Knihy
E-knihy

Bratislavský narez

Amatérske rockové skupiny 80. rokov

  Vasica, 2009
  Vydavateľstvo
  Vasica, 2009

  Knižná publikácia a CD sampler, ktoré mapujú rockové dianie v Bratislave a okolí v období 80-tych rokov minulého storočia...

  Čítaj viac

  28,60 €

  Bežná cena Bežne 29,90 €

  Ušetríte 4%

  Posielame do šiestich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  28,60 €

  Viac o knihe

  Knižná publikácia a CD sampler, ktoré mapujú rockové dianie v Bratislave a okolí v období 80-tych rokov minulého storočia. Táto ojedinelá encyklopédia bratislavského rockového podhubia pojednáva o hudobnom živote generácie dnešných štyridsiatnikov, z ktorých povstali mnohé dnes už legendárne mená slovenského rocku ako sú Andrej Šeban, Marian Greksa, Peci Uherčík, Juraj Burian, Martin Ďurinda, Ďuro Černý.

  V knihe okrem bohatého obrazového materiálu nájdete aj množstvo spomienok zainteresovaných na pôsobenie amatérskych rockových kapiel v kontexte dobových súvislostí. Teda skupín, ktoré hrali v prvom rade pre radosť, z nadšenia a robili hudbu aj texty podľa vlastných predstáv, teda nie v súlade s vtedajšími oficiálnymi kultúrnymi normami.

  Keďže celá plejáda hudobníkov, vysoko prevyšujúca úroveň mnohých dnešných rýchlokvasených „hviezd“, nikdy nemala možnosť vydať vlastný album, autori projektu sa rozhodli nanovo nahrať to najlepšie z tejto plodnej doby.

  Preto je súčasťou knihy je aj kompilačné CD, na ktorom je 22 nahrávok. Skupiny štúdiovo nahrali svoje staré hity v novom zvukovom šate. Okrem toho sa na CD nachádza spoločná skladba Radikálny rez, ktorá je výsledkom spolupráce zúčastnených umelcov.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Bratislavský narez -
  Šarlatáni - Robin Cook
  40,42 €
  Ušetríte 3,38 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Príloha
  CD
  Rozmer
  210×210 mm
  ISBN
  9788096950423
  Naše katalógové číslo
  78244
  Počet strán
  203
  Hmotnosť
  750 g
  Rok vydania
  2009
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Vasica

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  5,0 / 5

  3 hodnotenia

  3
  0
  0
  0
  0
  Kúpte spolu
  Bratislavský narez -
  Šarlatáni - Robin Cook
  40,42 €
  Ušetríte 3,38 €

  „Nie je každá kniha najlepším priateľom človeka.“

  peťko