Knihy
E-knihy

Příliv smrti

Další příběhy profesora Challengera

Vydavateľstvo
Millennium Publishing, 2009

Příliv smrti (Jedovatý pás) - Dobrodružství profesora Georgea E. Challengera, Lorda Johna Roxtona, profesora Summerleea a žurnalisty E.D. Malonea. A. C. Doyle se svým románem Ztracený svět ...

Čítaj viac

12,49 €

Bežná cena Bežne 13,15 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Příliv smrti (Jedovatý pás) - Dobrodružství profesora Georgea E. Challengera, Lorda Johna Roxtona, profesora Summerleea a žurnalisty E.D. Malonea. A. C. Doyle se svým románem Ztracený svět z roku 1912 zařadil mezi klasiky science fiction vedle Julese Vernea a H. G. Wellse. Román, inspirovaný archeologickými nálezy prehistorických zvířat, byl poprvé zfilmován v roce 1925, a dočkal se dalších filmových adaptací a pokračování. Román byl nedávno vydán v nakladatelství Millennium Publishing. Hrdina románu, profesor Challenger, je ústřední postavou také v knize Příliv smrti (Jedovatý pás, 1913), kde je Země kontaminována neznámým jedem mimozemského původu. Další díla s profesorem Challengerem, která vznikla ve dvacátých letech, jsou již ovlivněna spiritismem a okultismem.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Příliv smrti - Arthur Conan Doyle
Môj svet - Peter Sagan
33,19 €
Ušetríte 2,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
180
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Millennium Publishing
Rozmer
150×220 mm
ISBN
9788086201665
Naše katalógové číslo
75752

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Sir Arthur Conan Doyle 1859-1930 Autor mnohých slávnych diel o výnimočnom detektívovi sa narodil v Edinburgu v Škótsku ako štvrtý potomok. Absolvoval štúdium na internátnej základnej škole a neskôr aj na lekárskej univerzite. Jeho prvú poviedku uverejnil časopis Chamberse Journal v roku 1879 keď mal Arthur Conan Doyle dvadsať rokov. Aj keď posielal do redakcie aj ďalšie príspevky, máloktorý z nich prijali a uverejnili. V roku 1882 časopis Cronhill uverejnil jeho poviedku o tajomstve lode Mary Celeste. Táto poviedka bola inšpirovaná plavbou parníkom do Nigérie, ktorú absolvoval po tom, čo mu chorý otec odišiel do sanatória a Arthur sa na veľrýbárskej lodi zamestnal ako lodný chirurg. Keď sa mu v myšlienkach poprvýkrát zjavil populárny detektív, nemal meno Sherlock Holmes, pod ktorým ho dnes pozná celý svet. Pôvodne sa mal totiž volať Sherrirford Holmes a jeho priateľ doktor Ormond Sacker. Neskôr ich však premenoval. V roku 1886 Arthur Conan Doyle napísal prvú poviedku o Sherlockovi - Štúdia v šarlátovej. Vydavateľ mu zaplatil 24 libier a poviedku uverejnil až v roku 1887. Keď však vyšla o rok neskôr knižne, zožala väčší úspech. Keď neskôr uverejňoval svoje poviedky v novom časopise The Strand Magazine, mal obrovský úspech. Vtedy ľudia stávali na časopis v neuveriteľne dlhých radoch, len aby si mohli prečítať najnovšiu poviedku. Neskôr sa však Doylovi Holmes tak znechutil, že ho v roku 1893 zabil v poviedke Posledný prípad. Táto poviedka vyvolala obrovskú vlnu nepokoja a nespokojnosti. V roku 1902 však vydal poviedku Pes Baskervillský a o rok neskôr poviedku Prázdny dom v ktorej sa ukázalo, že Holmes je nažive. Posledný román o Sherlockovi Holmesovi napísal v roku 1915 - Údolie strachu. Za svoj život napísal Sir Arthur Conan Doyle 56 poviedok a 4 romány o Sherlockovi Holmesovi. Zomrel v roku 1930 ako sedemdesiatročný, ale vo svojich dielach žije dodnes.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Příliv smrti - Arthur Conan Doyle
Môj svet - Peter Sagan
33,19 €
Ušetríte 2,95 €

„Knihy sú mŕtvym materiálom, dokiaľ v nás nezasejú niečo, čo v nás vyklíči a prinesie úžitok nášmu okoliu.“

Mahen