Knihy
E-knihy

Skryté súvislosti

Kniha Skryté súvislosti od Fritjofa Capru, patrí medzi knihy, ktoré sa na riešenie základných vedeckých problémov dneška pozerajú interdisciplinárne. Je to prenikavá analýza, ekologického, sociálneho a ekonomického systému...

Čítaj viac

7,86 €

Bežná cena Bežne 8,27 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Skryté súvislosti od Fritjofa Capru, patrí medzi knihy, ktoré sa na riešenie základných vedeckých problémov dneška pozerajú interdisciplinárne. Je to prenikavá analýza, ekologického, sociálneho a ekonomického systému. Fritjof Capra je vedec, pôvodom fyzik, ktorý však už dávno prekročil myšlienkovú ohraničenosť "svojej" vednej disciplíny. Práve táto jeho schopnosť myslieť a písať z akéhosi nadhľadu, navyše veľmi zrozumiteľným, i keď nie zjednodušujúcim jazykom, spôsobuje, že jeho knihy sú nielen čitateľsky atraktívne, ale má obdivuhodnú schopnosť v pozitívnom zmysle provokovať aj vedeckú komunitu a nastoľovaním problémov núti zamýšľať sa nad problémami súčasného sveta netradične. Každé jeho nové dielo je možne charakterizovať, ako vedeckú a literárnu udalosť a jeho preklad v slovenskom jazyku určite veľmi obohatí slovenský vedecký a spoločenský diskurz.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
284
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788080613839
Naše katalógové číslo
84636

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

4 hodnotenia

2
1
0
1
0

Adam
15.9.2014
guláš súvislostí
Nerozumiem, prečo je táto kniha zaradená na martinuse medzi Biografie, životopisy, ale obsah je naozaj podobný: guláš citácií, prehľad názorov a postojov, akési soté z toho, čo kto povedal, čo kto robí, ktoré sa podobá na štandard záverečných prác slovenských vysokých škôl. Kým v Tau fyziky Capra prejavil istú šťavu, istý revolučný postoj v myslení, a kým Bod zlomu ešte ako tak dokázal udržať nejaký ten náznak pokusu o myslenie, táto kniha je len akýmsi prúdom postojov a protipostojov, nedôrazných polozáverov a v skutočnosti neprináša nič nové. Som z nej sklamaný a určite ju nepovažujem ani za literárny, ani za myšlienkový posun niekam vpred. Myslím si, že v tejto práci Capra už úplne stratil "gule" a stáva sa tradičným spoločensky korektným analytikom. Vyhodené peniaze.
Čítaj viac
Ľudmila Kostelníková
27.4.2013
Odporúčam všetkými desiatimi
Mám 20 rokov, a chcem toho vedieť viac ako len pár poučiek zo školy. Táto kniha mi to dovbolila. Po jej prečítaní pochopíte, ako funguje celý systém globálneho kapitalizmu, prečo je neudržateľný, ako je to v skutočnosti s genetickým inžinierstvom a vytvoríte si názor aj na veľké korporátne spoločnosti, ktoré mnohé rozhodnutia robia za zatvorenými dverami a týkajú sa celého sveta. Ak chcete mať reálny prehľad o dnešnom svete, táto kniha je priam na to stvorená :)
Čítaj viac

Fritjof Capra se narodil r. 1939 ve Vídni. V roce 1966 vystudoval teoretickou fyziku na vídeňské universitě. Pak se specializoval na výzkum fyziky vysokých energií na různých evropských a amerických universitách (Paříž, Kalifornská universita v Santa Cruz, Stanford a Londýn v letech 1968-74), v letech 1975-88 na Lawrence Berkeley Laboratory. Přednášel nebo přednáší na Kalifornské universitě v Santa Cruz a v Berkeley, a na Sanfranciské státní universitě. Vedle publikování četných odborných prací o svém bádání, dr. Capra zároveň píše a intenzivně přednáší o filosofických a společenských důsledcích moderní vědy a změny paradigmatu. Učil mj. v proslulém mezinárodním centru pro ekologická studia Schumacher College v Anglii a v dalších institucích. Rovněž založil a vedl Elmwood Institute zabývající se ekologickými otázkami. Je spoluzakladatelem Center for Ecoliteracy (Centra ekologické vzdělanosti) v Berkeley.
Fritjof Capra vydal několik mezinárodních bestsellerů, mj. The Tao of Physics (slovensky Gardenia, 1992), Green Politics, The Global Promise (s Charlene Spretnak), Uncommon Wisdom a další knihy. Bližší informace na jeho domovské stránce www.fritjofcapra.net. Zde najdete jeho biografii, podrobnou bibliografii (včetně všech překladů; Bod obratu např. vyšel v 16 jazycích včetně japonštiny, čínštiny, hindštiny a indonéštiny). Dále je zde scénář úspěšného filmu Mindwalk natočeného podle Bodu obratu (hraje mj. Liv Ullmanová, hudba Phil Glass). Na stránce Centra ekologické vzdělanosti www.ecoliteracy.org najdete Caprovy další články a studie.

Čítaj viac

„Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom.“

Zora Jesenská