Knihy
E-knihy

Kulturní dějiny klimatu

Od doby ledové po globální oteplování

Paseka, 2010
Vydavateľstvo
Paseka, 2010
Preklad

Jak lidský druh v průběhu dějin ovlivnil klima? Jak ovlivňovaly výkyvy klimatu život našich předků? Autor nám fascinujícím způsobem osvětluje všechno, co bychom měli vědět o historických změnách klimatu ...

Čítaj viac

16,82 €

Bežná cena Bežne 17,70 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jak lidský druh v průběhu dějin ovlivnil klima? Jak ovlivňovaly výkyvy klimatu život našich předků? Autor nám fascinujícím způsobem osvětluje všechno, co bychom měli vědět o historických změnách klimatu a jejich kulturních důsledcích od holocenu po 21. století. Jeho vědecký záběr přitom sahá od věd přírodních k vědám společenským, opírá se o geologii, klimatologii, paleontologii, archeologii, o kulturní historii a mnoho dalších oborů. Kniha v roce svého prvního vydání (2007) úspěšně vstoupila na pole současných diskusí o globálním oteplování a do počátku roku 2010 se dočkala již šesti německých a jednoho anglického vydání.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
408
Hmotnosť
750 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Paseka
Rozmer
150×211 mm
ISBN
9788074320224
Naše katalógové číslo
84826

Čo si myslíme my

Bibiána Timková
Bibiána Timková
zamestnanec
14. apríla 2014

Klimatické zmeny odjakživa ovplyvňovali našu planétu a dejiny ľudstva. Mnohí by možno boli prekvapení, ako veľmi súvisí počasie s historiou. Veľké zmeny a medzníky, ktoré všetci tak dobre poznáme, sa ale neudiali len tak z ničoho nič a nie vždy iba pričinením politických udalostí. Všetkému niečo predchádza, akcia a reakcia - a tak je to i s ľuďmi a počasím. Wolfgang Behringer odborne, avšak pochopiteľne aj pre laickú verejnosť, poukazuje na klimatické zmeny súvisiace s vývojom ľudstva. Každá zmena počasia sa určitou formou prejavila na spoločnosti a jej chode v každom období od praveku až po súčasnosť. Zmeny sú viditeľné v hospodárstve, politike, umení...
Dnes si málokedy uvedomíme, ako veľmi závisíme od počasia. Máme pocit, že všetko ovládame, všetko máme pod kontrolou, ale nie je to úplne pravda. Príroda je určovateľom, ako s tým my naložíme a ako sa s tým vyrovnáme, je už na nás. Autor naložil s množstvom odborných informácií tak, aby sa k tejto problematike, dnes tak aktuálnej, ako sú klimatické zmeny a budúcnosť ľudstva, mohol priblížiť každý. Pýtavá, užitočná a veľavravná kniha.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

1
2
0
0
0
Čítaj viac

„Čím je spisovateľ lepší, tým menej literárne píše.“

Henrik Sienkiewicz