Knihy
E-knihy

Taksim

Vydavateľstvo
Slovart, 2011
Edícia
MM

Taksim je zbierkou originálnych príbehov, utkaných do jedného celku. Je to svet dvoch obchodníkov, životných stroskotancov, rozprávača Pawła a Władka. Na rozheganej dodávke chodia za východnú a južnú hranicu Poľska, aby predávali obnosené oblečenie...

Čítaj viac

12,30 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Taksim je zbierkou originálnych príbehov, utkaných do jedného celku. Je to svet dvoch obchodníkov, životných stroskotancov, rozprávača Pawła a Władka. Na rozheganej dodávke chodia za východnú a južnú hranicu Poľska, aby predávali obnosené oblečenie, ktoré sami pohŕdavo volajú smeťami. Ich klientmi sú Slováci, Maďari, Ukrajinci, Rumuni, Cigáni, Aziati, ktorí podobne ako obaja obchodníci, majú na konci mesiaca hlboko do vrecka. Sporadicky sa venujú aj iným obchodom, napríklad pašujú ľudí cez hranice. Ich život nemá jasne formulovaný cieľ. Obom hrdinom ide o to, aby prišli na miesto určenia, predali tovar, zarobili pár grošov a celí sa vrátili domov. A potom to celé zopakovali.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Taksim - Andrzej Stasiuk
Najděte si svého marťana - Marek Herman
20,25 €
Ušetríte 2,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788080859664
Naše katalógové číslo
94672

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

ozzy
10.4.2012
Taksim.
Dokonalý obraz našej východoeurópskej hanby. Prerod socialistickej luzy z kravína na postsocialistickú luzu vymetačov akciových tovarov všetkého druhu. Otras. Na toto sa nesmie nikdy zabudnúť.
Čítaj viac
marika
29.3.2011
Názor čitateľa
čo ja viem? kniha mapuje roky po "nežnej" , sme tam aj my , našťastie je to z väčšej miery už zabudnuté a tak pripomenuť si tie časy je aj zábavné, trochu aj šokujúce. Niekedy som mala pocit, že to nečítam, ale vidím a počujem tých ľudí vedľa na ulici. Takže asi dobre napísané. Veľa vulgarizmov, preto kto to neznáša, radšej nech nečíta. Pravda je ale taká, že takto tí ľudia rozprávajú, tie slová sú súťasťou ich slovnej zásoby -:)
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Taksim - Andrzej Stasiuk
Najděte si svého marťana - Marek Herman
20,25 €
Ušetríte 2,05 €