Knihy
E-knihy

Aktívne proti rakovine: Nový pohľad na výživu

Ako zastaviť rakovinový gén

Vydavateľstvo
Ikar, 2010

Prevratný program - kľúč k boju oproti onkologickým ochoreniam. Zásadnou zmenou výživy odoberieme agresivným rakovinovým bunkám základnú zložku výživy - glukózu...

Čítaj viac

14,16 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Či je nádor nezhubný alebo zhubný, závisí od jeho látkovej premeny. Rakovinové bunky TKTL1- pozitívne na rozdiel od zdravých buniek nepotrebujú na získanie energie kyslík. Potrebujú však veľa glukózy, ktorú neoxidujú, ale rozložia ju na kyselinu mliečnu. Pomocou nej znižujú obranyschopnosť organizmu, môžu tvoriť metastázy v celom tele a stanú sa odolnými voči bežným liečebným metódam, ako sú chemoterapia a ožarovanie.

Svojím objavom RNDr. Johannes F. Coy zároveň našiel kľúč k boju proti onkologickým ochoreniam: zásadná zmena výživy odoberie agresívnym rakovinovým bunkám základnú zložku výživy – glukózu. Dôsledné obmedzenie cukru a škrobov v potrave núti „mladé“ rakovinové bunky, aby zastavili produkciu kyseliny mliečnej a preorientovali sa na oxidáciu. Imunitný systém znovu začne plniť svoju funkciu a liečba rakoviny opätovne zaberie. Rakovinové bunky, ktoré boli dlho nastavené na stály prísun cukru, pri jeho dôslednom nedostatku samy veľmi rýchlo odumrú.

Recepty v tejto knihe boli vyvinuté výhradne pre pacientov s rakovinou a testované v bežnej klinickej praxi. Svedčia o tom, aká pestrá a posilňujúca môže byť zdravá výživa v boji proti rakovine. Pritom obmedzenie cukru a škrobu rozhodne neznamená, že sa treba vzdať pôžitku – práve naopak.

Nová protirakovinová výživa radí, ako možno agresívnym rakovinovým bunkám odobrať zdroj energie a tým zabrániť ich šíreniu. Táto forma stravovania zároveň chráni pred mnohými ochoreniami metabolizmu, napríklad pred cukrovkou, srdcovo-cievnymi ochoreniami a Alzheimerovou chorobou.

Obsahuje:

- vyše 100 receptov na zdravé raňajky, obed i večeru, sladké a chutné maškrty, ako aj na dezerty
- 28-dňový stravovací plán
- prečo je pravidelný pohyb taký dôležitý a ktoré druhy športu najúčinnejšie pomáhajú proti rakovine
- najdôležitejšie podporné opatrenia, ako si posilniť telo a ulahodiť svojej duši
- jednoduchý zoznam potravín, ktoré najväčšmi podporujú zdravie.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Die neue Anti-Krebs Ernährung
Rozmer
170×235 mm
ISBN
9788055123547
Naše katalógové číslo
94941
Počet strán
208
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

6 hodnotení

3
1
1
0
1

lucia
19.11.2013
vynikajúca
Kniha je písaná zrozumiteľne, ma prekvapilo veľa pre mňa nových informácií. Trošku ma zaráža požívanie neobmedzovaného množstva mäsa.No ak si dám dokopy informácie, ktoré som čítala o bielkovinovej diéte tak mi to napokon aj do seba zapadá. Až na to údené, ale zjavne autor nepočíta s tým, že by mal niekto tendenciu zjesť na kilá údeného mäsa.
Čítaj viac
Piovarciova Zuzana
27.2.2013
Názor čitateľa
Nie je zla tato kniha ale pravdu povediac cakali sme od nej viac, nevybera stravu podla Ph, co je dôlezite v pripade ochorenia na rakovinu.
Čítaj viac
ladislav
19.12.2012
Názor čitateľa
nepozdáva sa mi, že táto kniha nepíše o škodlivosti mäsa, čo je, viac-menej, preukázaná vec. a takisto kolujú informácie že konzumácia mäsa podporuje vznik a rast rakovinových buniek. napriek tomu táto kniha považuje akékoľvek mäso, aj údené, za bezpečné, a dokonca odporúčané! najlepšia kniha na túto tému je podľa mňa vademecum zdravej výživy.
Čítaj viac
muška
8.2.2017
Názor čitateľa
to čo píšete je na diskusiu, ale preukázateľne horší je cukor. aby ste boli v obraze, tak niektoré vyšetrenia, aj pre onkodiagnózy, ako PET CT sú založené priamo na podaní cukru/cukrovej vody s rádioaktívnou látkou. choré bunky idú na cukor a vďaka jadru svietia....tak sa to potom diagnostikuje a dokonca stanovuje, či choré/nádorové bunky žijú alebo nie.
ale koniec koncov každého vec, ako si to rozloží v hlave a čo mu je po "chuti".
Čítaj viac
Jano Struco
1.4.2012
Názor čitateľa
To je jasné, lekári robia len to čo ich naučili aby dostali akú takú plácu. Serú na svoj vývoj a zveladovaní vedomostí. Je zle konštatovanie. Je nelogické, keď človek dostane Nobelovu cenu za objav a Coy to dostal, ešte ide niekto pochybovať o spôsobe stravovania. Pri chemoterapii Vás v nemocniciach nakrnia sacharidami len tak fičí a vôbec nemajú záujem toto riešiť. Nepoznám nemocnicu kde by sa Coyova metoda využívala pocas liečenia rakoviny chemoterapiou. Knihu sa oplatí kúpiť.
Čítaj viac
29.3.2012
Názor čitateľa
Oplatí sa kúpiť si túto knihu - nielen pre chorých na rakovinu, ale aj pre zdravých - popisuje hlavne účinok cukrov na bunky v tele a ich zmenu pri chorobe. Keď som sa opýtala môjho onkológa na názor - odpinkal ma, že to nie je štandardná liečba. Lekári nepotrebujú vyliečiť pacientov z rakoviny - ale na nich zarábať čo najdlhšie s použitím čo najdrahších (ale nie vhodných) liekov. Džulia
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac