Knihy
E-knihy
6,87 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto kniha je najlepšou odpoveďou na často vyslovovanú otázku, či Carnegieho knihy a zásady, ktoré v nich pred mnohými rokmi sformuloval, sú platné a či sa hodia do zložitých podmienok dnešného meniaceho sa sveta. Autori, obaja vedúci predstavitelia spoločnosti Dale Carnegie & Associates, Inc., na príkladoch známych osobností zo sveta podnikania, politiky, športu i zábavy strhujúcim spôsobom dokazujú, že carnegiovské zásady obstáli v skúške času a platia bez zvyšku i dnes, keď svet dôrazne volá po silných vedúcich osobnostiach.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

93 hodnotení

78
9
4
1
1

Najužitočnejšie recenzie

Eja
5
27.4.2004
Knihy p. Carnegieho musia čítať všetci moji študenti, ktorí chcú dostať zápočet z predmetu Manažment. Desaťročie je to pre mňa jediná cesta, ako priblížit nové, svetové a pre všetkých veľmi potrebné myslenie a vyjadrovanie na Slovensko. Poznám prípady, keď tieto knihy čítali nielen študenti, ale i celá rodina. Jeden dospelý študent mi povedal, že u nich doma sa úplne zmenila atmosféra a zlepšila sa komunikácia...
Čítaj viac
2
23.2.2007
Je to velmi slabe,to co je podstatne je v knihe ako si ziskavat priatelov a posobit na ludi.Ta je o triedu lepsia
Čítaj viac
Ľubica
28.2.2014
Názor čitateľa
je to super kniha,dala mi vela v mojom veducovskom postaveni a odporucam ju kazdemu...mam dalsiu-Ako sa tesit zo zivota a z prace.
Čítaj viac
Julius
17.2.2014
Nazor
Od Dale Carnegieho mam mnoho knih. Tak ako ostatne aj tato je skvela. Kazdy, kto si mysli, ze je leader, by si ju mal precitat. Ja som si z jeho knih vzal naozaj vela. Skoda, ze som jeho knihy neobjavil o par rokov skor, vela situacii by som vyrieisil uplne inak!
Čítaj viac
Stanka
30.5.2012
Názor čitateľa
Super kniha, ktoru by som odporucila precitat vsetkym sucasnym aj buducim manazerom!!! Keby sa nou inspirovali pri svojej praci, istotne by to viedlo k zlepseniu pracovnych vykonov vsetkych zamestnancov. Rady ako komunikovat s ludmi, respktovat ich a naucit sa ich motivovat su jednoduche a urcite lahko uplatnitelne v praxi.
Čítaj viac
lucia
27.6.2009
Myslim si že by si to mali prečitať všetci ale hlavne,ludia na vedúcich poziciac
Takto by to malo fungovať aj v slovenských firmách!Lebo nie som si istá či to takto niekde funguje.Hned by bol svet lepší.
Čítaj viac
Milan Kubiš
25.2.2009
Názor čitateľa
Ja mám všetky knihy od tohto autora, už dlhšiu dobu doma môžem vrelo odporučiť.
Čítaj viac
Eja
27.4.2004
Carnegie pre všetkých
Knihy p. Carnegieho musia čítať všetci moji študenti, ktorí chcú dostať zápočet z predmetu Manažment. Desaťročie je to pre mňa jediná cesta, ako priblížit nové, svetové a pre všetkých veľmi potrebné myslenie a vyjadrovanie na Slovensko. Poznám prípady, keď tieto knihy čítali nielen študenti, ale i celá rodina. Jeden dospelý študent mi povedal, že u nich doma sa úplne zmenila atmosféra a zlepšila sa komunikácia...
Čítaj viac

Pravdepodobne najznámejší autor v oblasti komunikácie a prednášania na verejnosti. Dale Carnegie sa narodil na chudobnej farme v Maryville v Missouri. Prednášaniu na verejnosti sa venoval už v teenagerskom veku, keď začal byť aktívnym v školských debatách. Navštevoval Warrensburg štátnu pedagogickú školu a stal sa obchodníkom v Armour and Company v Nebraske. Po presťahovaní do New Yorku začal dávať hodiny verejného prejavu v Young Men's Christian Association. Čoskoro začal pripravovať svoje vlastné kurzy a písať brožúrky, ktoré by mohol eventuálne vydať ako knihy. Carnegie veril, že najrýchlejším spôsobom, ako si vypestovať sebaúctu, je prednášanie na verejnosti. V skorých 30-tych rokoch dvadsiateho storočia bol známy vďaka knihám a programu v rádiu.

Čítaj viac

Počtom vydávaných titulov patrí medzi najväčšie slovenské vydavateľstvá. Počas svojej existencie vydalo vyše 9000 knižných titulov rôznych žánrov, za ktoré získalo množstvo domácich a medzinárodných ocenení. V minulosti sa vydavateľstvo špecializovalo na prírodovedeckú a pôdohospodársku literatúru. Postupne sa štruktúra edičného plánu rozširovala a dnes vydáva okrem populárno-náučných kníh o prírode aj obrazové knihy o Slovensku, motivačnú literatúru, školskú, jazykovú či encyklopedickú literatúru pre širokú verejnosť. V ponuke vydavateľstva nechýbajú ani knihy o zdravom životnom štýle, kuchárske knihy a knihy pre deti. Osobitnú skupinu tvoria učebnice pre základné a stredné školy, ktoré vydavateľstvo vydáva v spolupráci s ministerstvom školstva.

Ako vzniklo vydavateľstvo Príroda?

Príroda je vydavateľstvo s dlhoročnou tradíciou. Vzniklo v roku 1949 ako roľnícke vydavateľstvo Oráč. Začiatkom päťdesiatych rokov pôsobilo pod názvom Štátne pôdohospodárske nakladateľstvo, neskôr ako Slovenské vydavateľstvo pôdohospodárskej literatúry a od roku 1969 už pod súčasným názvom Príroda ako vydavateľstvo kníh a časopisov. Počas existencie vydavateľstva zmenami prechádzal nielen jeho názov a právne formy, ale aj produkcia, ktorá odzrkadľovala požiadavky danej doby. Doménou vydavateľstva však boli vždy knihy pre milovníkov prírody – záhradkárov, chovateľov, hubárov...

Podľa čoho si vyberáte tituly?

Tak ako každé vydavateľstvo, aj my chceme vydávať knihy, o ktoré je medzi čitateľmi najväčší záujem a ktoré v širokej konkurencii uspejú na knižnom trhu. Do nášho edičného plánu si vyberáme zo zahraničných titulov poľských, českých, nemeckých, španielskych, ruských či iných vydavateľstiev, ale vydávame aj pôvodné diela našich domácich autorov. O každej knihe, ktorú plánujeme zaradiť do edičného plánu, diskutujeme na pravidelných edičných radách vydavateľstva. Našim čitateľom chceme ponúkať obsahovo i spracovaním kvalitné knihy, aby sme nestratili ich priazeň, ktorej sa tešíme už po dlhé desaťročia.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Počas dlhej existencie vydavateľstva sme vydali veľa hodnotných kníh, na ktoré sme zvlášť hrdí. V posledných rokoch sú to najmä Carnegieho motivačné knihy o ceste ku kvalitnejšiemu životu, rozsiahly a do dnešných dní neprekonaný Atlas topografickej anatómie hospodárskych zvierat slovenského autora Petra Popeska, ktorý vo viacerých jazykoch exportujeme do celého sveta, alebo Veľká kniha rastlín a Veľká kniha živočíchov s farebnými ilustráciami akad. Mal. Jindřicha Krejču, ktorá určite nechýba v knižnici žiadneho milovníka prírody. Z najnovších titulov nám veľkú radosť robia Slovenské rozprávky, v ktorých sa snúbi krása a posolstvo ľudových rozprávok s nádhernými ilustráciami.

Čítaj viac

„Spisovateľ je slávny až vtedy, keď ho viac citujú, než čítajú.“

W. H. Faulkner