popis
Chatrč
Chatrc (William Paul Young)

Chatrč   

...v ktorej sa tragédia konfrontuje s večnosťou

William Paul Young  ·  Vydavateľstvo: Tatran, 2009
VYPREDANÉ (283)
Bežná cena: 11,50 €
Naša cena: 10,93 €
Ušetríte:5% (0,57 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je, žiaľ, vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 200 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj vo vydaní z roku 2014 a 2016


Predaných viac ako 6 miliónov výtlačkov!

Missy, najmladšiu dcéru Mackenzieho Allena Philipsa, unesú počas rodinného výletu, a v opustenej chatrči hlboko v oregonskej divočine sa nájde dôkaz, že ju zrejme brutálne zavraždili. O štyri roky neskôr, uprostred svojho Veľkého smútku, dostáva Mack podozrivý odkaz, podľa všetkého od Boha, v ktorom ho pozýva na víkendové stretnutie v tejto chatrči. Navzdory zdravému úsudku prichádza počas zimného popoludnia do chatrče a vracia sa do svojej najtemnejšej nočnej mory. To, čo tam Mack nájde, navždy zmení jeho svet.

V období, keď sa náboženstvo stáva čoraz bezvýznamnejším, zápasí CHATRČ s nadčasovou otázkou: Kde je Boh vo svete, ktorý je taký plný nevýslovnej bolesti? Odpoveď, ktorú Mack dostáva, vás ohromí a azda zmení rovnako, ako zmenila jeho. Budete chcieť, aby si túto knihu prečítali všetci!

Podrobnosti

 • Originálny názov: The Shack (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 200 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 147×229 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788022205627
 • Rok vydania: 2009
 • Naše katalógové číslo: 65177
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo? V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 65 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte? Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí? Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: ChatrčZdieľať

Recenzie, kritiky

"Konečne! Román o stretnutí muža s Bohom má literárnu integritu a duchovnú odvahu. Chatrč ruší klišé náboženstva a zlej literatúry, aby nám odhalila niečo dojemné a krásne o neoddeliteľnom tanci života a božskosti. Tento príbeh sa číta ako modlitba – ako najlepšia modlitba, naplnená potom, úžasom, jasnosťou a prekvapením. Pri čítaní som mal pocit, že prežívam priateľstvo s Bohom. Ak v tomto roku plánujete prečítať len jednu knihu beletrie, nech je to táto." Mike Morrell

"Táto kniha má potenciál urobiť pre našu generáciu to, čo urobila Bunyanova Cesta pútnika pre jeho generáciu. Je to rovnako dobré!" Eugene Peterson

"CHATRČ je láskavým pozvaním do samotného Božieho srdca. Cez slzy i úsmevy som pocítil ozajstnú premenu." Patrick M. Roddy, držiteľ ocenenia Emmy Award za ABC News

"Ak je Boh všemocný a plný lásky, prečo neurobí niečo s bolesťou a zlom tohto sveta? Chatrč so znepokojujúcou a zarážajúcou jasnosťou odpovedá na túto odvekú otázku. Je to rozhodne jedna z najlepších kníh, aké som doteraz prečítal." James Ryle, autor knihy Hippo In the Garden

"Výnimočné dielo, ktoré nás uprostred mučivého ľudského utrpenia privádza priamo do Božieho srdca a jeho podstaty. Tento úžasný príbeh nás podnecuje, aby sme o Bohu a jeho zámeroch uvažovali v širšej perspektíve, ako by sa nám mohlo snívať."
David Gregory, autor knihy Dinner with a Perfect Stranger

"Naozaj som si myslel, že táto kniha je jednoducho ďalšou knihou. Verte mi – NIE JE! Keď prichádzajú vagóny s módnymi trendmi, zvyčajne ich nechávam len prejsť okolo seba. Čo sa týka Chatrče, nielenže som naskočil do vagóna, ale stále žiadam rušňovodiča, aby zastavoval a umožnil nastúpiť všetkým mojim priateľom. Neviem si spomenúť, kedy naposledy nejaká kniha, už ani nehovoriac o fikcii, mala takýto uzdravujúci vplyv na môj život."
Drew Marshall, rozhlasový moderátor The Drew Marshall Show

"Táto kniha prevyšuje dobre napísané knihy, pri ktorých nedočkavo obraciame stránky, hoci takou je. Od smrti nášho syna Jasona nás Pán priviedol k malému množstvu kníh schopných zmeniť život, a táto je na čele zoznamu. Keď dočítate poslednú stránku, pocítite, ako vás zmenila."
Dale Lang, (rockcanada.org),
otec študenta zabitého pri masakre na Columbine High School

"Chatrč je prekrásny príbeh o tom, ako nás Boh nachádza uprostred našich trápení, uväznených v našich sklamaniach, zradených vlastnou trúfalosťou. Nikdy nás nenechá tam, kde nás našiel, ak len na tom netrváme."
Wes Yoder, Ambassador Speakers Bureau


"Tvorivosť a nápaditosť Chatrče nás uchváti, a skôr ako si to uvedomíme, spoznávame Boha ako nikdy predtým. Youngov hlboký pohľad je nielen úchvatný, ale aj biblicky verný a pravdivý. Nepremeškajte tento duchovne pretvárajúci príbeh milosrdenstva."
Greg Albrecht, redaktor, Plain Truth Magazine

Ukážka z knihy

V piatok už dlhý čas pred úsvitom bol Mack mimo mesta a išiel po diaľnici I-84. Nan mu v noc predtým zavolala od sestry, že došli v poriadku. Ďalší telefonát očakával najskôr v nedeľu. Vtedy už bude pravdepodobne na ceste späť, možno aj doma. Pre istotu presmeroval domáce telefonáty na mobil, hoci vedel, že v rezervácii nebude signál.
Išiel tou istou cestou ako pred tri a pol rokom a zaznamenal menšie zmeny. Nebolo tam toľko výmoľov. Okolo vodopádov Multnomah Falls prešiel bez toho, aby na ne pozrel. Od Missinho zmiznutia zatlačil všetky spomienky na to miesto, zamkol emócie visacím zámkom v pivnici svojho srdca.
Počas dlhej cesty popri rokline Mack cítil, ako sa mu do vedomia vkráda panika. Usiloval sa vyhnúť myšlienkam na to, čo robí, no potlačené city a obavy začali prenikať na povrch ako tráva cez betón. Oči mu stemneli a rukami pevnejšie zovrel volant. Pri každej odbočke bojoval s pokušením obrátiť sa a ísť domov. Vedel, že mieri rovno do centra svojej bolesti, špirály...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 283 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Najnovšie recenzie
super výborná kniha pre veriacich aj pochybujúcich... neviem...
naozaj zla kniha Este stastie, ze som tu knihu nekupovala, ale nasla som...
Chatrč Výborná kniha. Vždy keď sa chcem vrátiť k podstate viery...
Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.

Najlepšie recenzie Všetky recenzie (342)

21.05.2014
Reagovať
Keď je žiak pripravený, učiteľ príde

99% ľudí túto knihu nepochopí. Pretože na ňu jednoducho nedozreli. Je to NESKUTOČNÁ kniha, ale len pre tých, ktorí sú pre ňu pripravení. Pre tých,ktorí chcú žiť pravdivo, naozajstne, radostne. Neodporúčam svätuškárom, zarytým katolíkom, náboženským fanatikom, skeptikom, takým, čo radi súdia a tým, ktorí radi kategorizujú, čo je správne a čo nie...Naopak, odporúčam ľudom slobodného srdca a zmýšľania, duchovne vyspelým dušiam, ľudom, ktorí si už niečím prešli. Takým, ktorí vedia, že nič nie je čierno-biele, zlé alebo dobré....

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (61)   nie (10)  
Nahlásiť recenziu
Michaela Janíčková
Michaela Janíčková
25.05.2014

úplne s tebou súhlasím... táto kniha je úžasná dáva odpovede, napĺňa a dáva mu nadej aj v tých najťažších chvíľach v živote. Tí čo tu píšu, že knihu nedočítali môžu ľutovať a skutočne sú to asi nedozretý a zaslepený ľudia súčasným materialistickým svetom.

Nahlásiť recenziu
Andrea
Andrea
13.09.2014

KRASNE NAPISANE !!! presne taka je ta kniha..:-)

Nahlásiť recenziu
Janko123
Janko123
01.01.2015

To co tu pises su strasne dristy tvrdis tu ze ludom ktorym sa ta kniha nepaci tak nedozreli len preto ze ty v tom vidis nieco viac a tebe sa to paci tak sa zobud trosku ta kniha ma velmi daleko k dobrej knizke ale to nech uz si kazdy urobi nazor sam BOLI STE VAROVANI !!!

Nahlásiť recenziu
Stano
Stano
08.03.2015

Takáto kniha je zvláštna Trojicou postáv - 2 ženy a Ježiš - Trojjediný BOH ? Americká kniha na zamyslenie ako veľa amerických kníh - predať a zarobiť / VYMYSLENÉ / . Väčšinou dočítam knihu , keď začnem aj uvažovať nad pointou - zvláštne obrazy Hospodina ďaleko od Nového aj Starého Zákona . Preto som to dočítal ...\\r\\nSmrť rukou vraha a život po smrti ... Zmierenie so smrťou dieťaťa ? Nech si zoberiem myšlienky spisovateľa akokoľvek , sú zvláštne ... Matúš 6/14-Ak ľuďom odpustíte ich previnenia,aj vám odpustí Váš Otec nebeský ...

Nahlásiť recenziu
Suszanne
Suszanne
27.11.2014
Reagovať
Náboženská fantasmagória alebo geniálne dielo?

„Chatrč navždy zmení Váš život“ Práve tento titulok ma motivoval prečítať si svetový bestseller amerického spisovateľa W. P. Younga, ktorý je všeobecne uznávaný a nesporne obľúbený čiateľmi viacerých kategórií. Strhujúci príbeh nešťastného otca Mackenzieho, ktorého postihne obrovská tragédia – únos a brutálna vražda najmladšej dcéry Missy, každého chytí za srdce. Táto krutá udalosť však netvorí ústrednú dejovú líniu knihy. Je len pozadím, na ktorom sa odvíja akési vyššie posolstvo, ktorým je stretnutie Macka s Bohom. A práve toto je ten motív, ktorý chcel autor naplno rozvinúť.
Štyri roky po tragédii Mack dostáva podozrivý odkaz od Boha, v ktorom ho „Všemohúci“ pozýva na stretnutie do chatrče a to nie hocijakej, ale práve do tej, v ktorej sa našli zakrvavené šaty jeho milovanej dcéry. Nahnevaný a životom sklamaný Mack sa sám vydáva na stretnutie s Bohom. Autor zobrazil bohatý vnútorný život hlavného hrdinu, plný rozporuplných emócii, vyplývajúcich z existenciálnej situácie, ktorá vedie človeka na samotnú hranu života. Úzkosťou a výčitkami zmietaný Mack postupnými retrospektívami odhaľuje svoj príbeh a detaily okamihu, ktorý navždy zmenil jeho život. Psychologizácia postavy - hlavného hrdinu je takmer dokonalá. Autor využil Ja – rozprávanie, čím vyvolal autenticitu príbehu a umocnil efekt z rozprávania.
Keby som mala jednou vetou zhodnotiť túto knihu, tak poviem len, že je náročná. Náročná na čítanie, a to hlavne z emocionálneho hľadiska, nakoľko čitateľ spolu s Mackom prechádza jedným veľkým slzavým údolím, v ktorom je len pár mihotavých ostrovčekov útechy. Náročná na pochopenie, pretože z môjho pohľadu ide o príliš prekombinované náboženské fantasmagórie, ktoré možno oslovia a snáď i dojmú nábožensky orientovaných jedincov. Nemyslím si, že by táto kniha priniesla ateistovi nový pohľad na Boha, tak ako to sľubujú mnohí amatérski recenzenti. Náročná na vytvorenie priamočiareho objektívneho stanoviska - popravde sú moje pocity po jej prečítaní zmiešané, miestami protichodné.
Myslím si však, že autorovi sa jeho zámer podaril. Pozadie príbehu je dostatočne srdcervúce, aby oslovilo masy (ľudia milujú tragédie!). Dej je jednoznačný a priamočiary, popredkávaný mnohými retrospektívami hlavného hrdinu, avšak málo nasýtený vedľajšími postavami. Motív ústrednej udalsti je dostatočne reálny a možný. Čitateľa ohromí niekoľko dejových zvratov a prekvapení. Ja som tam však našla aj akúsi rozprávkovosť alebo fantastickosť a to hlavne v druhej polovici knihy, v ktorej sa hlavný hrdina skutočne stretne s Bohom, dokonca s Božskou trojicou. Samozrejme v závere nesmie chýbať harmonizácia príbehu, v podobe dosiahnutia maximálneho duševného pokoja – akejsi nirvány hlavného hrdinu, ktorú Američania označujú prostým slovom happyend.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (16)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
gabi
gabi
16.09.2013
Reagovať
Názor čitateľa

pekný deň.
je to jedna z mála kníh, ktoré sú naozaj hodnotné. je to ale veľmi ťažká kniha..nie je to žáner, ktorý sa dá čítať rýchlo- aby som sa čím skôr dopracovala k rozuzleniu...každá myšlienka núti k zamysleniu,niektoré state som musela prečítať viac krát. hneď ako som ju dočítala som tušila, že pre neveriaceho človeka to bude nezaujímavé, až rozprávkové... a to niet čo namietať, viera je dar...
ak vás táto kniha zaujala., odporúčam prečítať aj knihu Rázcestie od rovnomenného autora..
prajem pekný deň.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (11)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Petra
Petra
16.08.2013
Reagovať
Dokáže zmeniť aj neveriaceho

Pred chvíľou som ju dočítala a nedá mi nepodeliť sa o svoje dojmy. Najprv sa musím priznať, že knihu som už raz začala čítať, no začiatok ma nezaujal, a tak som ju nechala tak. Som však rada, že som po nej znova siahla - keby som to neurobila, bola by to neodpustiteľná chyba! Kniha vo mne zanechala celú škálu emócií, určite však iba pozitívnych. Nezáleží mi na tom, či je príbeh realita, alebo fikcia, pretože (slovami autora) nemusí to byť pravdivý príbeh, ale určite je to pravda inak. Hltala som každé jedno slovo, zamýšľala sa, nazerala do svojho vnútra a zisťovala, ako to celé vnímam ja. Ak napíšem, že kniha zmenila môj život, môj pohľad na svet, na odpúšťanie, nebudem klamať. Každá jedna myšlienka vo mne zanechala hlbokú stopu, určite to bolo aj autorovým pútavým štýlom, no hlavne zmysluplnými a citlivými dialógmi. Presne takto si predstavujem knihu, ktorá človeka zaujme, prinúti zvážiť problematiku viery, no najmä ľudskosti. Je na každom, ako k nej bude pristupovať, ale myslím si, že jej prečítanie nejakým spôsobom ovplyvní každého. Trebárs len nevedome.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (10)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Dominika
Dominika
19.10.2011
Reagovať
Názor čitateľa

...Veľa mojich priateľov mi o tejto knihe hovorilo, aká je skvelá ... Ja som však bola skeptická - zarytá ateistka - a čítať o Bohu? tak to hádam nie ... verila som však dobrému úsudku priateľov a odhodlala som sa ... Prve strany som úúúplne besnela ... každé druhe slovo BOH BOH BOH ... vravela som si že je to riadne sprosté, nebavilo ma to ... otáčala som strany s tým " kedy to už konečne začne byť dobre????????" ... pre mňa to začalo rozprávaním o výlete ... pripadalo mi to ako detektívka a to mám rada ... postupne sa však žáner menil akoby to bolo viac kníh v jednej ... to napätie, ktoré sa stále stupňovalo bolo striedané s lúčom pokoja, lásky a nehy, keď sa k slovu dostal Tato ... preplakala som cely koniec knihy ... neuveriteľné silné ... keď zrazu stojíte v pozícií, že vy mate odpustiť a nie vám má byť odpustené, všetko pochopíte ... Ja som pochopil, že k viere netreba kostol, ani náboženstvo, ani bibliu odriekanie bezvýznamných modlitieb ... verite alebo neverite ... chcete alebo nechcete ... beriete všetko alebo nič ... stredná cesta neexistuje ... chatrč ma naozaj zasiahla, láska pokoj, rovnováha harmónia, toto pre mňa znamená ... twilighteri poznajú slávnu vetu" a tak sa lev zamiloval do jahniatka" ja môžem vyhlásiť svoju vlastnú " a tak sa z ateistky stala agnostička" ... táto kniha nespravila so mňa veriacu, ale otvorila mi oči a pozerám sa veci spojené s Bohom inak ... Nový rozmer v mojom živote ... viem, že stačí veriť a Boh je stále s nami stále v našom srdci, pokiaľ mu ho nezavrieme ... A na rozhovor s nim nemusím nikam chodiť, stačí ostať ticho a zahlbyť sa do svojej duše mysle srdca ... Možno časom budem pripravená na svoj prvý rozhovor s Bohom ... zatiaľ sa mi páči, že mám túto možnosť 24 hodín denne k dispozícií ...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Katarina
Katarina
24.02.2010
Reagovať
moc versus sloboda

tato kniha bez ohladu na to co pisu ti, co chcu urcovat a obmedzovat, ako ma viera vyzerat (ktori pre mna chvalaBohu nie su autoritou - ja si svoj nazor tvorim uz niekolko rokov a stale sa vyvija), absolutne koresponduje s mojim vnimanim viery ... Zaroven, nedivim sa, ze poburila krestansku mocensku verejnost :) Naopak, myslim si, ze je to kniha velmi vhodna pre krestanov - pretoze by bolo super, keby si viaceri z nich uvedomili, ze to, co sa nam Jezis pokusil dat, boli urcite hodnoty, naozaj nie pravidla. On nebol mocensky, on neurcoval. On ponukal a ukazoval a kto chcel a videl v tom zmysel, mohol ho nasledovat. V tom nie je ziadna moc, ale naopak sloboda. Ani moc urcovat co je Boh a ako je potrebne v neho verit. A ja osobne verim, ze ak Boh je, urcite nebolo (tak, ako je to aj v tejto knihe) jeho umyslom produkovat pravidla a hranice, ktore clovek musi dodrziavat za ucelom dosiahnutia poslunosti. To robi dnes cirkev. Ved ako moze byt pre panajana v sulade s vierou a Bohom to, ze niekto vyhlasi nejake nabozenstvo za jedine prave a podobne ??? Ktokolvek toto urobi (je jedno, ci je to krestan, alebo budhista ... ktokolvek, podla mojho nazoru nema ani sajnu, o com je viera a ake mal Boh (ak nejaky existuje) umysly, pretoze sa mi to zda celkom v rozpore aj s Bibiliou (jej posolstvom) a s laskou. Mne osobne ta kniha dala velmi vela a som za nu vdacna. Pomohla mi dotvorit si nazor na Boha a jasnejsie si niektore veci uchopit a pomenovat.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
MUDr. Ján Rak
MUDr. Ján Rak
11.09.2012
Reagovať
úžasné

Knihu mi prezieravo darovala kolegyňa-lekárka, tak som čítanie zobral do rúk veľmi zodpovedne. Je veľmi hlboký ponor do osvetľuje otázky podstaty viery, odpovedá aj na otázku odpustenia hriešnikov. Celý príbeh ako by vyšiel z dobre známych hodín náboženstva a kázni farárov,a zrazu vcelku v jednoduchom dejovom rámci celý Božský príbeh ožije v podobe viacerých scén, debát,rozhovorov. Ešte aj ten názov chatrč je taký príznačný. Je to v podstate literárne spracovaná a zrejme dobre preložená Biblia,ale podaná tak trochu slobodnejšie, ľudskejšie, človek po jej prečítaní je rozhodne lepší, morálnejší. Doporučujem zohnať,alebo kúpiť a poctivo sa zahlbať. Mne dala veľmi veľa radosti a zmyslu môjho utrpenia. Upresnilo mi to vzťah k rodičom, ktorí už nežijú, ale aj k viere ako takej,

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Renáta Gašparíková
Renáta Gašparíková
23.06.2009
Overený nákup Reagovať
úžasná

Nič lepšie som nečítala. Zhltla som ju jedným dychom. Bolo úžasné prežívať pocity s hrdinom, byť tam kde bol on. Kedže som matka dvoch detí, viem pochopiť pocity rodiča. To núti človeka zamyslieť sa nad vzťahom k Bohu ako k rodičovi. Nikdy predtým som Boha takto nevnímala. Tento vzťah málokto pochopí, pokiaľ nie je rodičom. Len rodič vie koľko obetí ho stojí výchova dieťaťa. Niekedy musí pritvrdiť ak chce vychovať z človeka Človeka. Keby každý chápal rodičovskú výchovu a lásku v tomto zmysle, nikoho by ani nenapadlo nadávať na Boha za svoj život. Ak Mu dovolíme aby nás vychovával a pomáhal ako rodič nebolo by v živote toľko zbytočného smútku. A na záver len toľko - Všetko zlé je na niečo dobré, i keď sa nám to dnes zdá iba zlé.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Všetky od Riversovej
Nahlásiť recenziu
Katarína
Katarína
07.07.2009
Reagovať
Názor čitateľa

Pribeh, ktorý ma hned na zaciatku velmi neoslovil, ale postupne som sa nemohla od knihy odtrhnut, ak ste veriaci a máte vzťah s Bohom, tato kniha Vás prinúti zamyslieť sa nad určitými obdobiami a udalosťami v živote, ponúka nám iný pohlad na nešťastie, ktoré nás sprevádza v živote. Určite neľutujem, že som si knihu kúpila, bola s om z nej nadšená, aj ked zo začiatku mi osoby stelesnujúce Boha velmi nesedeli, ale podstatne je, ze Boh predstavuje stelesnenú lasku, nech je v akejkolvek podobe. Odporúčam!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
majla
majla
02.08.2009
Reagovať
Názor čitateľa

Ak poviem, že je to najlepšia kniha, akú som kedy čítala, bude to možno ešte málo. Recenzie naklamali.... a kniha nesklamala. Mnoho vecí z nej som už možno vedela či tušila, no väčšina mi konečne odpovedala an otázky, ktoré som si nedokázala ani sama položiť. Po prečítaní sa ma zmocnil zvláštny pokoj, akoby mi bolo už všetko jasné a nič ma nmohlo rozhádzať. Teraz ma knihu moja mama, a verím, že sa mi ju potom podarí posunúť aj ďalej. Ak existuje nejaká kniha zo súčastnosti, ktorá si zaslúži prežiť aj ďalšie storočia, je to práve táto. A ak existuje kniha, ktorá vie nahradiť aspon na chvíľu psychoterapeuta, tiež je to len CHatrč. Ak sa nebojíte pozrieť na veci inak, kúpte s ju a možno tiež nájdete to, čo ja.... pokoj.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Kód 7
Naša cena: 11,82 € (ušetríte 15%)
Príbeh Kódu 7 sa odohráva v himalájskom kráľovstve Bhután - krajine, ktorá má ako jediná na svete oficiálnu štátnu doktrínu hrubé domáce šťastie a...
Geniálna priateľka
Naša cena: 12,45 € (ušetríte 11%)
Neapol na konci päťdesiatych rokov. Dve dievčatá vyrastajú vo svete chudoby a násilia, v uzavretom vesmíre, v ktorom je nutné prispôsobiť sa,...
Klub nenapraviteľných optimistov
Naša cena: 15,15 € (ušetríte 5%)
Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný...
1984
Naša cena: 10,64 € (ušetríte 11%)
Nové vydanie románu 1984 - jedného z najznámejších diel svetovej literatúry. Spája v sebe prvky spoločensko-politického a vedecko-fantastického...

Ďalšie knihy z edície LUK - Knižnica svetových bestsellerov

Stvorení pre beh (Born To Run)
Naša cena: 12,26 € (ušetríte 5%)
Chatrč
Naša cena: 11,50 €
Utorky s Morriem
Naša cena: 10,93 € (ušetríte 5%)
Piliere zeme
Naša cena: 21,76 € (ušetríte 5%)
Projekt šťastia
Naša cena: 5,61 € (ušetríte 5%)
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 11,82 €
Geniálna priateľka
Elena Ferrante
Naša cena: 12,45 €
Príbeh nového priezviska
Elena Ferrante
Naša cena: 13,80 €
Faktótum
Charles Bukowski
Naša cena: 10,24 €
Špiónka
Paulo Coelho
Naša cena: 7,92 €
Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
Jonas Jonasson
Naša cena: 12,37 €
1984
George Orwell
Naša cena: 10,64 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 16,06 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Trhlina
Jozef Karika
Naša cena: 10,32 €
Nie som žiadna bábovka
Miriam Šmahel Kalisová
Naša cena: 13,52 €
Si ako slnko
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 8,72 €
Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej
Ransom Riggs
Naša cena: 13,60 €
Tajný život stromov
Peter Wohlleben
Naša cena: 10,97 €Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha. (Lucius Annaeus Seneca)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 598,94 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička