Knihy
E-knihy

Štyri príbehy

Vydavateľstvo
Európa, 2010

Štyri príbehy debutujúceho päťdesiatnika Bohumila Vženteka sú autobiograficko-realistické prózy, v ktorých sa autor úprimne pokúša priradiť k poctivému príbehu a zobrazeniu hlbšie posolstvo...

Čítaj viac

8,54 €

Bežná cena Bežne 8,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,54 €

Viac o knihe

Štyri príbehy debutujúceho päťdesiatnika Bohumila Vženteka sú autobiograficko-realistické prózy, v ktorých sa autor úprimne pokúša priradiť k poctivému príbehu a zobrazeniu hlbšie posolstvo. Organickú os štyroch poviedok tvoria nadväzujúce ročné obdobia – od leta cez jeseň a zimu po jar, čo v diele symbolizuje prechod od nádeje leta cez chorobu chladu a zimy k ironizovanej nádeji nastupujúcej jari. Každý príbeh má svojich konkrétnych hrdinov i viac-menej presné časové a priestorové určenie, čo napomáha k pomerne širokému záberu na porevolučné Slovensko z pohľadu „malého“ človeka, „zasiahnutého“ zmenou režimu zoči-voči „neznámej“ slobode. Autor má svoju koncepciu i písanie pod kontrolou, obdarúva čitateľa príbehom a pointou, „neotravuje“ ho subjektivizmami, pózami, nezrozumiteľnosťou a neohuruje exkluzívnosťami ani erotikou či vulgarizmami. Štylisticky i obsahovo čelí manierom postmoderny.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Štyri príbehy - Bohumil Vžentek
Dve tváre pravdy - Michael Connelly
18,90 €
Ušetríte 3,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
136
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Európa
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788089111626
Naše katalógové číslo
91854

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Štyri príbehy - Bohumil Vžentek
Dve tváre pravdy - Michael Connelly
18,90 €
Ušetríte 3,04 €