Knihy
E-knihy

501 filmov, ktoré musíte vidieť

  Vydavateľstvo
  Slovart, 2011

  Publikácia 501 filmov, ktoré musíte vidieť patrí do kategórie kníh, ktoré vždy vyvolajú diskusiu o výbere. V tomto prípade renomovaní autori vyberali zo žánrov akčného, dobrodružného a historického filmu, pokračovali komédiou, drámou,...

  Čítaj viac

  23,66 €

  Bežná cena Bežne 24,90 €

  Ušetríte 5%

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Publikácia 501 filmov, ktoré musíte vidieť patrí do kategórie kníh, ktoré vždy vyvolajú diskusiu o výbere. V tomto prípade renomovaní autori vyberali zo žánrov akčného, dobrodružného a historického filmu, pokračovali komédiou, drámou, hororom a muzikálom, za ktorými nasledovali romantický film, science fiction a fantasy, detektívka a triler. Na záver ponúkli výber z toho najlepšieho v histórii vojnového filmu a westernu. Priblížili prekvapujúce úspechy na poli špeciálnych efektov v časoch pred a po zavedení počítačových efektov, vynikajúce kinematografické experimenty, šokujúce výkony, debuty i labutie piesne. Prečítajte si našu knihu, pozrite si opísané filmy a utvorte si na ne vlastný názor.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  544
  Hmotnosť
  1560 g
  Rok vydania
  2011
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Slovart
  Rozmer
  186×227 mm
  ISBN
  9788055601168
  Naše katalógové číslo
  94696

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,2 / 5

  6 hodnotení

  3
  2
  0
  1
  0

  Marek Dian
  Marek Dian
  19.10.2015
  501 Filmov, ktoré musíte vidieť

  Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

  Možno by som dokázal spraviť lepší zoznam ? To si nedovolím tvrdiť, lebo knižka inteligentne ponúka pestrú paletu rôznych filmov zoradených do jednotlivých žánrov, ako sú vojnové filmy, westerny, detektívka, čo nazvem prozaicky Film - noir a pod. To je jedna stránka mince, druhá stránka ma nenecháva chladným, keď vidím a čítam chyby, ktoré sa týkajú textu, t.j pravopisných nedostatkov, alebo,a to zdôrazňujem, ak nepoznáte históriu filmových cien, t.j Oscarov, tak sa pripravte, že čo sa dočítate tu, je niekedy na usmiatie sa, lebo sú ty chybičky krásy spočívajúce v buď v nominovaných filmoch, ale v získaní cien Oscarov, keď sa stáva, že tu chýba komplet udelení cien, skrátka nie je toho veľa, ale dosť kiksov autori vmestili do knihy, tak ak sa vyznáte, pozorne sledujte ( čítajte, či náhodou, tam niečo nechýba, ale či náhodou tam nie je toho nadbytočne ? ). Ale inak, knižka je zaujímavým zistením, že existuje veľa dobrých filmov, o ktorých som doteraz nič v podstate nevedel, ale ja sa už považujem za filmového odborníka, že niektoré filmy by som sem nezaradil, ale uznávam, že je tu zase kvalitných, pozoruhodných, výborných, ktoré poznám, tak kameň úrazu nespočíva ani v jednotlivých filmoch, ktoré sem autori zaradili, ale skôr v tých kiksoch, čo sa týkajú informácii o filme, t.j Oscar - nominácie / získanie.
  Čítaj viac
  Michal
  12.10.2015
  Názor čitateľa
  Ako každá "výberovka" je poznačená subjektívnym vkusom a názorom zostavovateľa. Nájdete v nej filmy, ktoré je ozaj dobré aspoň raz v živote vidieť, ale aj také, ktoré Vás po ich zhliadnutí neoslovia. Ale tak to má byť. Keby sme mali všetci vkus identický, svet by bol nudný až hrôza. Takto máte aspoň dôvod na tvorivú polemiku - v čom asi by Váš výber bol odlišný a prečo. Ako jedna z "pomôcok" pri orientácii vo filmovej tvorbe veľmi dobrá. (Ako základná pomôcka však naďalej platí, že ak chcete s vysokou pravdepodobnosťou vidieť dobrý
  film, zabočte do najbližšieho klubového kina a vyhnite sa multiplexu - potom bude mať Vaša prípadná polemika s "501"-kou seriózny základ.)
  Čítaj viac
  mata239
  16.7.2012
  Do kazdej domacnosti :-)
  Tato kniha sa mi velmi paci, je prehladne zostavena a obsahuje veeelmi vela dobrych filmov. Ja osobne ju pouzivam ako inspiraciu, ak vobec netusim, aky film by som si vecer pozrela (kedze TV sa v sucasnosti naozaj pozerat neda)
  Čítaj viac

  Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

  Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

  Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

  A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

  "Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

  Čítaj viac