Knihy
E-knihy
4,66 €

Bežná cena Bežne 4,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vypočujte si krátku ukážku!Edgar Sawtelle, ktorý bol od narodenia nemý, žil s rodičmi na farme na odľahlom severe Wisconsinu. Hoci Edgar komunikoval s rodičmi a okolím iba prostredníctvom posunkov, jeho život bol idylický a šťastný. Rodina Sawtellovcov chovala a cvičila psy, ktoré sami vyšľachtili. Sawttelovské psy vynikali poslušnosťou, inteligenciou a vernosťou, a preto sa aj stali Edgarovými najbližšími priateľmi a spojencami. Idylu pokojného vidieckeho života na farme naruší príchod Clauda, Edgarovho strýka. Medzi otcom a Claudom dochádza k prudkým hádkam, rovnako ako za ich mladých čias, akoby nad nimi od narodenia visela kliatba bratskej nevraživosti. Keď Edgarov otec náhle zomrie, Claude sa postupne votrie do života na farme a aj do srdca Edgarovej mamy.

Zmätený a žiaľom zdrvený Edgar nejasne tuší, že otcovu smrť zapríčinil Claude, ale nevie nájsť dôkaz. Nakoniec je Edgar nútený utiecť do rozľahlej divočiny rozkladajúcej sa za farmou, kde vnútorne dozreje a bojuje nielen o vlastné prežitie, ale aj o prežitie troch jednoročných psov, ktoré ho nasledujú. Hoci Edgarovi hrozí nebezpečenstvo, predsa sa rozhodne vrátiť domov – núti ho k tomu potreba odhaliť otcovho vraha a láska k sawtellovským psom.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Príbeh Edgara Sawtella som si bezvýhradne zamiloval. Zatvoril som knihu s ľútosťou, akú čitatelia pociťujú po prečítaní tých najlepších príbehov. Už je koniec, pomyslíte si, a niečo také dobré si len tak skoro neprečítam...V podstate to nie je román o psoch, ani o srdci americkej divočiny... Je to román o ľudskom srdci a záhadách, ktoré v ňom prebývajú a nedajú sa sformulovať do slov, hoci im rozumieme. Nádherné, tajomné, dlhé a uchvacujúce: čitatelia, ktorí siahnu po tomto románe, vstúpia do bohatšieho sveta. A ja im ten výlet závidím. Nevraciam sa k mnohým knihám – na to je život prikrátky, ale k tejto knihe sa vracať budem.“
Stephen King

„V tomto krásne napísanom románe vytvoril David Wroblewski nevšedného hrdinu, ktorý žije vo svete zaľudnenom tak psami ako aj ľuďmi a riadenom minulosťou rovnako ako prítomnosťou. Príbeh Edgara Sawtella je vášnivé, pútavé a mimoriadne prekvapivé čítanie.“
Margot Livesey

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Story of Edgar Sawtelle
Rozmer
152×235 mm
ISBN
9788022205832
Naše katalógové číslo
92023
Počet strán
460
Hmotnosť
690 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

54 hodnotení

33
11
7
2
1

Veronika Berdakova Pavlíková
Veronika Berdakova Pavlíková
2.1.2018
Príbeh Edgara Sawtella
Kniha vôbec nebola natoľko pútavá a srdcervúca ako je uvedené na prebale. Bola skôr nudná a hlavne veľmi veľmi zle ukončená... Tiež miestami až fantasy. Jediné čo bolo ako pozitívum bol pekný vzťah chlapca ku psom a ešte k tomu nemého chlapca. Podľa odporúčaní som čakala oveľa viac. Prečítala som ju, ale nenadchla ma.
Čítaj viac
Andrea
14.7.2016
Priemer
Na základe pozitívnych hodnotení som si kúpila túto knihu a nie som z nej hotová ako sa tu píšu ostatní. Veľmi rada čítam a táto kniha bola už aj na mňa príliš preplnená opismi, čo na deji teda nepridáva. Kľudne by sa dala zmenšiť na polovicu, potom by to bolo určite zaujímavejšie pre čitateľa.
Čítaj viac
Zuzana Špendelová
Zuzana Špendelová
26.1.2016
Nový prírastok do môjho TOP výberu
Mojím súkromným meradlom dobrej knihy je vytvoriť si citovú väzbu k postavám príbehu a schopnosť zvizualizovať si čítané natoľko, že mám pocit, akoby som skôr pozerala film než čítala knihu. Je ale niekoľko výnimočných kníh, pri ktorých je vizualizácia natoľko sugestíva, že vytvára pocit, akoby som sa ocitla priamo v mieste diania. A jednou z takých kníh je aj Príbeh Edgara Sawtella. Príbeh nemého chlapca a rodinnej psej farmy si ma získal na celej čiare. A priznávam bez hanby, že kráčať s Almondine po boku bol pre mňa neskutočný zážitok! Trochu som sa obávala, kedy nastúpia avizované dlhé opisy, ale kniha sa skončila a nič také som nepostrehla. Určite odporúčam.
Čítaj viac
Tatiana
12.1.2016
Názor čitateľa
Kniha je nádherná. Krásny opis prírody, farmy, histórie farmy. Trochu mi ale chýbalo vysvetlenie, prečo negatívny hrdina si počínal tak ako si počínal. Záver ma trochu sklamal, držala som prsty Edgarovi po celý čas a čakala som pozitívnejší koniec po jeho strastiplnej ceste.
Čítaj viac
MarekH
25.12.2014
Prekrásny príbeh, ktorý dojme

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Sledujeme tu príbeh niekoľkých generácií rodiny Sawtellovcov chovajúcich psov na rodinnej farme. Dej sa zameriava na poslednú generáciu, hlavne na mladého nemého Edgara Sawtella a jeho psov. Dej postupne graduje v skazonosnej Usherovskej a dá sa povedať epickej gréckej tragédii, kedy v jednom okamžiku pri konci knihy umiera hlavná postava, spolu s rodinnou farmov. Som rád, že som si knihu kúpil aj, keď vo výpredaji a neprešiel som ju bez povšimnutia.
Čítaj viac
28.11.2014
Krásny
námet, zaujímavý úvod, citlivé opisy vzťahov rodiny s postihnutým synom, prekrásne opísaný vnútorný život a city Edgara, perfektné vyjadrenie vzťahu človek - jeho verný priateľ pes. Toto všetko ma dostalo a intenzívne vtiahlo do deja. Napriek tomu, že dávam 5 hviezdičiek, hodnotím tak na 90% - dôvod - približne v strede knihy zbytočne rozvláčny dej, občas som bola dezorientovaná z toho, či dej je skutočnosť, alebo predstavy, či sen hl. hrdinu. Záver ma až tak nenadchol, možno som len priala rodine viac šťastia. S odstupom času sa ku knihe určite vrátim, oplatí sa ju čítať.
Čítaj viac
Daniela
21.5.2014
Rozcarovanie
Knihu som si kúpila celkom spontánne, bez akýchkoľvek informácií, len na základe info na obale. Zo začiatku zaujímavé, ale nie strhujúce čítanie. Postupne som si zvykala na opisy, ale časom ma prestali baviť. Niekedy som mala pocit netrpezlivosti, chcela som, aby sa už niečo dialo. Druhá polovica príbehu bola konkrétnejšia, ucelenejšia, začínal to byť zážitok. Ale i tak som sa cez niektoré pasáže ťažko dostávala. Vyvrcholenie a ukončenie príbehu ma prekvapilo a hlavne ma prinútilo rozmýšľať nad tým, kde mi tie podstatné informácie unikli, kde som sa stratila.. Buď ich autor nechal otvorené len pre bystrejších ako som ja, alebo zanikli v opisoch.. Láska k štvornohým priateľom človeka a zvedavosť ma nútili dočítať, ostali však vo mne zmiešané pocity..
Čítaj viac
Andrea
14.7.2016
Názor čitateľa
Mám presne ten istý pocit po prečítaní knihy.
Čítaj viac
Naty
14.9.2012
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak hneď na úvod musím povedať, že tejto knihe sa podarilo niečo, čo sa mi pri iných stáva vážne asi tak len raz za rok. Hneď na začiatku som sa pri nej rozplakala a to tak, že som ju musela zatvoriť, aby som zvládla čítať ďalej. Ten posledný potrat ma jednoducho dostal plus ešte aj smrť toho vĺčaťa. Edgar sa mi ako postava veľmi páčila. Úprimne by som si nevedela predstaviť žiť s nemím človekom. Podľa mňa títo ľudia toho v sebe skrývajú viac ako dosť. Aj psy boli samozrejme vydarení. Hlavne tie ich povahy a mená (i keď som čítala vlastne český preklad, tak neviem aké boli ich mená v slovenčine). Prostredie. Dokonca aj tých pár postupov pri výcviku. Autor jednoducho vymyslel podľa mňa jednu z najzaujimavejších rás. No a teraz dôvod, prečo som tejto knihe strhla jednu hviezdičku. Najviac zo všetkého ma naštvalo to, že v obsahu knihy je vlastne všetko povedané. Hlavne to, že tam hneď akoby rovno prezradili, že kto zabil Gara. Knihu som vlastne čítala len kvôli štýlu, akým je napísaná (i keď pri niektorích scénkach mi obšírnejšie opisy trochu prekážali a koncu. No a o ňom si neviem, či niekedy spravím konkrétny názor. Pochopila som peknú myšlienku z neho, ale tak trochu ma to sklamalo. I keď priznávam, že mám radšej tragické konce ako happy endy, ale tu mi to jednoducho nesedelo. Hlavne z toho dôvodu, že som sa nedozvedela, kvôli čomu vlastne Clade zabil svojho brata. Tých dôvodov tam vlastne niekoľko je, ale môžem len typovať, ktorý z nich zavážil viac ako ostatné. Ale zase je pravda, že napísať dobrý koniec vie len málo spisovateľov. Ku knihe sa určite ešte niekedy vrátim, keďže sa stala jednou z mojich obľúbených.
Čítaj viac
martina
10.8.2012
Názor čitateľa
Pekná kniha a najmä pekne napísaná.Patrím k milovníkom psov,preto je pre mňa ako stvorená.Prišla som si v nej na svoje.Určite odporúčam.
Čítaj viac
Kikuša
23.7.2012
Názor čitateľa
A ešte by som chcela dodať, že nechcem aby sa natočil film. Bola to úžasná kniha, ale režisér by ten príbeh zbastardil a zmenil. Príklad toho je aj 7 rokov v Tibete. Určite si prečítajte knihu a uprednostnite ju pred filmom. Mnohý mi dáte za pravdu.
Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac