Tisíc žiarivých sĺnk

Khaled Hosseini  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2009
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 10,07 €. Ušetríš teda naviac 0,19 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

      (123)
Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
10,26 €
Bežná cena:
10,95 €
Ušetríte:
6% (0,69 €)

Posielame do piatich dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Túto knihu si môžete kúpiť aj vo výhodnom sete s výraznou zľavou: Khaled Hosseini - Majster šarkanov + Tisíc žiarivých sĺnk

Tisíc bolestí a žiaľov.
Tisíc túžob a zápasov.
Tisíc podôb krásy a lásky
sťa tisíc žiarivých sĺnk
za hradbami miest
a múrmi domov.


Od celosvetovo najpredávanejšieho spisovateľa roku 2008 a autora bestselleru Majster šarkanov prichádza ďalšia výnimočná kniha. Príbeh o poznaní dôležitosti odpustenia a služby tým, čo sú v núdzi. Príbeh o rodine, priateľstve a sile lásky a obety.

Chatrč na úpätí hôr nad Herátom a šesťsto kilometrov vzdialené hlavné mesto Kábul. Rámec príbehu dvoch žien, odlišných tak generačne, ako aj sociálne, ktorých životy zmetie dovedna osud surovým šľahom vojny. Zápas ťažko skúšanej krajiny…
Vojny, ktoré prinútili milióny ľudí utiecť do cudziny, násilie, strach a nespravodlivé postavenie žien, ale aj viera, nádej a trvalé hodnoty sa intímne, hlboko všeľudsky konkretizujú v zápase o prežitie, ochranu rodiny a osobné šťastie hrdinov príbehu, ktorý nakoniec vyústi do poznania dôležitosti odpustenia a služby tým, čo sú v núdzi.
Khaled Hosseini, autor svetového bestselleru Majster šarkanov, prichádza so svojím druhým románom, ktorý je nezabudnuteľnou kronikou histórie Afganistanu za ostatných tridsať rokov a zároveň dojímavým príbehom o rodine, priateľstve a sile lásky a obety.

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií

Recenzie, kritiky

Khaled Hosseini: Tisíc žiarivých sĺnk

Khaled Hosseini sa nie náhodou stal najúspešnejším autorom na svete v roku 2008. Porazil také mená ako J. K. Rowlingová, S. Meyerová či P. Coelho. Svojím prvým románom Majster šarkanov (Ikar, 2008) dojal doslova celý svet a po príbehu dvoch afganských kamarátov siahli aj filmári. Teraz vychádza v slovenskom preklade jeho druhá kniha Tisíc žiarivých sĺnk (Ikar, 2009).

Tentoraz ide o príbeh dvoch žien. Mariam má iba 15 rokov, keď ju pošlú do Kábulu, aby sa vydala za 45-ročného Rašída. O dve desaťročia neskôr vyrastie medzi ňou a dospievajúcim dievčaťom zo susedstva silné puto, podobné vzťahu matky a dcéry. Keď sa dostane k moci Taliban, už aj tak krutý život sa zmení na zúfalý boj s hladom, krutosťou a neustálym strachom. Láska však dokáže ľudí doviesť k nečakaným činom a prekvapivými hrdinstvami prekonať aj nesmierne bolestivé prekážky.

Hosseini ponúka opäť mimoriadne silný, dojemný príbeh na pozadí krutej reality života žien v islamskom svete. Podmaňuje si čitateľa a vťahuje ho do príbehu bez nejakých sofistikovaných kompozičných prostriedkov. Oproti prvej knihe dokáže lepšie načasovať zvraty a pointy, pohráva sa so spádom deja a naplno využíva brilantný rozprávačský talent.

Na osude dvoch žien odkrýva rôzne vrstvy v ortodoxnom moslimskom patriarcháte, zmeny afganskej spoločnosti počas sovietskej invázie, vojny mudžahedínov a dosahy talibanského práva šaríja. Z románu doslova cítiť utrpenie, poníženie a zvraty, v ktorých sa miešajú každodenná krutosť v Kábule so surovosťou dejín. Základná zbraň Hosseiniho – silné emócie, kvalitne vykreslené postavy, cit pre melodrámu, ktorá však neskĺzava do prehnanej gýčovosti – strhne čitateľa a zasiahne na miestach, ktoré autor chcel zasiahnuť. Tisíc žiarivých sĺnk sa tak stáva nádherným príbehom o sile rodiny, priateľstva a lásky v krutom svete ťažko skúšanej krajiny.

Milan Buno

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 20,63 €
(ušetríte 1,24 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Počet strán: 328
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 125×200 mm
 • Hmotnosť: 330 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788055118659
 • Rok vydania: 2009
 • Naše katalógové číslo: 60977


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 136 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 120
4 hviezdičky 1
3 hviezdičky 2
2 hviezdičky 0
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Výborná kniha!       

Od tohto autora som si prečítala túto knihu ako prvú, ale určite nie …

Putava kniha       

Priznam sa, ze len velmi tazko sa mi hladaju tie spravne slova na …

Najsrdcervúcejšia kniha       

Žiadna kniha, žiaden príbeh, mi nezlomili srdce ako táto.... Odporúčam …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Katarína
Katarína
5. septembra 2013
     
Reagovať

Skvelé 4

Perfektná knižka, dozvedela som sa opäť nejaké tie nové veci buď o Talibane alebo aj o histórií Afganistanu. Afganistan je štát, ktorý mám osobne dosť rada a chcela by som ho navštíviť, čiže som knihu úplne zhltla. Autor to dokázal napísať veľmi pútavo a pekne. Obidvoch žien mi bolo veľmi ľúto a opäť som si pomyslela, že mi je na svete naozaj dobre. Niektorí ľudia to anilen netušia a sú veľmi nevďační. Nielen táto kniha ma presne to naučila. Trošku ma mrzel ten koniec, pretože som mala pocit, že autor sa snaží povedať niečo v tom zmysle, že keď Američania prišli do Afganistanu, tak sa všetko zlepšilo a Afganistan naďalej funguje bez problémov. Práve naopak... Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: Majster šarkanov

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Natália Nagyová
Natália Nagyová
7. januára 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Krásna kniha 3

Knižku Tisíc žiarivých sĺnk som prečítala pred dvomi dňami, no jej posolstvo mi stále nedáva spávať:) Majstra šarkanov som prečítala už pred 6 rokmi, no k tejto knižke som sa dostala až teraz. A páčila sa mi viac. Som matkou malého dieťatka a ťažko znášam, keď čítam o utrpení, násilí, krutostiach rôzneho druhu. Ale táto kniha si zaslúži, aby ju prečítalo čo najviac matiek nášho sveta. Bez čierneho by sme nepoznali biele a bez lásky a obety Mariam by Laile nebol dopriaty život s milovaným Tarikom a deťmi. Knižka sa jednoznačne zaradila medzi najhodnotnejšie diela, aké som kedy čítala a určite ju podarujem ďalším ženám. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Martin Damašek
Martin Damašek
22. augusta 2010
     
Reagovať

skvelá kniha 3

Musím uznať, že takúto skvelú knihu som už dlhší čas nečítal. Autor pri tom nepodáva nejaký zložitý príbeh, nečakané zvraty. Podáva len tvrdú realitu každodenného života v Afganistane a iných moslimských krajinách. No veľmi sa mi páčil vývoj postváv a schopnosť hlavných hrdiniek vyrovnať sa s nástrahami osudu. A priznám sa, miestami sa mi tlačili slzy do očí- no len človek bez srdca by ostal pri tejto knihe chladný...
Vrelo odporúčam túto knihu si prečítať.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Martina
Martina
25. januára 2016
     
Reagovať

Hodnotná a krásna 2

Kniha je výborná. Napísaná skvele, vtiahne Vás do deja, sledujete prostredie, mestá, vzťahy hlavných hrdinov, prežívate a cítite ich ťažké životy. I napriek tvrdosti, slzám i zmarených snoch je kniha krásna. Približuje tvrdý život žien, nadradenosť a tradíciu mužov i výchovu a vzťah k deťom. Je to určite vhodná kniha do každej knižnice. Odporúčam Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Eva
Eva
14. januára 2016
     
Reagovať

jedna z naj.. 2

Krásna, pre mňa jedna z najllepších 3- Hosseinovych kníh, Kniha plná lásky, mnoho z toho na zamyslenie a veľa veci sa zdajú byť až neskutočnými. Doporučujem čítať najmä mladým ľuďom, Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Majka
Majka
25. januára 2013
     
Reagovať

Hodnotna kniha 2

Kedze o politiku vseobecne sa snazim zaujimat co najmenej, neskutocne ma zaujal sposob, akym autor na pozadi osudov dvoch jednoduchych zien dokazal vykreslit politicke a spolocenske dianie v Afganistane pocas viacerych desatroci. Afganistan ako krajinu mnohi z nas mozno vnimame negativne, skrz sprav, ktore preniknu do medii. Kniha vsak ukazuje, ze i tu vacsina ludia netuzi po nicom inom, ako po jednoduchom ludskom stasti , laske, mieri, pokoji v dusi....
Pocas citania som si niekolkokrat musela pripomenut, ze dej sa odohrava v nedavnej minulosti (50. roky 20.storocia az zaciatok 21.storocia), pretoze niektore pasaze posobili ako z dob davno minulych - nechcelo sa mi verit, ze krutosti, ktore boli pachane na zenach "v mene nabozenstva" sa mohli stat pred par rokmi.....
Je to kniha, ktora prinuti pouvazovat nad tym, ake mame stastie, ze sme sa narodili v krajine, ktora respektuje zakladne ludske slobody a prava....
Ocenujem aj skvely slovensky preklad, ozaj sa to cita jedna radost!
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Reni
Reni
6. apríla 2009
Reagovať

toto si naozaj treba prečítať 2

silný a dojímavý príbeh, ktorý by mal patriť medzi povinné čítanie... pohľad na vojnu v Afganistane očami obyčajných ľudí. Myslím, že keď sme vojnu sledovali z tepla svojich domovov, nikdy sme si neuvedomovali, ako v skutočnosti trpia obyčajní ľudia. A o tom pochopení to práve je. Svet ľudí východu, vrátane Afganistanu, bol aspoň pre mňa doteraz úplne nepoznanou kapitolou, ich bežný život, zvyky, láska. Práve prostredníctvom tejto krásnej knihy som si uvedomila, ako málo by mohlo stačiť ľuďom k tomu, aby si vážili to čo majú, aby si vážili svoje obyčajné ľudské šťastie. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Chilli
Chilli
17. januára 2011
     
Reagovať

Názor čitateľa 2

Nádherné, bravúrne, vynikajúce! Krásna kniha, jednoduchý a zároveň výborný štýl písania. Kniha ma úplne vtiahla do deja asi po prvej štvrtine, nesmierne som si obľúbila postavy (najmä Lailu) a čo je najlepšie, nevnucujúcim spôsobom som sa dozvedela veľa zaujímavých informáciií o živote v Afganistane. Po prečítaní som mala chuť na vlastnej koži zažiť aspoň na chvíľu Kábul. V závere som si poplakala. Aj napriek mnohým brutalitám, ktoré postihli hlavné hrdinky, som mala po prečítaní veľmi pozitívny pocit a oveľa viac sympatií k arabskému svetu ako tomu bolo doteraz. O deji a jednotlivých postavách som rozmýšľala aj vtedy, keď som práve nečítala. Určite odporúčam, dokonca aj tým, ktorí zatiaľ neprišli na chuť knihám s podobnou tematikou. Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: Sofiina voľba

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Mgr. Martina Sedláková
Mgr. Martina Sedláková
3. januára 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Výborná kniha! 2

Od tohto autora som si prečítala túto knihu ako prvú, ale určite nie poslednú. Kniha je výborná, napínavá, zaujímavá a smutná. Autor veľmi dobre popísal, aká je situácia v krajine, aké je veľmi nepríjemné pre ľudí, ak okolo zúri vojna, aké smutné osudy sa ľuďom odohrávajú. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Zuzka
Zuzka
16. júna 2016
     
Reagovať

Putava kniha 2

Priznam sa, ze len velmi tazko sa mi hladaju tie spravne slova na opisanie dojmu, ktory vo mne tato kniha zanechala. Myslim si, ze citatelom nasej kultury je len velmi tazke pochopit postavenie a zaobchadzanie so zenami, ktore je dodnes realitou v niektorych vychodnych kulturach. Po docitani som nemohla prestat mysliet na zivot Mariam a Laily a pevne verim, ze na ne nikdy nezabudnem. Velka pochvala patri aj prekladatelke Marii Galadovej, kedze som pri citani vobec nepocitovala, ze vlasnte citam preklad a nie original. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba