Knihy
E-knihy
3,79 €

Bežná cena Bežne 3,99 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Malomestské rozprávky sú zbierkou 10 veselých poviedok z malomestského prostredia. K nim sú pripojené novely Papuča, Ženích, Balek, Oľga, Elena, Hríby, Medicína, Slovo lásky.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Malomestské rozprávky - Janko Jesenský
Detvan, Výber z lyriky - Andrej Sládkovič
7,58 €
Ušetríte 0,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
116
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
SnowMouse Publishing
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788089645033
Naše katalógové číslo
80841

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

5 hodnotení

2
1
1
1
0

Peter Hraško
Peter Hraško
18.4.2018
bez názvu
Niektoré humornejšie, niektoré menej humorné; rozhodne možno povedať, že humor v časoch J.Jesenského mal citeľne subtílnejšiu podobu než dnes. Dnešná doba si už vyžaduje podstatne drsnejší humor. Netvrdím, čo je lepšie, iba konštatujem. Pri čítaní Malomestských rozprávok nebudete trpieť výbuchmi smiechu, prevažne sa budete usmievať "popod fúz". Nie je to zlé, ale... Mnohé z poviedok/noviel v tejto knihe sú už zbytočne rozťahané. (A to hovorím ako čitateľ, ktorý si cení kvetnatý štýl jazyka!) Aj to by sa však dalo prežiť, keby aspoň toto konkrétne vydanie netrpelo takým typickým neduhom súčasnosti - zlou sadzbou a kolísavou kvalitou gramatiky. Vďaka týmto dvom faktorom sa mi kniha čítala veľmi ťažko, do prečítania niekoľkých poviedok som sa musel nútiť, v dvoch novelách som dokonca úplne preskakoval všetko, čo nebolo priamou rečou, aby som na ich záver skonštatoval, že som "zriedením omáčky" o nič neprišiel. Knihu by som si druhýkrát nekúpil; možno nanajvýš ako e-book.
Čítaj viac
Vilma
19.2.2016
Názor čitateľa
Príjemné, ľahké čítanie. Janko Jesenský zobrazuje krátke životné úseky hlavných postáv jednotlivých "rozprávok", vypichujúc ich malomestské správanie. Taký "návrat domov". Odporúčam všetkým, ktorí nie sú ochotní venovať svoj čas čítaniu novodobého braku, či už dovezeného alebo domáceho.
Čítaj viac
Marta
20.1.2014
Názor čitateľa
Príjemné čítanie , ktoré pootvára dvere do života akým žili naši prarodičia.
Čítaj viac

Vo vydavateľstve SnowMouse Publishing oživujeme klasické literárne diela, pretože chceme, aby boli tieto poklady dostupné a príťažlivé aj pre dnešného čitateľa. Nové preklady, dizajn a ilustrácie, ktoré pripravujeme, ladia s duchom príbehu a pridávajú mu na hodnote. Tešíme sa, ak sú naše knihy príjemným zážitkom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Malomestské rozprávky - Janko Jesenský
Detvan, Výber z lyriky - Andrej Sládkovič
7,58 €
Ušetríte 0,40 €

„V dôsledku ľudskej potreby som odjakživa túžil napísať knihu, ktorá by sa končila slovom majonéza.“

Brautigan