Knihy
E-knihy
10,36 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román o vzťahoch a sexualite, o stretávaní a prelínaní svetov mužov a žien, ale aj o spomínaní a vášni, o autentickosti a predávaní sa. Príbeh sa odohráva koncom deväťdesiatych rokov. Adrián, spisovateľ, autor náročných textov, píše knihy, články a fejtóny pre iných. Jedného dňa ho vyhľadá prostitútka, ktorá chce napísať knihu o svojom pohnutom živote. Vzniká vášnivý vzťah, ktorý v konečnom dôsledku rozvráti Adriánovu rodinu a úplne zmení jeho pohľad na svet.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Blíženci a protinožci - Peter Krištúfek
Dom hluchého - Peter Krištúfek
21,24 €
Ušetríte 0,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788081140365
Naše katalógové číslo
83984

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

9 hodnotení

2
3
3
1
0

Dominika
Dominika
9.12.2011
precitala som ju za par hodin
celkom dobra kniha - nic nezabudnutelne, ale pisane celkom zaujimavym stylom .... tematika v skratke - nevera, prostitucia a aids :)
Čítaj viac
katka
28.1.2011
nuda
táto knižka bola taká slabá, že som ju nebola schopná dočítať.
To podstatné v knihách, -príbeh síce bol skvelý,ale podľa mňa to bolo spracované strašne nudne.
Čítaj viac
Monika I.
5.9.2010
podobny motiv od Millasa
Pribeh hlavnej postavy Adriana mi trochu pripomenul skvelu knihu sucasneho span. spisovatela Juana Joseho Millasa Dve zeny v Prahe, kde jednu vrstvu pribehu tvori pisanie aitobiografie starsej zeny tzv.shadow-writerom, a ktora nakoniec zisti, ze ide o jej vlastneho syna. Tu je tomu vsak trochu inak. Odporucam precitat!
Čítaj viac
Zuzana Š.
Zuzana Š.
17.6.2010
Názor čitateľa
Tento autor ma opäť nesklamal!!!
Toto je kniha , ktorá otvára ľudské srdce a číta priamo z neho.
Autor má neskutočný talent vniesť do samotného textu tak silnú emóciu , že čitateľ nemá pocit , že príbeh číta , ale automaticky ho cíti a prežíva...
V knihe sa stretneme s plytkosťou jazyka pri podaní ženinho príbehu , stretneme sa hĺbkou a otvorenosťou ľudského cítenia a mysle pri čítaní denníka , tak krásne intímneho , stretneme sa fantáziou , jemnými črtami lyriky , krásnym štýlom jazyka a prekvapujúcou nápaditosťou pri čítaní nedopísanej knihy - autor je chameleón v písaní...
Môžem len odporučiť!!!
Čítaj viac
Soňa Straková
7.6.2010
Smutné.

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

"Román o vzťahoch a sexualite" veľmi s tým nesúhlasím. Hlavná postava Adrián prežíva dva vzťah. Tie sú v románe výrazné. Jeho vzťah k vlastnej žene Z a k prostitútke N. (V prvej polovici knihy iba iniciály postáv !?). Pre mňa sú jeho žena a syn M len nejaké figúrky v pozadí, aby bolo koho opustiť, keď sa zjaví Nora, ktorá niekoľkokrát zmizne a sem tam sa objaví vo svojich úvahách, že mala zostať s Adriánom.
Zamilovaný Adrián sa samozrejme vyspal s Norou a druhá časť knihy sa venuje AIDS.
Nora sa priznala, že je HIV pozitívna, ale Adrián po nej túžil, chcel ju celú pre seba a mal predsa ochranu.
"O stretávaní a prelínaní svetov mužov a žien" - ženy dostali málo priestoru aby predstavili svoj svet, svoj pohľad a ich vlastné vnímanie vzniknutej situácie.
Nora zrazu príde, zrazu odíde, nemá tušenie čo vlastne chce, neviete o nej nič. Adrián slabne, chradne, zostáva sám.
Jediné čo sa mi naozaj páčilo bola Adriánova poviedka Pojedači hriechov! Krásne. A ešte nemôžem uprieť talent autora, ako dokáže písať o pocitoch a prežívaní hlavnej postavy. Má to hĺbku.
Čítaj viac

Peter Krištúfek (1973 – 2018), spisovateľ a režisér. Autor siedmich prozaických kníh a zbierky poézie. Trojnásobný finalista literárnej súťaže Poviedka. Oba jeho romány boli nominované na cenu Anasoft Litera. Úryvok z románu Šepkár bol publikovaný v americkej antológii Best of European fiction 2010. Okrem viacerých dokumentárnych filmov nakrútil celovečerný televízny film Dlhá krátka noc, dlhometrážny dokument o Dežovi Ursinym Momentky a psychologickú drámu Viditeľný svet. Za svoju režijnú tvorbu získal viacero ocenení.

Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Blíženci a protinožci - Peter Krištúfek
Dom hluchého - Peter Krištúfek
21,24 €
Ušetríte 0,56 €

„Kto číta, ten myslí, kto myslí, ten uvažuje.“

Victor Hugo