Knihy
E-knihy

Pán čarodějnic

Kroniky Hagena von Stein (Kniha první)

Vydavateľstvo
FANTOM Print, 2010
1. diel série
Kroniky Hagena von Stein

Čechy na počátku 15. století. Země je rozdělena. Hned několik kandidátů bojuje o královskou korunu a církev je rozštěpena kvůli třem papežům, kteří vznášejí nárok na Petrovo dědictví...

Čítaj viac

12,01 €

Bežná cena Bežne 12,64 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

12,01 €

Viac o knihe

Čechy na počátku 15. století. Země je rozdělena. Hned několik kandidátů bojuje o královskou korunu a církev je rozštěpena kvůli třem papežům, kteří vznášejí nárok na Petrovo dědictví. Navíc jsou tu rebelující kacíři, inkvizice a první předzvěsti další morové epidemie. V této pohnuté době se Hagen von Stein stává rytířem a snaží si najít své místo v pozdně středověkém světě. Jeho cesta, kterou kříží inkvizitoři i pradávné tajné spolky čarodějnic a vlkodlaků, je dvojnásob těžká, protože se nikdo nesmí dozvědět o daru, požehnání či prokletí jeho zvláštního dědictví.

Tato temná tajemství, pečlivě střežena před nezasvěcenými, naleznou cestu až do našich časů. Protože hrůza se nikdy nestává minulostí – a má nekonečnou trpělivost.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pán čarodějnic - André Wiesler
Katharinin kód - Jorn Lier Horst
22,37 €
Ušetríte 3,22 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
FANTOM Print
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788073980962
Naše katalógové číslo
92068

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

5 hodnotení

0
4
1
0
0

Veronika
8.1.2018
celkom dobré
Túto prvú knihu hodnotím až po dočítaní celej trilógie a môžem povedať, že začiatočný potenciál nebol využitý.
Tu, na rozdiel od ostatných kníh, si ma Hagen a jeho príbeh získal - tešila som sa z jeho úspechov, súhlasila s jeho myšlienkami, hnevala som sa spolu s ním, občas ho ľutovala, občas obdivovala.
Autor celkom pútavo dokázal prepojiť minulosť so súčasnosťou, vtiahol ma do deja a preto "až" štyri hviezdičky. Prečo "iba" štyri? Z jednoduchého dôvodu: očakávania, ktorými ma Pán čarodejníc naplnil, neboli v pokračovaní naplnené.
Čítaj viac
geronimo72
21.3.2012
Naša história z pohľadu zbožného vlkodlaka :D
Tak, dočítané. Táto kniha je naozaj tým, čo sľubuje jej podnadpis - je to kronika. Nenašiel som v nej nejakú konkrétnu zápletku, ale sleduje príbed dvoch nevlastných bratov počas niekoľkých desaťročí. Dalo by sa povedať, že je to pohľad na obdobie okolo upálenia Jana Husa z pohľadu zbožného vlkodlaka :). Príjemnou zmenou je zobrazenie vlkodlakov ako pozitívnych postáv, ktorých úlohou je slúžiť Bohu (a bojovať s predsudkami a strachom). Neviem posúdiť nakoľko sú historické údaje správne, ale v každom prípade je to zaujímavé prostredie, ktoré by sme mali relatívne dobre poznať.
Je to prvý diel trilógie, ale je zakončený tak, že sa dá čitať aj samostatne, aj keď (pre mňa) prekvapivý koniec je napísaný tak, že dokáže navnadiť na ďalšie pokračovanie. Mne osobne sa veľmi páčili prestrihy do súčasnoti a vôbec by som sa nehneval keby sa rozvinuli do nejakej súčasnej mestskej fantasy/sci-fi :)).
Čítaj viac

Kúpte spolu
Pán čarodějnic - André Wiesler
Katharinin kód - Jorn Lier Horst
22,37 €
Ušetríte 3,22 €