Knihy
E-knihy

Stopy dávnej minulosti 5

Slovensko v stredoveku

Rak, 2009
Vydavateľstvo
Rak, 2009
5. diel série
Stopy dávnej minulosti

Kniha má dve časti; prvá rozpráva o začiatkoch slovenského baníctva, druhá a o tragických udalostiach tatárskeho vpádu. Na ich pozadí systematicky spracováva dejiny Slovenska (Uhorska) v 12. a 13. storočí (počas vlády posledných Arpádovcov)...

Čítaj viac

16,14 €

Bežná cena Bežne 16,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha má dve časti; prvá rozpráva o začiatkoch slovenského baníctva, druhá a o tragických udalostiach tatárskeho vpádu. Na ich pozadí systematicky spracováva dejiny Slovenska (Uhorska) v 12. a 13. storočí (počas vlády posledných Arpádovcov). Obe časti sa opierajú o výsledky najnovších archeologických výskumov, ktoré dali starej histórii nový rozmer - archeologické objavy v Banskej Štiavnici histórii a významu slovenského baníctva, archeologické objavy v Levoči a východoslovenských jaskyniach dramatickým udalostiam počas tatárskeho pustošenia, ktoré kniha podáva (po prvý raz) v celosvetových súvislostiach.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stopy dávnej minulosti 5 - Pavel Dvořák
Stopy dávnej minulosti 8 - Pavel Dvořák
34,10 €
Ušetríte 1,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Hmotnosť
870 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Rak
Rozmer
220×250 mm
ISBN
9788085501438
Naše katalógové číslo
75647

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

84 hodnotení

78
4
2
0
0

Karolína
31.8.2014
Recnzia
Kniha na vysokej úrovni. Obidve časti sú zaujímavé. Chcem však upozorniť na dve nepresnosti v kapitole o sv. Alžbete Uhorskej. Na jednom z obrázkov je podľa popisu jej socha v portugalskej Coimbre, no nie je to socha sv. Alžbety Uhorskej, ako to má azda z textu vyplynúť, ale sv. Alžbety Portugalskej. Bola pritom praneterou sv. Alžbety Uhorskej. Taktiež jej sviatok sa na Slovensku neslávi 19., ale 17. novembra.
Aspoň v rodokmeňoch mohol autor uviesť, že sv. Margita má aj ďalšiu sestru, ktorá dosiahla svätosť - sv. Kinga(Kunhuta) a ešte jednu sestru Jolanu(Helenu), ktorá sa uctieva ako blahoslavená (sviatok 11.júna).
Nerozumiem Dvořákovmu termínu "druhé kráľovstvo", ktorý je aj v podnázve tohto dielu. Sám pritom uvádza, že to nie je bežný termín. Aj keď mám vyštudovanú históriu, tak som sa s týmto termínom ešte nestretla.
Celkovo však dobrá kniha.
Čítaj viac
Martin Polovka
Martin Polovka
27.11.2009
Konečne!
Uz som sa zacinal obavat, ze sa pokracovania tejto serie nedockame. Vdaka, hodnotne citanie a pekny darcek.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Rak Budmerice vzniklo so zámerom, že sa bude špecializovať na historickú literatúru, najmä na čisté, neinterpretované pramene. Dokladá to aj rak v názve, zvieratko, ktoré sa vracia nazad a k životu potrebuje neznečistenú vodu (netajím, že som si ho vybral aj preto, že obsahuje polovicu môjho trochu upraveného mena - Dvo-rak).

Čítaj viac
Kúpte spolu
Stopy dávnej minulosti 5 - Pavel Dvořák
Stopy dávnej minulosti 8 - Pavel Dvořák
34,10 €
Ušetríte 1,79 €

„Sú knihy z ktorých sa o všetkom dozviete, ale nič nepochopíte.“

Johann Wolfgang Von Goethe