Knihy
E-knihy
7,86 €

Bežná cena Bežne 8,27 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

  Marc Chagall  (1887-1985) ruský maliar židovskéhom pôvodu získal v dejinách umenia prívlastok maliar - básnik. Jeho maľba čerpá z mytológie a mysticizmu, je plná farebného sna a rozprávok, ktoré sú hlboko zakorenené v židovskej náboženskej tradícii.
Neustále sa vracia do svojho rodného kraja Vitebska, do obdobia svojej mladosti, do krajiny ktorej zvyky a ľudia sú základným fenoménom jeho bohatej obrazovej mozaiky sveta. Zobrazuje najmä hraničné situácie v ľudskej existencii ako je narodenie, láska, svadba, smrť...

Nebo a zem sa stretávajú vo svete hore nohami, v ktorom krúžiace figúry ľudí a zvierat lietajú voľne vzduchom, alebo sa pobybujú po zemi veľmi ladne a zasnene.
 Chagall často zobrazoval aj svoj vlastný život, ktorého neodmysliteľnou súčasťou sa stala jeho manželka Bella. Bola Chagallovou najväčšou múzou a láskou. V r. 1935-1944 napísala knihu Hořící světla, ktorú doplnil svojimi ilustráciami jej manžel.

   Ingo F. Walther  (narodený v r. 1940) študoval stredovek, literatúru a dejiny umenia vo Frankfurte nad Mohanom a Mníchove. Publikoval množstvo štúdií v oblasti literatúry a umenia.
  Rainer Metzger (narodený v r. 1961) študoval dejiny umenia, históriu a nemčinu v Mníchove a Augsburgu. Pred dokončením doktorátu, do r. 1994 pracoval ako redaktor umenia vo viedenskom denníku Der Standard.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Taschen
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
3822859907
Naše katalógové číslo
7400
Rozmer
180×230 mm
Rok vydania
2001
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev