Knihy
E-knihy
49,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Architekt Dušan Jurkovič prežil tvorivý život a zanechal nám po sebe dielo, ktoré si zachovalo svojský charakter aj výraz. Dokladajú to nielen početné kresby, plány, ilustrácie uvedené v publikácii Dušan Jurkovič, ale aj mnohé dodnes zachované stavby postavené podľa jeho návrhov. Autorka Dana Bořutová na základe viacročného výskumu predstavuje súkromný aj profesijný život architekta známeho i za hranicami vlasti a v rozsiahlej, bohato ilustrovanej knihe uverejňuje nové a doteraz neznáme skutočnosti z umelcovho plodného života.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Hmotnosť
2430 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
250×280 mm
ISBN
9788080856656
Naše katalógové číslo
93333

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

vladimir
30.7.2016
kniha dusan jurkovic

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

velmi krasna kniha,plna podrobnosti.dusan jurkovic si takuto knihu naozaj zasluzil. odporucam,neviem co by som k tomu dodal.skratka vynikajuce.hodnotenie na 5hviezdiciek
Čítaj viac
jana
30.3.2014
Názor čitateľa
Skvele spracovanie, mnozstvo informacii, zaujimavosti a dokumentácie diel. Neľutujem!
Čítaj viac
Peter Valko
11.7.2013
Názor čitateľa
pekne graficke prevedenie, informativny text, prehladne clenenie, krasne fotografie
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac

„Kniha je záhrada, ktorú môžeš nosiť vo vrecku.“

Arabské príslovie