Knihy
E-knihy
4,89 €

Bežná cena Bežne 4,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Atramentová smrť uzaviera dobrodružné príbehy hrdinov, ktorí sa ocitli v nádhernom fantazijnom svete, kde museli obstáť v mnohých bojoch a skúškach. Mo sa odhodlá navštíviť priehľadné a zároveň neľudské Biele panie v ríši mŕtvych, aby im vyrval svojho priateľa, ale za jeho prepustenie musí dať sľub samotnej Smrti. Ak ho nedodrží, zaplatí nielen svojím životom, ale aj životom svojej dcéry. A preto sa dobrovoľne vzdáva do rúk Hadohlava a v sprievode Violanty odchádza cez Nedobytný most na Jazerný hrad, kde sa znepriatelené strany stretnú v poslednom boji.

Jazerný hrad postavili preto, aby ochránil zopár nešťastných detí pred svetom, ale čím dlhšie blúdil Mo po jeho chodbách, tým väčšmi sa mu zdalo, že hrad čaká len na to, aby sa medzi pomaľovanými stenami utopil vo vlastnej temnote. Prašnoprstov ohnivý vlk bežal popredku, akoby poznal cestu, a Mo šiel za ním. Zabil štyroch ďalších vojakov. Hrad patril Tančiohňovi a Sojkovi, mali to napísané na tvárach, a od zlosti, ktorú v ňom roznietil Orefeus, bodal okolo seba, až sa mu čierne šaty napili krvou. Aj srdce mu sčernelo od Orfeových slov.

Trilógia Atramentový svet je rozprávačský raj, pestrý dobrodružný kaleidoskop, pocta knihe a zaznávanému umeniu predčítania.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Atramentová smrť - Cornelia Funke
Atramentová krv - Cornelia Funke
9,78 €
Ušetríte 0,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
624
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran
Rozmer
149×210 mm
ISBN
9788022205757
Naše katalógové číslo
76182

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

130 hodnotení

98
22
7
2
1

Dr. Monika Garančovská
Dr. Monika Garančovská
24.1.2015
Atramentová trilógia
...sa veľmi páčila nášmu knihomoľovi - 13ročnej vnučke.Bola ňou nadšená, pútavosťou ju prirovnala k slávnemu Harrymu P. a na jej odporúčanie by sme si ju mali všetci prečítať.
Čítaj viac
Elain
20.5.2013
Prosím pomôžte
O týchto knihách som počula len to najlepšie. Veľmi by ma potešilo, keby ste mi dali nejaký typ, kde by som mohla zohnať prvú časť Atramentové srdce. Ostatné mám, len neviem nikde zohnať túto jednotku. Darček nie a nie zabaliť, nie je kompletný. Ďakujem.
Čítaj viac
Em
16.2.2014
Názor čitateľa
Zoženieš ju v nejakom internetovom bazári, ako napr. bazos.sk :)

Dúfam, že som pomohla. :)
Em
Čítaj viac
Isabela
16.3.2013
Dokonalá kniha
Tato kniha ma totalne dostala. Vlastne cely atramentovy svet mi prišiel uplne realny... Od atramentoveho sveta som sa nemohla odtrhnut a co viac je to jedna z knih ktore ma budu asi este dost dlho lakat aby som ich opäť vytiahla z regálu a prečítala. A ja sa tomu rozhodne nebudem branit a precitam ich všetky znova... :)) :)
Čítaj viac
9.3.2013
Názor čitateľa
Je to skvelá kniha.... Uplne najlepšia.... Bola aj som z nej totalne nadsena .
Čítaj viac
Ninka46
8.3.2013
atramentový svet
to aj ja RK ja čítam tiež neuveritelne rýchlo. rodičia sa na to sťažuju, lebo čítam v tme a mám čoraz horší zrak. ale mne je to fuk. jednoducho od tejto knihy som sa nevedela odtrhnut a nic mi v tom nezabranilo
Čítaj viac
RK
7.3.2013
Názor čitateľa
Celú trilógiu som kúpila ako darček pre dcérku, bola nadšená, do prvej časti sa doslova zahryzla a nevedela sa od nej odtrhnúť a pritom je veľmi náročná čitateľka, vo svojich 10-tich rokoch má prečítaných vyše 200 kníh a dokáže ich celkom primerane ohodnotiť! Počas víkendu ani nevyliezla z postele, prečítala ju na jeden dúšok.
Čítaj viac
Ninka46
28.2.2013
atramentový svet
Ja prosím všetkých, ak mátee, alebo viete o že na t´to knnihu existuje aj film, prosím napíšte to tu. Som zvedava ako by sa to odohravalo vo filme
Čítaj viac
Ninka46
26.2.2013
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

všetky časti boli dobre, no koniec sa mi moc nepáčil. Bola by som radčej keby Megie skončila s faridom a nie darioou
Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Atramentová smrť - Cornelia Funke
Atramentová krv - Cornelia Funke
9,78 €
Ušetríte 0,02 €

„Čítaj všetky knihy, ktoré sa ti dostanú do rúk, ak ich vieš správne posúdiť a ich obsah preskúmať.“

Dionysius