Knihy
E-knihy

Pictorissa Cremniciensis

Vydavateľstvo
Ústav dejín umenia SAV

Fiktívny pohľad jednej ženy Johanky Emerencie Rothenstein na sklonku jej života (v roku 1723 mala 67 rokov), manželky maliara a snáď i maliarky, cez pootvorené okno do obdobia raného novoveku kreslí svet umeleckej komunity v Kremnici...

Čítaj viac

11,00 €

Bežná cena Bežne 11,58 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

11,00 €

Viac o knihe

Fiktívny pohľad jednej ženy Johanky Emerencie Rothenstein na sklonku jej života (v roku 1723 mala 67 rokov), manželky maliara a snáď i maliarky, cez pootvorené okno do obdobia raného novoveku kreslí svet umeleckej komunity v Kremnici v rozpätí rokov 1723 - 1736. Konštruované denníkové záznamy tejto skutočnej postavy striktne vytvorené na podklade reálnych pramenných materiálov zoznámia čitateľa s rôznorodými udalosťami ovplyvňujúcimi a podmieňujúcimi osudy ľudí, zvlášť meštianskych maliarov a sochárov raného novoveku. Život a dielo dvanástich kremnických barokových umelcov odhaľujú malé biografie v ďalšej, druhej časti knihy, pričom záznamy o niektorých, doteraz celkom neznámych menách poskytujú množstvo priestoru pre ďalší, osobitne umeleckohistorický výskum. Úlohou tretej časti knihy, vedeckej štúdie, by malo byť, nielen kunsthistorikovi, ale i zvedavému čitateľovi, vysvetliť a na príkladoch ilustrovať všetky predpoklady a triky, ako sa stať úspešným človekom a umelcom v štandardnej meštianskej spoločnosti raného novoveku našej krajiny.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pictorissa Cremniciensis - Barbara Balážová
Vlastnou hlavou - Marek Vagovič
22,01 €
Ušetríte 2,52 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
Rozkladací pohľad na mesto Kremnica z roku 1742 (203x600 mm)
Hmotnosť
330 g
Vydavateľstvo
Ústav dejín umenia SAV
Počet strán
165
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
83305
Rozmer
125×210 mm
ISBN
808914201X

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Pictorissa Cremniciensis - Barbara Balážová
Vlastnou hlavou - Marek Vagovič
22,01 €
Ušetríte 2,52 €