť prečítať znova. Určite odporúčam.
Čítaj viac
Ľudovít
23.1.2017
Nestracajte vieru, Srážca času, Utorky s Morriem
Krásne, hodnotné knihy. Som rád, že ich mám vo svojej knižnici.
Autor kníh Mitch Albom je zárukou kvalitnej literatúry. Práve v dnešnej uponáhľanej dobe je čas na chvíľu sa zataviť a prehodnotiť životné priority. Možno práve knihy od uvedeného autora pomôžu iným pri hľadaní zmyslu života rovnako, ako pomohli mne .
Čítaj viac
Janka
22.9.2015
Názor čitateľa
Uznavam, ze kniha mala krasne myslienky, ale mne prisli podane velmi plytko. Autor opisoval podrobne nedolezite detaily, namiesto hlbsej postaty.. Ja osobne som bol z knihy sklamana, ale mozno som mala len privelke ocakavania..
Čítaj viac
Gabi
23.5.2015
Nemám slov
Túto knihu som si kúpila len nedávno a musím povedať, že je to opäť jedna z tých, ktoré ma chytili za srdce a naozaj ostatnú v mojej pamäti dlho. Sama som učiteľka, hoci na ZŠ, ale keby som mala minimálne takých žiakov, ktoré by moje rady do života brali tak vážne a brali si ich k srdcu, bola by som veľmi šťastná. Neuveriteľné, tie citáty a všetky tie filozofie o živote, najúžasnejšie na tom bolo, že Morrie prijal nakoniec svoj osud a dokázal sa s ním zmieriť. Dokonca ma táto knižka donútila uvažovať nad tým, ako je náš svet naozaj uponáhľaný, ako sa ľudia ženú za vecami, ktoré ich nenaplnia, zabúdajú na svoje okolie a priateľov a hlavne na ľudí, ktorí im do života niečo dajú. A aj v tom je pravda, že ľudia by nemali zabúdať na svoje sny, a nielen sa hnať za karirérou, bohatstvom a neviem čím všetkým a mali by trochu spomaliť a na chvíľku sa zastaviť, aby im život neprešiel pomedzi prsty. Chytila ma za srdce a určite si pozriem aj film. Úžasné niečo, mám od tohto autora aj druhú knihu - Strážca času a dúfam, že bude minimálne tak výborne napísaná, ako táto a tiež ma chytí za srdce. Odporúčam naozaj všetkým čitateľom, ktorí majú radi knihy, ktoré im dajú hodnotu a chytia ich za srdce.
Čítaj viac
kačka
19.11.2014
skvelé čítanie
Už dávno som si pri knihe nepoplakala. Úžasné čítanie... a ako sa píše v knihe... Nikdy nie je neskoro si knihu prečítať a zobrať k srdcu. Určite odporúčam, odporučím a darujem :-)
Čítaj viac
Zorka
17.11.2014
Názor čitateľa
Krasna kniha! Aj ked priznávam že stred ma trochu nudil ale to na pointe vobec nič nemení :) aj som si pri nej poplakala.... Bola skvel
Čítaj viac
Daniela
20.2.2014
Názor čitateľa
Odporúčam každému...poznám učiteľa (rehoľný kňaz), ktorý bojuje
s diagnózou SM už 13 rokov...
Keď som videla film, celý som preplakala...dojímavé a veľmi poučné!
Čítaj viac
Simona Eliasova
Simona Eliasova
7.4.2013
Opat krasne
Mitch Albom opat nesklamal. Krasny pribeh. Pat ludi, ktorych stretnes v nebi sa mi velmi nepacilo, ale tato bola krasna rovnako ako aj Nestracat vieru
Čítaj viac
Diane
28.3.2013
Názor čitateľa
Urcite odporucam, krasne napisane, so skvelymi myslienkami...
Čítaj viac

Mitch Albom je spisovateľ, scenárista a autor divadelných hier, ktorý dovedna napísal sedem kníh vrátane medzinárodného bestselleru Utorky s Morriem (Tatran, 2011), najpredávanejších pamätí všetkých čias. Albomov prvý román Päť stretnutí v nebi (Ikar, 2005), sa ihneď po vydaní vyšplhal na vrchol rebríčka bestsellerov denníka New York Times, rovnako ako druhý román Ešte jeden deň (For One More Day) a Nestrácajte vieru (Tatran, 2010), autorov najnovší počin z oblasti literatúry faktu. Všetky štyri knihy sa dočkali televíznych spracovaní, ktoré sa tešia veľkej priazni divákov. Albom prispieva aj do novinových stĺpčekov a moderuje vlastný rozhlasový program. Založil sedem charitatívnych organizácií v Detroite a na Haiti, ktoré sa venujú práci so sirotincami. S manželkou Janine žijú v Michigane.

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac