Knihy
E-knihy

Jadvigin vankúšik

Kalligram, 1999
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Kalligram, 1999

Román z prostredia slovenskej society písaný denníkovou formou. Pod precízne zaostreným binokulárom textu nachádzame intimitu vzťahov, slepé uličky komunikácie medzi mužom a ženou. Klasický ľúbostný trojuholník pretavený do pôsobivej formy troj-denníka...

Čítaj viac

11,00 €

Bežná cena Bežne 11,58 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

   Fikcia sa miesi so skutočnosťou a špecifickým napätím konkrétnych dejinných udalostí, kultúrnou a jazykovou pestrosťou Karpatskej kotliny.
To všetko sú však len kulisy zúfalého pokusu románových postáv o možnosti spolužitia, naplnenia vášní, hľadania odpovede, či sa oddá preľstiť osud alebo sa mu radšej prosto poddať.
Román poskytuje vzrušujúci čitateľský zážitok, je strhujúcim rozprávaním a jednoznačným gestom návratu k hodnotám klasickej prózy v čase, keď sa literatúra dostáva na okraj kultúry a stáva sa zábavkou literárnej elity.
Pod precízne zaostreným binokulárom textu nachádzame intimitu vzťahov, slepé uličky komunikácie medzi mužom a ženou. Klasický ľúbostný trojuholník pretavený do pôsobivej formy troj-denníka, do troch subjektívnych reflexií aktérov spletitého vzťahu v rámci jedinej rodiny.
Preklad: Renáta Deáková
Cena Jána Hollého za preklad za rok 1999
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
462
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kalligram
Väzba
pevná väzba
ISBN
8071493171
Naše katalógové číslo
9751
Rozmer
130×185 mm
Rok vydania
1999

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

1,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
0
1


„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev