Knihy
E-knihy

Tovar

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2010

Brala drogy od výmyslu sveta dvanásť rokov a jej vtedajší stav nazývajú feťáci krízou. Kto neskúsil, čo je to kríza po heroíne, ťažko pochopí. Pichala si čierny heroín, ktorý je oveľa silnejší a nebezpečnejší ako ten bežný...

Čítaj viac

11,31 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul mame v ponuke aj v brožovanej väzbe.


Brala drogy od výmyslu sveta dvanásť rokov a jej vtedajší stav nazývajú feťáci krízou. Kto neskúsil, čo je to kríza po heroíne, ťažko pochopí. Pichala si čierny heroín, ktorý je oveľa silnejší a nebezpečnejší ako ten bežný. Prišla rovno z ulice, kde robila prostitútku a podľa toho aj vyzerala. Tvrdila, že chce s takým životom skoncovať, no počas tých rokov, čo sa zaoberám vyťahovaním ľudí z ich vlastných výkalov, som vedel, že o dve hodiny to už asi nebude pravda. Drogy sú veľmi silný súper a nezávisle od zdravého rozumu s človekom robia, čo chcú. Melisa napísala úžasnú knihu – je to kniha plná bolesti, drog, a špiny, ktorú sme osprchovali z jej nešťastnej duše.
Vlado Schwandtner

Tatiana Melasová sa narodila v máji roku 1982. Pochádza a žije v Senci. Absolvovala Hotelovú akadémiu v Piešťanoch. Od pätnástich rokov závislá od tvrdých drog. Podstúpila niekoľko neúspešných liečení. Od roku 2009 liečená v zariadení v Budmericiach u Vlada Schwandtnera, zatiaľ úspešne. Tam napísala túto knihu.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788081140594
Naše katalógové číslo
82741

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

218 hodnotení

157
38
16
4
3

Najužitočnejšie recenzie

narciska
5
19.11.2013
Vysoko kvalitná kniha, prečítaná za pár hodín :) som rada že sa mi do rúk dostal skutočný príbeh, človeka tá kniha viac baví a vžíva sa do úlohy tej postavy ako čítať nejaké fantasmagórie. V prvom rade obdivuje spisovateľku že dokázala napísať životný príbeh pre toľkých ľudí
Čítaj viac
Tereza Markova
Tereza Markova
1
23.4.2012
Knizka bola napisana ok, ale mne vobec nesadla. Prepacte.
Čítaj viac
MIA
12.10.2017
Tovar
Toto je jedna z najlepších kníh akú som kedy v živote čítala!!! U mňa v knižnici je jednoznačne zaradená v prvej päťke!!! Nemohla som ju spustiť z rúk kým som ju nedočítala a ešte dlho po prečítaní som nad tým všetkým rozmýšľala či vôbec je niečo také možné....knihou som bola doslova fascinovaná.!!! Určite si ešte prečítam....
Čítaj viac
Ľubica
22.8.2017
slovný zvratok,des alebo smutná skutočnosť?!
Predaj mi tú knihu, požičala som ju a nevie sa mi vrátiť:(
Čítala som ju asi pred 4 rokmi a bola som zhrozená čo človek dokáže pre drogy urobiť.Kedže žijem životom kde chvalabohu drogy nenašli miesto,bolo to pre mňa tiež prekvapivé čítanie. Gramatické chyby mi nevadili, keďže to písalo dievča ktoré prežilo to, čo prežilo a dokázalo sa postaviť na rovné nohy. Je smutné, že si nepochopila o čo autorke išlo.Mala si si predtým prečítať aspoň recenzie a čo to o autorke a Vladovi Schwandtnerovi
Čítaj viac
nikoleta
15.8.2017
slovný zvratok, des
tak toto bola čistá katastrofaaaaaaaaaaaaaaa, OMG...
takéto žánre čítam, ale ako, toto bolo tak napísané, jak keby dieťa 13 ročné to písalo, totálne nesúvislé, jej rodičia akože čo? tak nereálne, až mi to prichádzalo vtipné, ale nedočítala som to ani, v polke ,keď sa mi zdvíhal už po xtý ráz žalúdok,som si povedala dosť, na toto si kaziť oči nebudem...bola to hrôza, príbeh o týčkách, zvratkoch, drogách, špine, humuse, to bolo strašné. Myslela som si, že kniha bude aspoň priemerná,ale žiaľ nedala by som jej ani jednu hviezdu, a pochybujem, že je to reálny príbeh.Toto vymýšľalo nejaké 14 ročné decko, ktoré sa nudilo. A tie gramatické chyby!! chýbali písmená, slová, zabudnuté vety,..kadečo som tam našla..
Bola to jedna hrôza, škoda vyhodených peňazí. a keby aspoň dej bol zaujímavý, ale tak strašne ma to nudilo, to bolo tak nezáživné, žiadne napätie, akcia, zápletka, (vlastne nepostrehla som ani dej knihy, branie drog a šlapanie ?:D) či ? nepochopila som o čo autorke išlo. A ak je len kvapka z toho reál, tak s pánom bohom, keď žijú takíto ľudia.
Čítaj viac
Oli
1.2.2017
hodnotenie
Najlepšie knihu sú podľa skutočných udalostí(teda aspoň podľa mňa),knihu som prečítala najmenej trikrát a myslím,že to nebude poslednýkrát.
Čítaj viac
Zuzana
27.4.2016
Slabé...
Knihy napísané podľa skutočných udalostí ma lákajú najviac, a tak som si zakúpila aj túto, no napokon som ju dočítala len z úcty k svojej kreditke (keď som za to zaplatila tak sa donútim k čítaniu). Keď viete ako fungujú drogy a prostitúcia, kniha vás vôbec nenadchne, neprinesie nič nové. Fádny príbeh mladej slečny. Pre mňa nezáživná, nudná kniha s dejom aký sa dal predpokladať už asi po piatej prečítanej strane. K tejto problematike sú dostupnejšie oveľa kvalitnejšie knihy.
Čítaj viac
Monali
1.5.2015
Sklamanie
Od tejto knihy som neočakávala veľa no predsa len som si ju kúpila,pretože ma tento žáner kníh dosť baví. Keď som knihu čítala prišlo mi to ako by to písalo 12 ročné decko; v dosť častiach mi to prišlo nereálne veď kto Vám len tak bude dávať drogy zdarma ? (Narážam na toho ich milovaného dílera)
Keď si odmyslím to, že mi to príde ako vymyslene je to celkom uspokojujúce,(ak ste samozrejme už predtým nečítali my deti zo stanice ZOO-keď to porovnám s tým je tovar o ničom)niektoré časti sú zaujímavé,ale stále mi to príde o ničom,nudné,nereálne ..pre mňa je táto kniha sklamanie a ak chcete takýto žáner odporúčam my deti zo stanice zoo-tá je o dosť lepšia.
Čítaj viac
Vivaldi
12.9.2014
Názor čitateľa
Tovar je skutočne fantastickým čitateľským zážitkom, ktorý som potreboval už dlhšie držať v rukách. Je to bolestivé a ťažké čítanie, no súčasne je to spoznanie tvrdého príbehu dievčaťa, ktorá veľa rokov žila v skutočných sračkách. Je treba povedať, že kniha je v prvom rade výborne napísaná a nepôsobí nijakým spôsobom prehnane alebo preafektovane. Podobné pocity som čítal pri životopisnej knihe od Sabine Dardene.

Druhá vec je cit pre detaily. Nie je to opísané len čo sa stalo, ale dostanete k tomu skutočný príbeh, ktorý vám prinesie pocit, že tam ste s autorkou ako pozorovateľ a nazeráte do jej duše a do jej minulosti. Celé sa to dá prehrať ako obrovský film.

Možno by som chcel vedieť ako to dopadlo s Leou, lebo v podstate v poslednej tretine knihy sa objaví už iba raz v maličkej scénke... a asi som čakal, že sa dozvieme aj ako to dopadlo s ňou, ale to už sú len detaily. Plus ak to nevie autorka, ako to človek môže od nej očakávať.

Do budúcnosti držím palce, aby už autorka nevykročila nesprávnou cestou. A myslím si, že toto je kniha, ktorú by si mal každý (kto vôbec len uvažuje o niečom podobnom) prečítať. Pretože život skutočne nie je pierko. Najmä ak človek skončí v stoke.
Čítaj viac
Olívia
5.9.2014
Názor čitateľa
Práve som dočítala knihu TOVAR od Tatiany, je mi veľmi smutno. najkrajšie roky života " MLADOSŤ ",si takto zničiť. Držím jej palce,aby sa už nikdy nevrátila na cestu do pekla. DRŽÍM PALCE
Čítaj viac
Janka
29.4.2014
Názor čitateľa
Knihu odporúčam zaviesť ako povinné čítanie na školách pre decká od 15 rokov.Čítanie plné skutočných a dosť krutých príbehov .
Čítaj viac
narciska
19.11.2013
Názor čitateľa
Vysoko kvalitná kniha, prečítaná za pár hodín :) som rada že sa mi do rúk dostal skutočný príbeh, človeka tá kniha viac baví a vžíva sa do úlohy tej postavy ako čítať nejaké fantasmagórie. V prvom rade obdivuje spisovateľku že dokázala napísať životný príbeh pre toľkých ľudí
Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac