Knihy
E-knihy
8,48 €

Bežná cena Bežne 8,93 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

  Pablo Picasso (1881-1973) stojí nad všetkými umelcami 20. storočia ako mnohostranne nadaný maliar, grafik, sochár čerpajúci námety a energiu z nikdy nekončiacej invencie. Jeho dielo je veľmi bohaté, a preto sa rozdeľuje podľa periód na skorú tvorbu doma v Španielsku, na modré a ružové obdobie, ktoré nasleduje po príchode do Paríža, na kubistické obdobie, klasickú fázu tvorby a obdobie experimentovania v 30. rokov.

Spolu s Braquom sú zakladateľmi nového smeru kubizmu, ktorým do obrazu vnášajú tretí rozme - hĺbku priestoru. Prvým škandalóznym dielom Avignonské slečny z r. 1907 dokonale šokoval svoje okolie a priateľov. V ostatných kubistických kompozíciách obaja využívajú aj techniku koláže, na plátno lepia kúsky novín, tapiet, malých predmetov, ktorými realistickejšie dokresľujú jeho pôsobenie. Prvá časť ich práce je spojená s tzv. analytickou fázou, pri ktorej dochádza k rozpadu pevného objemu predmetu na množstvo menších farebných plôch. Tá je zavŕšená v syntetickej fáze, ktorá jednotlivé plochy spája tak, aby sa zachoval priestorový pohľad na predmet, a aby ostala čitateľná jeho identita. Picasso o kubizme hovorí: Kubizmus sa nelíši od ostatných maliarskych škôl. Všetky majú rovnaké princípy a rovnaké výrazové prostriedky. Nie je dôležité, že sa kubizmu dlho nerozumelo a že ešte dnes niektorí v ňom nič nevidia. Naviem čítať anglicky, a preto sú pre mňa listy anglickej knihy prázdne. To však neznamená, že anglický jazyk neexistuje; prečo by som mal teda viniť niekoho iného ako seba samého, že nerozumiem niečomu, o čom nič neviem?" (Lamač, M.: Myšlenky moderních malířů. Praha 1968)


 Ingo F. Walther (narodený v r. 1940) študoval stredovek, literatúru a dejiny umenia vo Frankfurte nad Mohanom a Mníchove. Publikoval množstvo štúdií v oblasti literatúry a umenia.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2000
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Taschen
Rozmer
180×230 mm
ISBN
3822859702
Naše katalógové číslo
8519
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia