Knihy
E-knihy

Odsúdený

Desivý rodinný trojuholník: matka, syn a drogy

Evitapress, 2011
Vydavateľstvo
Evitapress, 2011
Edícia
Evitovky

Autentický príbeh milujúcej matky, ktorej lásku k synovi nezničia ani drogy. Kniha bez akýchkoľvek príkras, bez vymyslených postáv, bez túžby po senzácii – skutočný osud ženy, ktorej sa v živote naozaj „stalo všetko“...

Čítaj viac

7,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autentický príbeh milujúcej matky, ktorej lásku k synovi nezničia ani drogy. Kniha bez akýchkoľvek príkras, bez vymyslených postáv, bez túžby po senzácii – skutočný osud ženy, ktorej sa v živote naozaj „stalo všetko“.

Rovnako ako tisíce iných žien, aj Vlaďka zostane po rozvode sama s dospievajúcim synom Lukášom. Konečne s pocitom, že to najhoršie už má za sebou a pred sebou dosť času na to, aby si dala život do poriadku. Svojho syna miluje, no napriek tomu, alebo práve preto, si nevšimne, že berie drogy. Keď Lukášova závislosť vyjde najavo, je už neskoro. Nepomôže mu ani liečenie, nezachráni ho ani milujúca mama, ochotná pomáhať mu v každej situácii a za každú cenu. Lukáš skončí na ulici ako feťák schopný spraviť čokoľvek, len aby si mohol kúpiť svoju dávku - podvádza, vydiera a kradne. Ani po dvoch rokoch strávených vo väzení sa nedokáže vrátiť do normálneho života, droga ho opäť premôže. Mama je pre neho len zdrojom peňazí, no o všetky ju už dávno obral a ona sa pred ním musí skrývať...

Prvú reportáž o Lukášovi Hoffmannovi odvysielala televízia JOJ v roku 2006. Príbeh mladého muža, ktorý prešiel peklom drogovej závislosti, bol niekoľkokrát vo väzení, rok strávil v resocializačnom stredisku a napokon sa veľmi úspešne predstavil ako herec v televíznom seriáli Odsúdené, pozná celé Slovensko.

Kniha Odsúdený je autentickým príbehom jeho mamy. Na základe rozprávania Vladislavy Hoffmannovej ju napísala Eva Bacigalová, autorka knihy Čistá nuda.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Odsúdený (Martina Melišková), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Evitapress
Rozmer
105×170 mm
ISBN
9788089452200
Naše katalógové číslo
99352

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

103 hodnotení

66
18
10
7
0

Helča
21.6.2016
Názor čitateľa
Kniha bola perfektná! Bola to posledná kniha, ktorú som si pred prázdninami požičala z internátnej knižnice. Kedže pani v knižnici bola dosť na nervy, že som si ju požičiavala dva týždne pred prázdninami musela som ju prečítať čím skôr. Tak som si teda sadla na posteľ v prázdnej izbe a knihu som prekvapenej pani z knižnice vrátila za tri hodiny. Nedalo sa od nej odtrhnúť, príbeh bol veľmi silný a miestami som si aj poplakala. Určite sa chystám znovu si ju prečítať.
Čítaj viac
zuzka
15.10.2015
Názor čitateľa
veľmi pekná kniha. požičala som si ju z knižnice a večer bola aj dočítaná. nedokázala som sa od knihy odtrhnúť. jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. veľmi silný príbeh, miestami až slzy na kraji. je to veľmi napínavý príbeh. kniha určite vo mne zanechá dlho dojem
Čítaj viac
Andrea
14.2.2015
Názor čitateľa
Tuto knihu dokaze najviac ocenit ten, kto ma s vlastnym dietatom podobne alebo rovnake skusenosti a citi sa byt so svojimi problemami na svete sam. Mne dala kniha velmi vela a prezivala som dej na vlastnej kozi.
Čítaj viac
Katka
13.2.2015
Odsúdený
Výborná kniha, aktuálna, skutočný príbeh mamy narkomana, ktorá svojho syna nikdy nazavrhla.... SUPER :) čítanie na jeden dúšok :) Odporúčam čítať s vreckovkou...
Čítaj viac
Sandrika d.
Sandrika d.
10.10.2014
Odsúdený
Lukyho možno poznáte z televízie. A asi poznáte aj jeho príbeh. Ale asi nepoznáte príbeh jeho mamy - skutočný príbeh matky, ktorej syn berie drogy. Kniha o narkomanovi z pohľadu rodiča.
Čítaj viac
jana
11.11.2013
Názor čitateľa
Velmi silny pribeh... jeden z tych ktore napise len sam zivot.
Čítaj viac
Simona
7.10.2013
Názor čitateľa
Kúpu tejto knižky neľutujem, prečítala som ju za dva večery, takmer som sa nemohla od nej odtrhnúť.Odporúčam ...;)
Čítaj viac
Katarína Bačová
Katarína Bačová
3.9.2013
Názor čitateľa
pre mňa veľmi slabá kniha - evitapress je o príbehoch, toto mi pripadalo, ako dlhší článok v časopise, bez emócií, bez pocitu, že ide o šikovnú autorku...
Čítaj viac

O autoroch

Eva Bacigalová

Vyštudovala Matematicko-fyzikálnu fakultu Univerzity Komenského, odbor astronómia a astrofyzika, profesionálne sa však venuje hudobnej žurnalistike. Viac ako desať rokov strávila vo Fun Radiu, kde pracovala ako redaktorka a moderátorka, vyskúšala si aj prácu v týždenníku Markíza. Jej prvé blogy s témou nudapláže vychádzali na internete v priebehu rokov 2008 a 2009. Dnes je nezávislou novinárkou, pracuje v manažmente niekoľkých známych slovenských interpretov. Má syna Michala, žije a pracuje v Bratislave.

Vladislava Hoffmannová

Vyštudovala Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, neskôr získala titul doktorka pedagogiky. Trinásť rokov pôsobila ako pedagogička na strednej škole, s mládežou pracovala aj v Centre medzinárodných výmen detí a mládeže. V roku 1996 ukončila špecializované štúdium pre súdnych exekútorov a svoje vedomosti v tejto oblasti uplatňovala na Krajskom súde v Bratislave. V súčasnosti pracuje v súkromnej firme. Kniha Odsúdený vznikla na základe jej príbehu a príbehu jej syna Lukáša, ktorý bojoval s drogovou závislosťou.

Čítaj viac


Vydavateľstvo Evitapress sa časom vyprofilovalo na spoločnosť, pod hlavičkou ktorej vydávajú svoje knižky najčítanejšie slovenské autorky. Našimi čitateľmi sú hlavne ženy, ku knižkám z Evitapressu ich pritiahli ich námety, uveriteľnosť a moderný súčasný jazyk našich spisovateliek. Najžiadanejšie „príbehy, ktoré píše život“ vydávame v edícii Evitovky, pre naše najmladšie čitateľky v tínedžerskom veku máme Evitínky, pre milovníčky romantických príbehov Srdcovky, pre tých, čo milujú napínavé romány Detektívky a unikátne kúsky vydávame v edícii Špeciáne.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Evitapress vznikol v roku 2007 a bola to viac-menej náhoda. Evita Urbaníková ponúkala rukopis svojej prvej knihy Všetko alebo nič viacerým slovenským vydavateľstvám, no žiadne z nich o ňu nemalo záujem. Evita sa rozhodla zariskovať a knihu vydala sama.Jej neuveriteľný úspech ju povzbudil natoľko, že založila vlastné vydavateľstvo Evitapress, ktoré má dnes už v portfóliu viac ako 50 knižných titulov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Podľa príbehu, ktorý je v knihe zachytený, podľa jeho spracovania, a v neposlednom rade podľa toho, ako sa autor stavia k prípadnej spolupráci. Máme jasnú predstavu o knižkách, ktoré vydávame, takže máme radi autorov, ktorí komunikujú, pozitívne pristupujú k pripomienkam a stávajú sa členmi našej „evitapressáckej“ rodiny.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Tým, že nevsádzame na kvantitu, ale stále si držíme číslo do 20 titulov ročne, si vieme ustrážiť kvalitu každej knižky a sme hrdí na všetky.

Čítaj viac

„Knihy pokladám za najlepšiu výzbroj na cestu životom a ľutujem všetkých inteligentných ľudí, ktorí ich nemajú.“

Maurois Montaigne