popis
Hostiteľ

Hostiteľ   

Stephenie Meyerová  ·  Vydavateľstvo: Tatran, 2009
VYPREDANÉ (340)
Bežná cena: 18,90 €
Naša cena: 17,96 €
Ušetríte:5% (0,94 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je žiaľ vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 616 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj vo vydaní z roku 2013


Stephenie Meyerová, jedna z najpodmaňujúcejších spisovateliek našich čias, nám predkladá strhujúci a nezabudnuteľný román o pretrvávajúcej láske a o samej podstate toho, čo znamená byť človekom.

Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú.
Stephenie Meyerová je autorkou série Twilight, ktorá sa stala bestsellerom. Absolvovala odbor anglická literatúra na Brigham Young University. Žije v Arizone s manželom a tromi deťmi. Hostiteľ je jej prvý román pre dospelých.

Referencie

„Stephenie Meyerová je úžasný fenomén – z bystrosti jej mysle a ducha pochádza aj osvietené temno jej príbehov. Pretože nezávisle od toho, koľko útrap jej postavy podstupujú, napĺňa Meyerová ich príbehy svetlom a nádejou.“ Orson Scott Card, autor knihy Ender Saga


„Fantastický, nápaditý, silný román hodný zamyslenia. Hostiteľ by mohol niesť nálepku s varovaním: podmaní si vás a donúti vás čítať až do neskorých nočných hodín. A ešte dlho po tom, čo dočítate posledné slovo, sa budete musieť zamýšľať: do hĺbky a bez prestania. Stephenie Meyerová načrtla postavy a vykresľuje dejovú líniu ako dokonalý majster – je to akási kombinácia Stephena Kinga a Isaaca Asimova.“ Ridley Pearson, autor knihy Killer Weekend

„Úžasný, vášnivý a unikátny psychotriler. Stephenie Meyerová dáva v Hostiteľovi nový a prekvapujúci zmysel fráze ,človek dvoch myslí‘.“ Katherine Neville, autorka knihy The Eight

Podrobnosti

 • Originálny názov: The Host (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 616 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 150×233 mm
 • Hmotnosť: 930 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788022205610
 • Rok vydania: 2009
 • Naše katalógové číslo: 64405
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

O vydavateľstve Tatran

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo? V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 65 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte? Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí? Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: HostiteľZdieľať

Ukážka z knihy

Implantácia

Liečiteľ sa volal Brodí sa hlbokými vodami.
Keďže bol duša, predstavoval stelesnené dobro. Poznal súcit, bol trpezlivý, čestný, oplýval cnosťami a z každého jeho činu vyžarovala láska. Strach bol pre Brodí sa hlbokými vodami nie veľmi zvyčajný pocit.
Ešte zriedkavejšie ako strach sa ho zmocňovalo podráždenie. No keďže Brodí sa hlbokými vodami žil vo vnútri ľudského tela, podráždeniu sa občas nevedel vyhnúť.
Šepot, ktorého pôvodcami boli Liečiteľovi študenti zhrčení vo vzdialenom kúte operačnej miestnosti, o čosi zosilnel a pery Brodí sa hlbokými vodami sa zovreli do tenkej krivky. Bol to nezvyčajný tvar, pretože najčastejšie sa jeho ústa formovali do úsmevu.
Tá grimasa neušla pozornosti Darrena, jeho asistenta. Poklopkal mu po pleci.
„Sú iba zvedaví,“ upokojoval Liečiteľa.
„Implantácia je sotva zaujímavá alebo dokonca vzrušujúca procedúra. Na pohotovosti sa jej môže podrobiť každá duša, akú možno stretnúť na ulici. Dnes sa na praktických cvičeniach veľa nenaučia.“ Sám Brodí...

Čo si myslíme my

Simona Sabolová - Kníhkupec
21.09.2014

Hostiteľ je prvá Meyerovej kniha pre dospelých.
Zem napadnú nepriatelia, ktorí na prežitie potrebujú naše telá. Telo jednej z posledných "divo" žijúcich ľudí chcú dať Pútničke, tá však neočakáva, že Melanie odmietne vzdať sa ho. Melanie často myslí na svojho milovaného Jareda, ich mysle sa začínajú preplietať. Spolu sa pustia na nebezpečnú cestu, aby ho našli.
Na tejto knihe mám rada, že neobsahuje siahodlhé technické opisy ako iné sci-fi. Páči sa mi milostný trojuholník obsahujúci len dve telá. Kniha navyše obsahuje zaujímavé otázky o zmysle života. Tento príbeh by som odporúčala všetkým - má výborný dej s farbistými opismi. Nechýbajú aspekty romantiky, fantasy a vedy. Každý si v nej nájde niečo pre seba. :)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 259 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Aňa
Aňa
11.03.2015
Reagovať
super

Prečítala som už veľa kníh a rozneho žánru a musím povedať, že autorke sa kniha podarila. Dobrý námet, dobre spracovaný, láska, napätie, takže všetko čo dobrá kniha má mať. Niekde som čítala kritiku na jednu fantazy knihu, že kopíruje , že toto tu už bolo atď. V tejto knihe mať mimozemšťana v hlave tiež nie je originálna myšlienka, ale je perfektne využitá. A potešila ma ešte jedna vec. Mimozemšťan, ktorý je lepší ako človek :) Že by to bolo tým vekom?

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Ema
Ema
08.03.2015
Reagovať
PREKVAPILA

Momentamy som mala chuť knihu zavrieť a nedočítať ju no dala som jej šancu a tuto to máte. Po dočítaní toho prekvapujúceho konca som nad ňou uvažovala. Dokonca som si ju prečítala znova a tak som napísala aj hodnotenie. Kniha je dlhá jedna komplikácia. Bum ďalšia komplikácia.. .. Mel a Jared sú bláznivo zamilovaný taký aké bolo ich stretnutie. A naopak Vanda v tele Mel je zaľúbená do Iana. No nie trojuholník ale rovno ľúbostní štvorec. ODPORÚČAM PRETO NIELEN KNIHU NO AJ SKVELÝ FILM.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Elizabeth
Elizabeth
03.08.2014
Reagovať
Wow

Bola to úplne skvelá kniha. Škoda, že len požičaná, hneď si ju kúpim. Twilight ma nikdy nepriťahoval, ani som ho nezačala čítať, dokonca som ho ani nevidela, ale po tomto.. asi začnem:D DOkonca som pozerala aj film The Host.. a bol aj ten úžasný, ano, knihy sú vždy lepšie ale musím povedať že aj film sa v tomto prípade vydaril :). Zo začiatku bolo v knihe všetko zdĺhavé a chcela som skončiť, ale naozaj vás táto kniha donúti rozmýšľať.. hlboko. Krásne!!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Miroslav Repaský
Miroslav Repaský
17.06.2014
Reagovať
Hodnotenie

Prvú hviezdičku dávam za námet, ktorý mne osobne prišiel osviežujúci. Konečne sa nejedná o upírov, vlkolakov a inú háveď, a keď aj ide o útok mimozemšťanov, aspoň je podaný inou formou. Spracovanie daného námetu bolo výborné. Opis sveta po invázií, aj opisy a charakteristika mimozemských duší bola zvládnutá na jednotku. Páčilo sa mi ako to autorka nakoniec všetko ukončila.
Aj tak mi ale v niektorých pasážach niečo chýbalo, možno ľahkosť písania alebo trochu nápadnejšie dialógy.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Barbora Nagyová
Barbora Nagyová
07.06.2014
Reagovať
určite ano

človek nemusí byť zažraný do twilight aby si prečítal hostiteľa ... ja osm si síce twilight sériu prečítala ale na zadok som nepadla z nej ... bol to len fenomén obdobia a samozrejme som chcela kráčať z dobou ... do spisovateľky som sa zaľúbila až po prečítaní tejto knihy a už roky sa neviem dočkať pokračovania .... bolo potvrdené že pokračovanie bude =)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Michaela Danišová
Michaela Danišová
07.06.2014
Reagovať
Nesmie chýbať vo vašej poličke :)

Po prečítaní Twiligt ságy som bola zvedavá na ďalšiu knihu od Stephenie Meyerovej, ktorá sľubovala iný žáner. Ide o originálny romantický sci-fi príbeh s premysleným dejom, prepracovanými charaktermi postáv a skvelými opismi prostredia, ktoré vtiahnu čitateľa do deja. Celý čas som sa bála ako skončia osudy hlavných postáv a koniec ma naozaj nesklamal, knihu som prečítala behom pár večerov :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Nikola Matulová
Nikola Matulová
07.06.2014
Reagovať
Stojí za prečítanie

Po prečítaní Twilightu som bola na novú knihu od Stephenie Meyerovej veľmi zvedavá. Twilight som brala ako celkom fajn knihu aj keď miestami mi pripadala až príliš presladená. Po prečítaní prvých strán Hostiteľa som sa nevedela od knihy odlepiť. Vždy ma fascinovalo ako Stephenie Meyerová vie perfekným opisom čitateľa začleniť do deja a tak mu pripraviť nezabudnuteľný zážitok. Kniha Hostiteľ je veľmi napínava, zaujímavá a i romantická. Dej knihy je neskutočne originálny, dokonale premyslený, a s vynikajúco vymyslenými zápletkami, ktoré Vás donútia čitať ďalej a ďalej.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Petra Rajchmanová
Petra Rajchmanová
05.06.2014
Reagovať
The best

Podľa môjho názoru je táto kniha jedna z najlepších, aké som kedy čítala. Najprv som nemala nejakú veľkú chuť sa do nej púšťať, pretože som sa obávala, že bude podobná knihám Twilight. No moje obavy sa nenaplnili. Kniha Hostiteľ je úplne úžasná a myslím si, že aj oveľa lepšia a zaujímavejšia ako Twilight. Dej je veľmi zaujímavý a kniha naozaj chytľavá. Niekedy som sa nemohla od nej odtrhnúť, takže som čítala celú noc až do rána, ale musím povedať, že to stálo za tie kruhy pod očami. Takže ak hľadáte niečo nové, originálne a zaujímavé, tak vám určite odporúčam túto knihu. :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Zuzana Juhásová
Zuzana Juhásová
30.05.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Veľmi zaujímavá kniha... Invázia mimozemšťanov, ktorí prišli zachrániť našu zem aj ľudí pred nami samými :) Zneje to dosť tuctovo, ale kniha je napísaná veľmi dobre. Ide v nej hlavne o nádej ľudí, ktorí veria, že sa môžu zachrániť a neprestávajú bojovať o svoje životy. Hlavné hrdinky - 2 v jednom tele medzi sebou bojujú o nadvládu nad ním, až kým nepochopia, že musia spolupracovať. Snažia sa pochopiť svoje rasy a hľadajú hlavne to dobré v nich, aby sa im nakoniec podarilo zachrániť čo najviac ľudí ako aj "duší". Ako inak, ani tu nechýba milostná zápletka, a keďže hlavné hrdinky zdieľajú jedno telo, o vtipné (či trápne) momenty nie je núdza :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Petra Cipková
Petra Cipková
24.05.2014
Reagovať
úžasná knižka

Priznám sa, že som po knižke siahla ako fanušíčka Súmraku, avšak Hostiteľ prekonal Súmrak na všetkých frontoch! Má úžasný príbeh a vtiahla ma tak, že ju považujem za jednu z mojich najobľúbenejších knižiek. Netradičný ľúbostný príbeh, ktorý zaujme a neupustí, kym ju neprečítate :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Žiarenie
Naša cena: 15,11 € (ušetríte 5%)
Hotel Pekná vyhliadka určite patrí medzi najkrajšie horské letoviská na svete, ale nielen preto tu Jack Torrance, dramatik a bývalý alkoholik,...
Hobit
Naša cena: 14,20 € (ušetríte 5%)
Hobit je kniha dejovo spojená s trilógiou Pán Prsteňov. Autor, povzbudený čitateľským úspechom, ktorý nasledoval po vydaní Hobita (prvý raz vyšiel...
Muž z vysokého zámku
Naša cena: 10,29 € (ušetríte 5%)
Píše se rok 1962 a patnáct let po americké kapitulaci v Kalifornii vládne japonská okupační správa. Po Spojených státech ale za japonského...
Strážcovia Varadína
Naša cena: 8,90 € (ušetríte 31%)
Epos o protitureckých vojnách v Uhorsku, Sedmohradsku, Chorvátsku a Stredomorí v druhej polovici 17. storočia. Kapitán Kornélius Báthory, šermiar,...

Ďalšie knihy z edície LUK - Knižnica svetových bestsellerov

Stvorení pre beh (Born To Run)
Naša cena: 10,32 € (ušetríte 20%)
Chatrč
Naša cena: 10,93 € (ušetríte 5%)
Jedz, modli sa a miluj
Naša cena: 9,41 € (ušetríte 5%)
Utorky s Morriem
Naša cena: 10,93 € (ušetríte 5%)
Presvedčenie
Naša cena: 2,38 € (ušetríte 5%)
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Half Wild – Polodivý
Sally Green
Naša cena: 10,32 €
Pomalé skúmanie ticha
Patrick Rothfuss
Naša cena: 10,59 €
1984
George Orwell
Naša cena: 10,64 €
Budúcnosť
Dmitry Glukhovsky
Naša cena: 13,52 €
Kniha života
Deborah Harkness
Naša cena: 13,52 €
Súboj kráľov
George R.R. Martin
Naša cena: 22,16 €
Pán prsteňov (kolekcia I. - III. v brožovanej väzbe)
J.R.R. Tolkien
Naša cena: 25,37 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 49,50 €
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 31,35 €
Naša cena: 17,24 €
Naša cena: 16,82 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Šlabikár šťastia 1+2
Pavel Hirax Baričák
Naša cena: 13,49 €
Železný polmesiac
Juraj Červenák
Naša cena: 11,96 €
Fit Recepty
Lucia Wagnerová
Naša cena: 13,59 €
Plán B – 30-dňový manuál zdravého chudnutia
Igor Bukovský
Naša cena: 15,92 €
Na zimu zatvorené
Jørn Lier Horst
Naša cena: 11,01 €Knihy sú najlepšími druhmi človeka, lebo hovoria len vtedy, keď chceme a keď si želáme, tak mlčia. Dávajú všetko a nechcú nič. (Münchhausen)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 227 051,42 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička