Knihy
E-knihy

Rozprávky o psíčkovi a mačičke

Ako spolu gazdovali a ešte o všelijakých iných veciach

Vydavateľstvo
Eastone Books, 2010

Obľúbené rozprávky o psíčkovi a mačičke, ako spolu gazdovali v malom domčeku pod lesom, ako si v ňom spolu nažívali a chceli robiť všetko tak, ako robia veľkí ľudia a ešte o všelijakých iných veciach pre deti, napísal a nakreslil Josef Čapek...

Čítaj viac

6,42 €

Bežná cena Bežne 6,99 €

Ušetríte 8%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Obľúbené rozprávky o psíčkovi a mačičke, ako spolu gazdovali v malom domčeku pod lesom, ako si v ňom spolu nažívali a chceli robiť všetko tak, ako robia veľkí ľudia a ešte o všelijakých iných veciach pre deti, napísal a nakreslil Josef Čapek.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rozprávky o psíčkovi a mačičke - Josef Čapek
Danka a Janka - Mária Ďuríčková, Božena Plocháňová (ilustrácie)
12,98 €
Ušetríte 0,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
110
Hmotnosť
360 g
Vydavateľstvo
Eastone Books
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
88894
Rozmer
175×215 mm
Rok vydania
2010

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

81 hodnotení

64
13
3
0
1

Silvia
8.12.2016
Super knizka
Tuto knizku sme mali este ako deti. Teraz som ju kupila ako dar. Je to super knizka. Odporucam. Stara dobra klasika, ktora sa urcite objavy aj v kniznici mojich deti.
Čítaj viac
9.1.2016
Super
Stará dobrá klasika na relax s deťmi :-) Najviac sa nám páčia príbehy o psíčkovi a mačičke, ako piekli tortu, umývali dlážku, či našli bábiku. No môj syn sa najviac nasmial ako mačička psíčkovi šila nohavice s dážďovkou.
Čítaj viac
16.4.2015
Názor čitateľa
Túto knižku som čítavala mojim synom, keď boli malí. Je veľmi poučná nielen pre deti ale aj pre dospelých. Teraz keď som už babička a objavila som ju u Vás v ponuke, veľmi som sa potešila a siahla som po nej.. Verím, že aj moja nevesta so synom budú čítavať túto knižku mojim vnúčatkám.
Čítaj viac
Monika
12.1.2015
detská klasika
Je to kniha našich detských čias. Rada sa k nej vraciam, keď ju čítam na dobrú noc mojim deťom. Uprednostňujeme ju pred hitmi dnešnej doby, ktoré neobsahujú pointu a ponaučenie
Čítaj viac
Peter Hlôška
Peter Hlôška
1.1.2015
mierne sklamanie
príbehy sú klasika, krásne poňatie reality sprostredkované a odľahčené zvieracím podaním, ale slovenský preklad mohol byť spisovnejší a v dnešnej dobe by už nemuseli slovám chýbať písmenká...
Čítaj viac
Anna
16.1.2014
Kniha z našich čias
Je to jedna z kníh, ktoré sú vtipné a pritom nie sú zákerné ako niektoré knihy tejto doby. Syn sa zasmial rovnako ako ja pred 20 rokmi. Ku knižke sme sa už 3-krát vrátili späť.
Čítaj viac
Jana
30.12.2013
Názor čitateľa
Moja 2 ročná dcérka knižku zbožňuje a čítame ju dookola. Odporúčam pre deti, ktoré sa ale vedia trošku dlhšie sústrediť-jedna rozprávka cca 12 min
Čítaj viac
Katka
19.12.2013
Kniha pre vsetkych
Tuto knizku som citala ako dieta a teraz po rokoch ked uz som dospela som si ju kupila. Pribehy o psickovi a macicke su poucne ako pre deti tak aj pre dospelych. Som rada, ze sa tato uzasna knizka este stale predava a raz ju urcite chcem citat mojim detom namiesto tych bludnych rozpravok co davaju teraz v TV.
Čítaj viac
Mima
29.6.2013
Super
Odporúčam všetkým detským čitateľom, ale aj rodičom tých detičiek, ktoré este nevedia čítať. Dá sa na nej zabaviť a poučiť aj po rokoch.
Čítaj viac

Spolu s bratom Karolom a sestrou Helenou sa narodil v rodine MUDr. Antonína Čapka (*1855 – † 1929) a jeho manželky Boženy (za slobodna Novotná, * 1866 – † 1924). Oženil sa s dcérou známeho vinohradského advokáta Jarmilou Pospíšilovou. V roku 1923 sa im narodila dcéra Alena, ktorá sa neskôr vydala za MUDr. Jaroslava Dostála. V rodine ho volali Peča. Vychodil obecnú a meštiansku školu v Úpici a v rokoch 1901 - 1903 navštevoval nemeckú odbornú tkáčsku školu vo Vrchlabí. V škole nevynikal dobrým prospechom a preto istý čas pracoval ako robotník v úpickej tkáčovni F. M. Oberländera. Vďaka sestre Helene a jej snúbencovi JUDr. Františkovi Koželuhovi, ktorí presvedčili rodičov o praktickom využití štúdia na Umeleckopriemyselnej škole v Prahe, mohol v roku 1904 začať Čapek študovať na Umprum (Uměleckoprůmyslní škola) a tiež v tamojšej špeciálnej škole dekoratívnej maľby. Z obdobia štúdia pochádzajú jeho prvé dochované kresby a olejomaľba V zahradě. Štúdium na Umprum ukončil v roku 1910 a v tom čase si začal dopisovať s Jarmilou Pospíšilovou, ktorá sa o deväť rokov na to stala jeho manželkou. Prvé výraznejšie olejomaľby a kresby ovplyvnené fauvizmom a expresionizmom vznikli na štúdijnej ceste, ktorú v rokoch 1910 a 1911 podnikol s bratom Karolom. Táto cesta ich zaviedla do Paríža a Marseille, navštívili aj Španielsko. Bol spoluzakladateľom moderne orientovanej umeleckej spoločnosti s názvom Skupina výtvarných umelcov, ktorá sa schádzala v pražskej kaviarni Union. V tomto období namaľoval svoje prvé kubistické obrazy. V roku 1912 sa stal členom Spolku výtvarných umelcov Mánes. Spolu s Antonínom Matějčkom redigoval časopis Volné směry, ktorý spolok vydával. Už v tomto období vznikali prvé literárne práce, s bratom Karolom vydával generačný Almanach. Z Mánesovho spolku bol na základe nezhôd s jeho výborom vylúčený.

Čítaj viac

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Bude to znieť otrepane, ale vždy sme milovali knihy. Jeden príklad za všetko – pri návrate z trojročného pobytu v Austrálii v roku 2001 sme so sebou na Slovensko prepravovali okolo 200 kníh (colníci nechceli veriť, že vo väčšine z 38 krabíc sú knihy). Keďže náš “background” tvorí grafický dizajn a reklama, v roku 2001 sme založili grafické štúdio a zároveň začali vydávať časopis. S časopisom to nevyšlo, ale v roku 2004 sa objavila príležitosť.

Pracovali sme na zákazke pre eventovú agentúru, ktorá organizovala návštevu bývalého CEO General Electric a jedného z najznámejších manažérov na svete – Jacka Welsha. Povedali sme si – čo keby sme pri tej príležitosti vydali knihu? A tak v októbri 2004 uzrela svetlo sveta naša prvá kniha Jack Welsh a jeho lexikón lídrov a vydavateľstvo Eastone Books bolo na svete.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keďže vydávame knihy z oblastí biznis, motivácia, osobný a duchovný rozvoj, alternatívna medicína a jazyková literatúra, vždy sa pri výbere pýtame, čo daná kniha prinesie čitateľovi. Bude z nej mať úžitok? Posunie ho niekam? Pomôže mu vyriešiť nejaký problém? To sú pre nás hlavné kritériá a v rámci nich sa snažíme vyberať to najlepšie, čo sa v daných oblastiach v zahraničí vydáva a je relevantné pre náš trh. Kedysi v začiatkoch sme raz vydali knihu čisto pre peniaze – mysleli sme: to bude určite trhák. Veľký omyl. Dodnes sa tej knihy nevieme zbaviť, ale aspoň nám pripomína to, čo tvrdia všetci úspešní ľudia a čo skvelo zhrnul výnimočný rakúsky psychológ Viktor Frankl vo svojej knihe Hľadanie zmyslu života: “Nezameriavajte sa na úspech. Čím viac sa naň zameriate, tým viac ho miniete, pretože úspech, podobne ako šťastie, nemôže byť cieľom – je nepriamym následkom toho, že sa venujeme niečomu väčšiemu, ako sme my sami.”

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

To je ako opýtať sa rodiča, ktoré dieťa má najradšej. Sme hrdí na všetky naše knihy. Výpravné detské interaktívne knihy, ako bola Egyptológia, Drakológia atď., ktoré sme vydávali pred pár rokmi, boli nesmierne náročné po grafickej stránke – museli sme si vyrábať vlastné fonty (typy písma), prispôsobovať lay-out textu veľmi obmedzenému priestoru medzi obrázkami, spĺňať náročné technické požiadavky zahraničných tlačiarní, ktoré tieto knihy vyrábali. Dovolím si tvrdiť, že by to zvládlo máloktoré vydavateľstvo. Biznis literatúra a biografie svetových podnikateľov sú zas náročné po prekladovej a redakčnej stránke – taká Snehová guľa (viac ako 1000-stranový životopis najúspešnejšieho svetového investora Warrena Buffetta) nám dala poriadne zabrať – klobúk dole pred našimi redaktorkami. Takže, sme hrdí na všetky minulé aj budúce knihy. Už teraz sa vytešujeme z kníh, ktoré plánujeme na druhý polrok aj začiatok budúceho roka – sú naozaj dobré. Nechajte sa prekvapiť.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Rozprávky o psíčkovi a mačičke - Josef Čapek
Danka a Janka - Mária Ďuríčková, Božena Plocháňová (ilustrácie)
12,98 €
Ušetríte 0,91 €

„Čitateľov delím na dve skupiny: na tých, ktorí čítajú aby si zapamätali, a tých, ktorí čítajú aby zabudli.“

William Phelps