popis
Chatrč

Chatrč   

...v ktorej sa tragédia konfrontuje s večnosťou

William Paul Young  ·  Vydavateľstvo: Tatran, 2009
VYPREDANÉ (335)
Bežná cena: 11,50 €
Naša cena: 10,93 €
Ušetríte:5% (0,57 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je žiaľ vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 200 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj vo vydaní z roku 2014


Predaných viac ako 6 miliónov výtlačkov!

Missy, najmladšiu dcéru Mackenzieho Allena Philipsa, unesú počas rodinného výletu, a v opustenej chatrči hlboko v oregonskej divočine sa nájde dôkaz, že ju zrejme brutálne zavraždili. O štyri roky neskôr, uprostred svojho Veľkého smútku, dostáva Mack podozrivý odkaz, podľa všetkého od Boha, v ktorom ho pozýva na víkendové stretnutie v tejto chatrči. Navzdory zdravému úsudku prichádza počas zimného popoludnia do chatrče a vracia sa do svojej najtemnejšej nočnej mory. To, čo tam Mack nájde, navždy zmení jeho svet.

V období, keď sa náboženstvo stáva čoraz bezvýznamnejším, zápasí CHATRČ s nadčasovou otázkou: Kde je Boh vo svete, ktorý je taký plný nevýslovnej bolesti? Odpoveď, ktorú Mack dostáva, vás ohromí a azda zmení rovnako, ako zmenila jeho. Budete chcieť, aby si túto knihu prečítali všetci!

Podrobnosti

 • Počet strán: 200 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 147×229 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788022205627
 • Dátum vydania: 6/2009
 • Naše katalógové číslo: 65177
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovu adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

O vydavateľstve Tatran

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo? V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 65 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte? Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí? Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: ChatrčZdieľať

Recenzie, kritiky

"Konečne! Román o stretnutí muža s Bohom má literárnu integritu a duchovnú odvahu. Chatrč ruší klišé náboženstva a zlej literatúry, aby nám odhalila niečo dojemné a krásne o neoddeliteľnom tanci života a božskosti. Tento príbeh sa číta ako modlitba – ako najlepšia modlitba, naplnená potom, úžasom, jasnosťou a prekvapením. Pri čítaní som mal pocit, že prežívam priateľstvo s Bohom. Ak v tomto roku plánujete prečítať len jednu knihu beletrie, nech je to táto." Mike Morrell

"Táto kniha má potenciál urobiť pre našu generáciu to, čo urobila Bunyanova Cesta pútnika pre jeho generáciu. Je to rovnako dobré!" Eugene Peterson

"CHATRČ je láskavým pozvaním do samotného Božieho srdca. Cez slzy i úsmevy som pocítil ozajstnú premenu." Patrick M. Roddy, držiteľ ocenenia Emmy Award za ABC News

"Ak je Boh všemocný a plný lásky, prečo neurobí niečo s bolesťou a zlom tohto sveta? Chatrč so znepokojujúcou a zarážajúcou jasnosťou odpovedá na túto odvekú otázku. Je to rozhodne jedna z najlepších kníh, aké som doteraz prečítal." James Ryle, autor knihy Hippo In the Garden

"Výnimočné dielo, ktoré nás uprostred mučivého ľudského utrpenia privádza priamo do Božieho srdca a jeho podstaty. Tento úžasný príbeh nás podnecuje, aby sme o Bohu a jeho zámeroch uvažovali v širšej perspektíve, ako by sa nám mohlo snívať."
David Gregory, autor knihy Dinner with a Perfect Stranger

"Naozaj som si myslel, že táto kniha je jednoducho ďalšou knihou. Verte mi – NIE JE! Keď prichádzajú vagóny s módnymi trendmi, zvyčajne ich nechávam len prejsť okolo seba. Čo sa týka Chatrče, nielenže som naskočil do vagóna, ale stále žiadam rušňovodiča, aby zastavoval a umožnil nastúpiť všetkým mojim priateľom. Neviem si spomenúť, kedy naposledy nejaká kniha, už ani nehovoriac o fikcii, mala takýto uzdravujúci vplyv na môj život."
Drew Marshall, rozhlasový moderátor The Drew Marshall Show

"Táto kniha prevyšuje dobre napísané knihy, pri ktorých nedočkavo obraciame stránky, hoci takou je. Od smrti nášho syna Jasona nás Pán priviedol k malému množstvu kníh schopných zmeniť život, a táto je na čele zoznamu. Keď dočítate poslednú stránku, pocítite, ako vás zmenila."
Dale Lang, (rockcanada.org),
otec študenta zabitého pri masakre na Columbine High School

"Chatrč je prekrásny príbeh o tom, ako nás Boh nachádza uprostred našich trápení, uväznených v našich sklamaniach, zradených vlastnou trúfalosťou. Nikdy nás nenechá tam, kde nás našiel, ak len na tom netrváme."
Wes Yoder, Ambassador Speakers Bureau


"Tvorivosť a nápaditosť Chatrče nás uchváti, a skôr ako si to uvedomíme, spoznávame Boha ako nikdy predtým. Youngov hlboký pohľad je nielen úchvatný, ale aj biblicky verný a pravdivý. Nepremeškajte tento duchovne pretvárajúci príbeh milosrdenstva."
Greg Albrecht, redaktor, Plain Truth Magazine

Ukážka z knihy

V piatok už dlhý čas pred úsvitom bol Mack mimo mesta a išiel po diaľnici I-84. Nan mu v noc predtým zavolala od sestry, že došli v poriadku. Ďalší telefonát očakával najskôr v nedeľu. Vtedy už bude pravdepodobne na ceste späť, možno aj doma. Pre istotu presmeroval domáce telefonáty na mobil, hoci vedel, že v rezervácii nebude signál.
Išiel tou istou cestou ako pred tri a pol rokom a zaznamenal menšie zmeny. Nebolo tam toľko výmoľov. Okolo vodopádov Multnomah Falls prešiel bez toho, aby na ne pozrel. Od Missinho zmiznutia zatlačil všetky spomienky na to miesto, zamkol emócie visacím zámkom v pivnici svojho srdca.
Počas dlhej cesty popri rokline Mack cítil, ako sa mu do vedomia vkráda panika. Usiloval sa vyhnúť myšlienkam na to, čo robí, no potlačené city a obavy začali prenikať na povrch ako tráva cez betón. Oči mu stemneli a rukami pevnejšie zovrel volant. Pri každej odbočke bojoval s pokušením obrátiť sa a ísť domov. Vedel, že mieri rovno do centra svojej bolesti, špirály...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 281 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
Zuzka
Zuzka
11.09.2014
Reagovať
Moje hodnotenie
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili požitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?

Vraj kniha Chatrč je výborná- vravela mi raz kamoška na autobusovej zastávke. Chystala sa ju prečítať a vravela, že by som si ju mala určite zohnať. Lenže z vlastnej skúsenosti viem, že koľko ľudí toľko chuti a preto som nad tým mávla rukou a nehodlala som si ju kúpiť. A potom, o niekoľko rokov neskôr som ako vždy prechádzala regálmi miestnej knižnice. Hľadala som nejakú knihu, ktorá by ma už po neviem koľkých pokusoch naplnila po okraj. Pohľad mi padol práve na túto knihu. V tom momente som si spomenula na tú moju kamošku a na to jej nadšenie. Nuž som si ju musela požičať. Bestsellery nekupujem, lebo zvyčajne ide o knihy, ktoré ma ničím neohúria. Prvá polovica tejto knihy bola skutočným bestsellerom. Nudila som sa, nič extrémne ma v nej nezaujalo. Ale aj napriek tomu som jej dala nádej. Po večeroch som sa k nej vracala. V momente keď som zistila že Boh je stvárnený v černoške som sa zhrozila. Bolo to písané strašne preumelkovane, gýčovo... americky.. Ale potom nastal zvrat. Prišla som v nej na odpovede môjho života tu na zemi. Dlho som hľadala povzbudzujúce slová k veciam, ktoré sa dejú vo svete, hoc som veriaca, neverím v cirkev a voči ľoďom som vždy bola arogantná Táto kniha ma zaviedla na miesta v mojom vnútri, o ktorých som nemala najmenšieho poňatia. Je to kniha, s ktorou sa stotožňujem, ktorá o Bohu vraví úplne iným, ľudskejším jazykom a zároveň pláta rany, ktoré môžeme mať napríklad smrťou blízkeho. Odporúčam ju každému človeku, bez ohľadu na vek, či povahu. Pointa tejto knihy ma dostala a vryla sa mi do hĺbky. Je skvelá. V konečnom dôsledku je to kniha, ktorú som dlho hľadala. Nebojte sa jej. Aj vy jej dajte šancu :D

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
David
David
01.06.2014
Reagovať
skvelá kniha

Pozor ! tato kniha je urcena na sustredene citanie, mna velmi zaujala.. dala mi dalsi pohlad na Boha... Kto je ? Ake je jeho zmyslanie?.. ale s niektorimi vecami nesuhlasim, kedze idu trosku do docinenia s Bibliou.. takze ak vas zaujme nejaka myslienka skuste hladat v biblii.. samozrejme na nove myslienky je tato kniha skvela! som krestan.. tato kniha mi otvorila novy pohlad na Boha.. :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
27.05.2014
Reagovať
odporúčam

Krásna kniha, len ju treba pochopiť a čítať s otvoreným srdcom...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
21.05.2014
Reagovať
Keď je žiak pripravený, učiteľ príde

99% ľudí túto knihu nepochopí. Pretože na ňu jednoducho nedozreli. Je to NESKUTOČNÁ kniha, ale len pre tých, ktorí sú pre ňu pripravení. Pre tých,ktorí chcú žiť pravdivo, naozajstne, radostne. Neodporúčam svätuškárom, zarytým katolíkom, náboženským fanatikom, skeptikom, takým, čo radi súdia a tým, ktorí radi kategorizujú, čo je správne a čo nie...Naopak, odporúčam ľudom slobodného srdca a zmýšľania, duchovne vyspelým dušiam, ľudom, ktorí si už niečím prešli. Takým, ktorí vedia, že nič nie je čierno-biele, zlé alebo dobré....

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (15)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Barbara
Barbara
06.04.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Knizku som prave docitala, respektive dolistovala. Ako od bestseleru som ocakavala nieco viac. kniha je zaujimava len prvych par stran, kym sa dej odohrava v realite. Potom som sa v deji uplne stratila a prestal ma absolutne zaujimat. Rozhovory s Bohom, Jezisom , vnutorne monology, uvahy hlavneho hrdinu a pod., ma absolutne odradili od docitania knizky. Nieco tak slabe a neputave som velmi dlho necitala. Urcite by som ju neodporucala...Zbytocne vyhodene peniaze.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (11)  
Nahlásiť recenziu
Katly
Katly
20.04.2014

Ja som túto knihu nedočítala, začiatok sa mi páčila, ale potom no neviem..nedočítala som, jedine by ma zaujímalo či sa dozvedel aspoň či dcéra žije, alebo nie..

Nahlásiť recenziu
Jozef Pastierčin
Jozef Pastierčin
04.02.2014
Reagovať
Názor čitateľa

velmi putava prva tretina sa zmeni po zbytok knihy na vylevy zufalstva, zachvaty stastia, a inu fantasmagoriu. Aj niektore pekne myslienky autor nakoniec zabija lacnymi trikmi a tak neostava nic co by knihu vytrhlo zo vsedneho priemeru.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (6)  
Nahlásiť recenziu
Lenk
Lenk
20.01.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Výborná kniha mala som ju prečítanú za 2 dni, vrelo odporúčam každému

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Michaela195
Michaela195
10.01.2014
Reagovať
Odporúčam

Knižku odporúčam

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Martina
Martina
05.01.2014
Reagovať
Môj názor

Knihu som si kúpila na základe odporúčaní. Je to určite ťažšie čítanie, aké som čakala, úvahy mi neboli tak jasné, neodpovedali na moje otázky, resp. som sa v myšlienkach autora strácala.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Jana Vanková
Jana Vanková
27.12.2013
Reagovať
chatrč

zdá sa mi príliš americká.. máme trochu iné myslenie a tak ako prílišný feminizmus aj presadzovanie takýchto myšlienok nie je blízke našej povahe.. pripomína mi to trochu vystúpenia kazateľov amerických cirkví.. hlavne tých, čo potom páchajú hromadné samovraždy.. ak viete čo chcem povedať :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (6)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Fifty Shades Freed - Päťdesiat odtieňov slobody
Naša cena: 16,46 € (ušetríte 11%)
Keď Anastasia Steelová prvý raz stretla mladého úspešného podnikateľa Christiana Greya, netušila, ako veľmi jej to zmení život... Od začiatku...
Nech prší, keď plačem
Naša cena: 6,60 € (ušetríte 26%)
Nad dlhoročným priateľstvom dvoch mladých žien visí Damoklov meč, keď Viktória neplánovane podľahne sile okamihu a strávi noc s Tamariným...
Alchymista
Naša cena: 7,57 € (ušetríte 11%)
Prostredníctvom symbolického jazyka alchýmie sa Paulo Coelho snaží sprostredkovať poznanie, v čom spočíva podstata šťastia i to, že poslaním...
Jedenásť minút
Naša cena: 8,81 € (ušetríte 11%)
Mladá Brazílčanka Mária má sľúbenú kariéru tanečnice v istom ženevskom podniku. Keď po príchode do Švajčiarska zistí, za akých ponižujúcich...

Ďalšie knihy z edície LUK - Knižnica svetových bestsellerov

Stvorení pre beh (Born To Run)
Naša cena: 11,48 € (ušetríte 11%)
Chatrč
Naša cena: 10,93 € (ušetríte 5%)
Jedz, modli sa a miluj
Naša cena: 6,60 € (ušetríte 33%)
Presvedčenie
Naša cena: 1,65 € (ušetríte 34%)
Utorky s Morriem
Naša cena: 10,93 € (ušetríte 5%)
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovu adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Čo to bude?
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 9,52 €
Cudzoložstvo
Paulo Coelho
Naša cena: 8,72 €
Na vine sú hviezdy
John Green
Naša cena: 8,42 €
Manželovo tajomstvo
Liane Moriartyová
Naša cena: 11,92 €
Nikdy mi nebolo lepšie
Lena Riečanská
Naša cena: 8,81 €
A je tu zas
Timur Vermes
Naša cena: 14,00 €
Toxín
Robin Cook
Naša cena: 8,81 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 16,06 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Šlabikár šťastia 2
Pavel Hirax Baričák
Naša cena: 8,79 €
Hviezda jasná
Maxim E. Matkin
Naša cena: 9,56 €
Nemám čas na umieranie
Róbert Stangl
Naša cena: 5,94 €
Čo to bude?
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 9,52 €
Cudzoložstvo
Paulo Coelho
Naša cena: 8,72 €Na dobrú knihu treba aj dobrých čitateľov. (Victor Hugo)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 187 482,71 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička