popis
Domček jedným ťahom
Domcek jednym tahom (Veronika Sikulova)

Domček jedným ťahom   

Veronika Šikulová  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2009
Bežná cena: 9,95 €
Naša cena: 9,45 €
Ušetríte:5% (0,50 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 3 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 168 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Domček jedným ťahom
Autorka tejto knižky má rada, keď pri čítaní cíti, že napísaný text má „dobrý ťah“ ako komín. O čosi podobné sa pokúsila aj sama v knižke, ktorú práve držíte v ruke, nie komín, ona nám pod nos rovno strká dom, domček jedným ťahom, poviedky o detstve, dospievaní aj o tom čo bolo potom – v prvej časti Je mi leto... V druhej časti Spoviedky, spovedá zo života – niekedy sama seba, inokedy ľudí, ktorí ju obklopujú... Rada svojim postavám nastavuje nohu a potom sa na nich zabáva. Inokedy sa smeje sama zo seba. Rada rozpráva, a okrem toho by bola rada, keby jej radosť z rozprávania bola nákazlivá, aby jej čitatelia mali rovnakú radosť z čítania, akú ona pociťovala pri písaní, aby jej „komín“ dobre ťahal a zohrieval, aby jej poviedky mali nielen ten komínový ťah, ale aj ťah na bránu... Ak sa jej podarí streliť gól, hoci aj do vlastnej bránky a niekoho zaujať či rozveseliť, poteší sa...

Ukážku z tejto knižky načítala Zuzana Kapráliková a tu si ju môžete vypočuť:
Veronika Šikulová sa narodila 15.marca 1967 v Modre. Vyštudovala žurnalistiku na FFUK, pracovala v Literárnom týždenníku, Novom čase a v múzeu Ľudovíta štúra v Modre. v súčasnosti je zamestnaná v Malokarpatskej knižnici v Pezinku. Debutovala zbierkou kratučkých próz Odtiene, za ktorú dostala cenu Ivana Kraska. Po nej nasledovali Z obloka a Mesačná dúha. Svojim, ale aj iným deťom venovala veselú knižku pre deti To mlieko má horúčku. Niektoré jej prózy vyšli v zborníkoch v Rakúsku, časopisecky publikovala v Srbsku a Poľsku. V domácich literárnych periodikách ste mohli čítať jej poéziu. Má dve deti a žije v Modre za zelenou bránou.

Podrobnosti

 • Počet strán: 168 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 130×210 mm
 • Hmotnosť: 300 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788080858735
 • Rok vydania: 2009
 • Naše katalógové číslo: 74208

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Domček jedným ťahomZdieľať

Ukážka z knihy

Dušinka

Tata obliekali aj obúvali do vína. Mňa nie.
Sama som sa, keď som si kúpila prvú voňavku, do nej schovala. Celá som sa do nej zababušila. Keď som ráno nastúpila do autobusu, celý deň po mne voňala zastávka. Na druhý deň som sa tam s tou svojou vôňou stretla.
Najkrajšie voňala babičkina kabelka. Modlitebná knižka, hašlerky a voňavka Živé květy – Šeřík, s kúskom zvädnutého orgovánu vo flakóne – a naftalín. Babička Jolanka si na cukor nalievala alpu a milovala naftalín. Mala ho všade. V skrini aj v zásuvkách, aj vo vreckách kabátov, aj v kredenci, aj vo vodovej lavičke. Keď k nám do Modry prišla na návštevu, voňali jej z tašky marhule alebo ríbezle (Bola to ríbezľová kráľovná!), čokoláda s jahodovou náplňou, Živé květy, naftalín a hašlerky.
Okrem toho, že pravá dáma má držať kolená spolu za každých okolností, aby jej niekto medzi ne nehodil loptu, že v nose sa nekutre, lebo budeme mať nosné dierky ako kone, nás babička Jolanka naučila aj to, že napríklad vlasy sa majú z času na...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 8 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Magdaléna Bernátová
Magdaléna Bernátová
04.04.2012
Reagovať
Patrí medzi moje najmilšie

Keď som prečítala túto knihu, bola som veľmi smutná. Prečo? Práve preto, že som ju UŽ dočítala. Som šťastná, že odvtedy napísala Veronika ďalšiu knižku Miesta v sieti, na ktorú sa veľmi teším, mám ju v knižnici ako cenný poklad, na ktorý sa zatiaľ občas chodím pozerať a to tešenie sa na ňu predlžujem. Domček jedným ťahom patrí medzi moje najmilšie knihy, nikam ju nedám a určite si ju znova prečítam. Je to ľuďoch a ľudkoch, spomienkach, zážitkoch, o plnokrvnom živote. Veronika má svoj štýl a mne sadol.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Zuzana
Zuzana
14.09.2011
Reagovať
Názor čitateľa

Skutočne sa to číta zle. Súvetie na 14 riadkov - trochu priveľa, nie ?! Tým to stráca práve ten požadovaný "ťah". Nedočítala som ju.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Ďalej odporúčam: Majster šarkanov, Tisíc žiarivých sĺnk, Vykúpená láska, Bez dcéry som neodišla, Bublina, ...
Nahlásiť recenziu
Elena
Elena
02.12.2010
Reagovať
Pokoj a pohoda

Na trhu je veľa kníh so strhujúcim dejom, pri ktorých čitatelia plačú a smejú sa. Potom si povedia, akú perfeknú knihu prečítali. Táto kniha je iná. Táto kniha ma naplnila pokojom a pohodou. Pripomenula mi zabudnuté zážitky z detstva a skutočné hodnoty. Túto knihu by všetci kníhkupci mali dať do výkladu. Čím viac ľudí sa do nej začíta, tým viac pokoja a pohody vnesie medzi ľudí. Dnes sa všetci niekam ponáhľame a mnohí ľudia majú pomýlené hodnoty...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Zuzana Š.
Zuzana Š.
17.04.2010
Reagovať
Názor čitateľa

Prvá časť knihy je naozaj prekrásna , zasiahne Vám srdce , myšlienky , zasiahne dieťa vo Vás.Autorka myšlienky naozaj podala priamo zo srdca a zo svojich spomienok , nepísala ich povrchným štýlom , ale čitateľ má naozaj pri nich pocit toho pravého prázdninového detstva. Skutočne mi bolo pri tých poviedkach leto(mimochodom krásna to veta - ,,je mi leto"). Ale pri čítaní som mala pocit , akoby tie poviedky boli písané trhane , paradoxne mi pri nich chýbal práve ten jeden ťah. Druhá časť knihy - bol to pre mňa jeden zmätok slov , viet , myšlienok. nedočítala som to...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: stalo sa prveho septembra , praskanie dreva , malý strom a i.
Nahlásiť recenziu
Pavlinka
Pavlinka
19.03.2010
Reagovať
Prečítala som ju raz a prečítam ešte milionkrát...

Túto knihu mi kúpila naj.kamoška,keď sme boli na ,,čítačke" pani Šikulovej v PK knižnici... nielen ona ako osoba posobi uplne super. Jednoducho som si zamilovala nielen tuto knihu,ale aj pani spisovatelku... a samozrejme aj Modru,kedze uz tam treti rok studujem..:)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Soňa Straková
Soňa Straková
20.01.2010
Reagovať
Knihu som darovala knižnici:(

Dopadlo to tak ako som nechcela. Knihu som nedočítala. Nedalo sa:(

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Nina Javilak
Nina Javilak
13.01.2010
Reagovať
Čarovné modranské rozprávanie

Na túto knihu som sa tešila už odkedy avizovali, že vyjde. Príbehy pani Šikulovej pravidelne čítam v jednom magazíne a veľmi sa mi páči jej štýl rozprávania. Niekomu ale možno práve nesadne, no mne sa jej príbehy o vyrastaní a živote v modranskej oblasti veľmi páčia.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Soňa Straková
Soňa Straková
27.12.2009
Reagovať
Ťažko čitateľná.

Číta sa mi veľmi zle. Neviem či je za tým motív, alebo štýl písania, no nedokážem sa vymaniť z pod toho, že ju čítam na silu. Páčia sa mi spomienky na detstvo, úsmevné príbehy, sled myšlienok autorky, v ktorých sa sem tam strácam, no v mojom prípade kniha nemá ten "dobrý ťah" ako komín. Nezačítala som sa, ale nemôžem knihe vyčítať plytkosť. Naopak, je to originálne dielko.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Viewegh - Povídky o lásce, Pribeh neverne Klary, Kardosova - Sladko v ustach
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

V zajatí vášne
Naša cena: 7,92 € (ušetríte 11%)
Jedenásť slovenských autoriek vám prináša zmyselné príbehy, ktoré vás nenechajú chladnými. Ohnivé ženy, príťažliví riaditelia, povrchní muži,...
Čierny humor v bielom plášti 2
Naša cena: 8,48 €
Po úspechu prvej knihy z prostredia, ktoré každý z nás aspoň raz navštívil, teda z ambulancií, polikliník či nemocníc, zozbieral autor Peter Valo...
Veľká láska
Naša cena: 9,50 € (ušetríte 5%)
Desiata kniha úspešného slovenského prozaika Ballu, laureáta ceny Anasoft litera...
Sekerou a nožom
Naša cena: 7,90 € (ušetríte 34%)
Druhé vydanie spoločnej poviedkovej zbierky literárneho dua Peter Pišťanek a Dušan Taragel Sekerou a nožom doplnené o poviedku Do práce, v práci,...
Neprehliadnite: náš tip!
Domček jedným ťahom
+
Miesta v sieti
Kúpte si titul
Domček jedným ťahom

spolu s titulom
Miesta v sieti
Spolu iba za 18,90 €
(ušetríte 1,00 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
V zajatí vášne
Kolektív autorov
Naša cena: 7,92 €
Čierny humor v bielom plášti
Peter Valo
Naša cena: 8,08 €
Veľká láska
Vlado Balla
Naša cena: 9,50 €
Vodka, duša, kaviár
Boris Filan
Naša cena: 11,92 €
Čierny humor v bielom plášti 2
Peter Valo
Naša cena: 8,48 €
Volali ste záchranku?
Viliam Dobiáš
Naša cena: 6,97 €
Chcel som to skúsiť iba raz
Boris Kukis Kukaň
Naša cena: 8,54 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 12,30 €
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 6,90 €
Naša cena: 6,90 €
Naša cena: 5,70 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 11,82 €
Zdravotné cvičenia pre deti predškolského veku
Daniela Ondrejová
Naša cena: 7,23 €
Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej
Ransom Riggs
Naša cena: 13,60 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €
Nie som žiadna bábovka
Miriam Šmahel Kalisová
Naša cena: 13,52 €Ukončiť knihu je ako vyviesť dieťa na dvor a zastreliť. (Capote)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 710,06 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička