popis
Hostiteľ

Hostiteľ   

Stephenie Meyerová  ·  Vydavateľstvo: Tatran, 2009
VYPREDANÉ (295)
Bežná cena: 18,90 €
Naša cena: 17,96 €
Ušetríte:5% (0,94 €)
Poštovné zadarmo nad 39 €! Objednajte si tovar spolu nad 39 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je žiaľ vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 616 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

K tomuto titulu existuje aj nové vydanie z roku 2013: Hostiteľ (slovenské vydanie s filmovou obálkou)


Stephenie Meyerová, jedna z najpodmaňujúcejších spisovateliek našich čias, nám predkladá strhujúci a nezabudnuteľný román o pretrvávajúcej láske a o samej podstate toho, čo znamená byť človekom.

Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú.
Stephenie Meyerová je autorkou série Twilight, ktorá sa stala bestsellerom. Absolvovala odbor anglická literatúra na Brigham Young University. Žije v Arizone s manželom a tromi deťmi. Hostiteľ je jej prvý román pre dospelých.

Referencie

„Stephenie Meyerová je úžasný fenomén – z bystrosti jej mysle a ducha pochádza aj osvietené temno jej príbehov. Pretože nezávisle od toho, koľko útrap jej postavy podstupujú, napĺňa Meyerová ich príbehy svetlom a nádejou.“ Orson Scott Card, autor knihy Ender Saga


„Fantastický, nápaditý, silný román hodný zamyslenia. Hostiteľ by mohol niesť nálepku s varovaním: podmaní si vás a donúti vás čítať až do neskorých nočných hodín. A ešte dlho po tom, čo dočítate posledné slovo, sa budete musieť zamýšľať: do hĺbky a bez prestania. Stephenie Meyerová načrtla postavy a vykresľuje dejovú líniu ako dokonalý majster – je to akási kombinácia Stephena Kinga a Isaaca Asimova.“ Ridley Pearson, autor knihy Killer Weekend

„Úžasný, vášnivý a unikátny psychotriler. Stephenie Meyerová dáva v Hostiteľovi nový a prekvapujúci zmysel fráze ,človek dvoch myslí‘.“ Katherine Neville, autorka knihy The Eight

Podrobnosti

 • Originálny názov: The Host (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 616 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 150×233 mm
 • Hmotnosť: 930 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788022205610
 • Dátum vydania: 20.5.2009
 • Naše katalógové číslo: 64405
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovu adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

O vydavateľstve Tatran

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo? V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 65 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte? Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí? Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: HostiteľZdieľať

Ukážka z knihy

Implantácia

Liečiteľ sa volal Brodí sa hlbokými vodami.
Keďže bol duša, predstavoval stelesnené dobro. Poznal súcit, bol trpezlivý, čestný, oplýval cnosťami a z každého jeho činu vyžarovala láska. Strach bol pre Brodí sa hlbokými vodami nie veľmi zvyčajný pocit.
Ešte zriedkavejšie ako strach sa ho zmocňovalo podráždenie. No keďže Brodí sa hlbokými vodami žil vo vnútri ľudského tela, podráždeniu sa občas nevedel vyhnúť.
Šepot, ktorého pôvodcami boli Liečiteľovi študenti zhrčení vo vzdialenom kúte operačnej miestnosti, o čosi zosilnel a pery Brodí sa hlbokými vodami sa zovreli do tenkej krivky. Bol to nezvyčajný tvar, pretože najčastejšie sa jeho ústa formovali do úsmevu.
Tá grimasa neušla pozornosti Darrena, jeho asistenta. Poklopkal mu po pleci.
„Sú iba zvedaví,“ upokojoval Liečiteľa.
„Implantácia je sotva zaujímavá alebo dokonca vzrušujúca procedúra. Na pohotovosti sa jej môže podrobiť každá duša, akú možno stretnúť na ulici. Dnes sa na praktických cvičeniach veľa nenaučia.“ Sám Brodí...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 295 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Elizabeth
Elizabeth
03.08.2014
Reagovať
Wow 1

Bola to úplne skvelá kniha. Škoda, že len požičaná, hneď si ju kúpim. Twilight ma nikdy nepriťahoval, ani som ho nezačala čítať, dokonca som ho ani nevidela, ale po tomto.. asi začnem:D DOkonca som pozerala aj film The Host.. a bol aj ten úžasný, ano, knihy sú vždy lepšie ale musím povedať že aj film sa v tomto prípade vydaril :). Zo začiatku bolo v knihe všetko zdĺhavé a chcela som skončiť, ale naozaj vás táto kniha donúti rozmýšľať.. hlboko. Krásne!!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (2)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Katka
Katka
02.11.2013
Reagovať
Perfektná kniha 1

Hostiteľa som čítala v origináli a neskôr aj v slovenčine, prvých pár kapitol bolo preplnených dlhými opismi, v angličtine miestami nezrozumiteľných, no dej sa rozbehol akurát v tom momente, keď som knihu chcela zavrieť a odložiť, postupne ma vtiahla do deja, až kým som si neuvedomila, že som na poslednej strane, čo mi bolo na konci ľúto, že kniha nie je dlhšia :) hodnotím veľmi pozitívne, páčil sa im aj film Hostiteľ.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (2)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
DangerG
DangerG
17.09.2013
Reagovať
Ja neviem.. 2

Kamarátka bola touto knihou unesená a keďže obe milujeme knihy tak som si ju teda prečítala. Včera bol deň D, keď som otočila poslednú stranu a musím povedať, že mohla byť o polovicu tenšia, niektoré pasáže pre mňa až moc pretiahnuté na maximum a niekedy hlavne na záver som mala pocit, že sa tam deju už zbytočné veci. Určite som čítala lepšie knihy... Pre mňa nič očarujúce...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (5)  nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Lenka
Lenka
27.08.2013
Reagovať
škoda 4

Veľká škoda, že tejto knihe nebolo venovanej viac popularity. Twilight maniaci ňou pravdepodobne nie sú veľmi nadšení, lebo aj keď si autorka neodpustila zaláskované časti, je ich tam asi o 90% menej ako v Twilighte. A odporcovia Twilightu túto knihu nikdy do ruky nevezmú, lebo majú averziu voči tejto spisovateľke. Čo je teda fakt veľká škoda, lebo kniha je to fakt úžasná a rozhodne nejaké Prázdne miesto od Rowlingovej sa s ňou nemôže ani porovnávať.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (4)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Lexy
Lexy
24.08.2013
Reagovať
Kniha vs Film 3

naozaj úžasná kniha, začiatok je trochu... zvláštny, ale ďalej je to perfektné. Podľa mňa bola kniha oveľa lepšia ako film.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (3)  nie (0)  
Ďalej odporúčam: Twilight sága; Upírske denníky; Padlí anjeli; Záblesk, Záhrobie a Zore; Zavrhnutý...
Nahlásiť recenziu
Adka
Adka
11.08.2013
Reagovať
Názor čitateľa

vynikajuca kniha,zo zaciatku zacina trosku nezaujimavo,ale treba vydrzat a potom je to super citanie,odporucam!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (0)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Kika :*
Kika :*
29.06.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Najlepšia kniha akú som čítala nielen od Stephenie ale od akéholkoľvek spisovateľa. Už pri Twilight sage som sa zamilovala do štýlu písanie Stephenie. Je to autorka ktorá dokáže vždy prekvapiť a každým novým dielom sú jej diela viac podmanivejšie. Ked som poprvý krát čítala hostiteľa skončila som asi pri 2 kapitole a musím povedať že to bola chyba . Po druhý krát som ju začala čitať hlavne preto lebo som sa nudila a nemala som čo robiť. A odvtedy je táto kniha mojím čislo 1. Ked som ju 3x dočítala nedalo mi to a musela som si pozrieť film a bola som zhrozená ako dokaličili dej a celkovú zápletku bolo to čosi otrasné a jediné na čo sa dalo pozerať bola postava Jareda ktorú hral Max Irons inak bol ten film zločin voči fanúšikom Hostiteľa. A preto radím radšej si knihu prečítať ako len automaticky pozrieť film a podľa neho si urobiť názor na knihu alebo autorku.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (1)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Miriam Demitrovičová
Miriam Demitrovičová
29.06.2013
Reagovať
vynikajúce

táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Vlastne som po nej siahla len preto, že už som nemala čo čítať. kniha bola veľmi pútavá aj keď sa prvými asi sto stranami musíte prelúskať potom už ani nezaspíte bez toho aby ste sa dozvedeli čo bude nasledovať. Vrelo odporúčam ľuďom čo majú radi sci-fi, akciu ale aj romantiku :) Meyerová vie teda ako písať :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (0)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Sofie
Sofie
13.05.2013
Reagovať
skvelý čitateľský zážitok

bola to prvá kniha čo som od Stephanie čítala. a bola úžasná. prvými 100 stranami som sa síce lúskala asi 2 mesiace ale akonáhle sa to rozbehlo tak som ju od trištvrtky mala prečítanú za 3 dni. skvelé. dobrodružstvo, zážitok, napätie, priateľstvo, láska, nenávisť... všetko čo má správna kniha mať. a ten koniec... nuž, milujem každú jednu postavu v tej knihe a dúfam, že takýchto kníh bude čoraz viac a viac. samozrejme, nedalo mi a musela osm si pozriet trailer na film ale ničím sa to neda porovnat. pretoby nikot nemal mrhat uzasnym citatelskym zazitkom. :)
PS: velmi by som sa potesila, ak by sa nahodou nasiel niekto kot ma mail alebo nieco podobne na Stephanie Mayer. :) dakujem

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (0)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Ivka
Ivka
14.04.2013
Reagovať
Úžasná !

Kniha ma dostala hneď od prvej stránky, chytila ma, a už som ju nechcela dať z ruky, čítavala som ju do neskorých nočných hodín. Stephenie sa naozaj nezaprela, ďalší úžasný román. Dostalo ma to ako aj Twilight. A pritom je to úplne iný žáner. Nemohla som ju prestať čítať, pretože som bola veľmi zvedavá ako sa to skončí, ako to všetko Stephenie vymyslí, netušila som aký by to mohlo mať záver a to bolo na tom to dobré, že ste nevedeli čo sa strane na druhej stránke. Skrátka úžasná kniha, super dej, námet, dobrodružná, ale aj romantická. Niektoré časti vás jednoducho chytia za srdce, veľmi dojemné a nie je to žiadne povrchné, ide do hĺbky duše a donúti vás zamýšľať sa nad tým aký je človek. Nemám slov, jednoducho brilantná kniha! Odporúčam vrelo každému!
P.S. Nedá sa porovnať s filmom, kde samozrejme veľa vecí nie je keďže je kniha obsiahla, a ani vás tak nechytí za srdce ako kniha. Samozrejme :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (0)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Žiarenie
Naša cena: 14,15 € (ušetríte 11%)
Hotel Pekná vyhliadka určite patrí medzi najkrajšie horské letoviská na svete, ale nielen preto tu Jack Torrance, dramatik a bývalý alkoholik,...
Bouře mečů - 3
Naša cena: 24,25 € (ušetríte 11%)
Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž se bez skrupulí uzavírají nová spojenectví a ruší se stará, zuří...
Zaklínač I. - Poslední přání
Naša cena: 10,08 € (ušetríte 11%)
Zaklínač… Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor...
Arnarove deti
Naša cena: 5,45 € (ušetríte 50%)
Lilja, Olaf a Magnús žijú na Islande v osade svojho otca Arnara. Najvyšší boh Ódin bdie nad ich prosperitou, ale nedokáže zastaviť to, čo je už...
 

Ďalšie knihy z edície LUK - Knižnica svetových bestsellerov

Stvorení pre beh (Born To Run)
Naša cena: 11,48 € (ušetríte 11%)
Chatrč
Naša cena: 10,24 € (ušetríte 11%)
Jedz, modli sa a miluj
Naša cena: 8,81 € (ušetríte 11%)
Presvedčenie
Utorky s Morriem
Naša cena: 10,93 € (ušetríte 5%)
Vlhké miesta
Naša cena: 5,61 € (ušetríte 5%)
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovu adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Hra o tróny
George R.R. Martin
Naša cena: 19,12 €
Darca
Lois Lowry
Naša cena: 9,60 €
Doctor Who: Závoj smutku
Tommy Donbavand
Naša cena: 12,02 €
Strážkyňa krvi
Tessa Grattonová
Naša cena: 5,00 €
Tieň noci
Deborah Harknessová
Naša cena: 7,00 €
Oheň
Sara B. Elfgrenová, Mats Strandberg
Naša cena: 8,39 €
Záhrobie
Alexandra Adornettová
Naša cena: 3,00 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 49,50 €
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 15,68 €
Naša cena: 31,35 €
Naša cena: 17,24 €
Naša cena: 16,82 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Dievča s maskou
Jana Šulková
Naša cena: 7,12 €
Telo ako posilňovňa
Mark Lauren, Joshua Clark
Naša cena: 7,99 €
Pečieme podľa obrázkov
Naša cena: 8,42 €
A je tu zas
Timur Vermes
Naša cena: 14,00 €
Pod týmto mužom
Jodi Ellen Malpasová
Naša cena: 12,72 €Niektoré knihy treba ochutnať, iné zhltnúť a pár ich je takých, ktoré treba vychutnať. (Francis Bacon)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 182 079,78 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička