Knihy
E-knihy
9,42 €

Bežná cena Bežne 9,92 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento príbeh iskriaci vtipom, napätím, ale aj hlbokými myšlienkami, vo Francúzsku nazvali longsellerom, keďže sa už dlho nachádza na prvých miestach predaja. Prekladá sa do 35 jazykov. Ide vlastne o dva prelínajúce sa príbehy: hrdinkou prvého je 54-ročná Renée, svojská recepčná v luxusnom dome v bohatej parížskej štvrti a v druhom vystupuje dospievajúca Paloma, obyvateľka domu a ministrova dcéra. Obidve nás zahrnú výstižnými postrehmi zo sveta umenia, ale aj z prostredia parížskej smotánky (napr. snobského zariadenia bytu, stolovania, z nákupov vo výpredaji značkových obchodov). Takýto život Palomu desí. Do života Renée zase vstúpi sympatický Japonec, ktorý za jej nepríťažlivým vzhľadom objaví krásnu dušu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pichľavá elegancia - Muriel Barberyová
Aj Boh miluje čokoládu - Sveva Casati Modignaniová
18,84 €
Ušetríte 1,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
L´élégance du hérisson
Rozmer
150×210 mm
ISBN
8010015313
Naše katalógové číslo
57113
Počet strán
239
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

22 hodnotení

16
5
1
0
0

Pavol Provazník
Pavol Provazník
1.12.2014
Hm
Filozofická, romantická, z reality....no i trocha zbytočne rozvláčna a ten koniec...hm...asi inšpirácia vo francúzsky obľúbenom existencializme :-). Zaujímavé by bolo filmové spracovanie, toto Francúzi vedia ala Amélia...
Čítaj viac
Maria
10.4.2014
Názor čitateľa
Výborná. Muriel Barbery filozofiu nezaprie. Niektoré pasáže som musela prejsť viac, než len raz, no stálo to za to. Tie hodiny s Renée neľutujem, vďaka nej nemám na očiach škatuľky, ktoré pri jedinom pohľade zhodnotia tetu predavačku alebo uja smetiara.
Čítaj viac
Eli
3.4.2013
Názor čitateľa
Na mna tato kniha chvilami posobila ako subor eseji - fakty z kultury, vedy, dejin pisane umeleckou formou. Autorka sa miestami vo svojich filozofickych uvahach doslova utapa. Tie intelektualne kudrlinky ma iritovali, ale asi to bolo tym, ze som predtym citala Baricca, kt. ma taky krasny cisty styl pisania. Napriek tomu knihu odporucam, je tam niekolko velmi peknych a sviezich myslienok, v kt, je skryta velka pravda. Je dobre, ak nieco rozbije vase predstavy (a aj predsudky) o spolocnosti, o sebe, o zivote, a vy to musite vystavat nanovo a pritom dufate, ze tentokrat uz lepsie a bez chyb.
Čítaj viac
Anička
12.2.2013
Názor čitateľa
Skvelá!
Dostala som sa k nej náhodou (rýchlim schmatnutím v miniatúrnom knihkupecte na letisku)... občas má hlbšie myšlienky a nieje to lahké čítanie ale zaradujem ju ku kvalite... Je to príbeh dvoch žien, vekovo odlišných, kazdá žije v inom svete. Stojí za prečitanie :)


"Po prvýkrát v živote som pochopila, čo to znamná NIKDY. No je to hrozné. človek to slovo použije stokrát za den, ale pri tom vlastne ani nevieme, čo hovoríme, pokiaľ sa nestretneme so skutočným "už nikdy".
Čítaj viac
Soňa Straková
24.11.2011
...: možno toto znamená žiť. (na strane 208 hore)
Čítať túto knihu, mať ju v rukách práve v tomto čase a v žiadnom inom okamihu, možno toto znamená žiť. Toto písanie, tento notebook na mojich kolenách, kvety na parapetnej doske, všetko skutočné okolo mňa. Je to predsa skutočnosť, tento moment, tento okamih, je to môj život, môj život je skutočnosť.
Stále pátram to, ako to je a v jednej nevšednej knihe čosi také vypátram. V knihe sa jedna postava pýta: Myslíte si, že život má nejaký zmysel? (na strane 193)

O pár strán ďalej tá malá postava povie: vy mi dodávate nádej...zdá sa, že je možné zmeniť osud. (strana 207 dole)

Osud. Nad nejakým osudom sa príliš nezamýšľam, nad tým čo to je a či to vôbec je. Zdá sa, že začnem, ale neviem či to má zmysel špárať sa v tom.

Knihu si určite prečítajte, prípadne aj ten slovník vyhľadajte, sem tam by sa zišiel. Mne sa najviac na nej páči, že táto kniha odpovedá, autorka mala toľko odvahy, že na svoje otázky si odpovedala, mala toľko čo povedať, že dokázala dokonca knihy stále písať naozaj hlboké myšlienky.

Táto kniha má moju úctu, prevzala som si ju z nej. Našla som ju v nej. Píše o živote a ja chcem vedieť, čo to znamená žiť.
Čítaj viac
Erika
15.4.2011
Názor čitateľa
Kniha je skutočne ťažšia na čítanie a určite nie je vhodná pre nadšencov pani Steelovej. Už dávno som nečítala tak dobrú knihu, po jej dočítaní som nad ňou ešte veľmi dlho musela rozmýšľať. Určite ju odporúčam ďalším čitateľom.
Čítaj viac
lucia
8.9.2010
Názor čitateľa
jedna z najlepsich knih, co som citala. len niektore filozoficke uvahy boli aj na mna pritazke a zisiel by sa slovnik cudzich slov k citaniu tejto knihy.
Čítaj viac
martina
27.12.2008
Názor čitateľa
Kniha je zaujímavá,trochu náročnejšia na čítanie,ale v celku sa mi páči no určite treba mat pri čítani takej knihy pokoj.V tejto knihe sa objavujú dva poľlady na dnešný svet ,sú tam zaujímave postrehy a myslím že sa oplatí prečítať.
Čítaj viac

Slovenské pedagogické nakladateľstvo vzniklo v roku 1920 ako pobočka Štátneho nakladateľstva v Prahe pod rovnakým názvom. V roku 1939 sa osamostatnilo a roku 1952 premenovalo na Slovenské pedagogické nakladateľstvo. Ako pôvodne výhradné vydavateľstvo učebníc vydalo už milióny výtlačkov kníh pre všetky typy škôl. Novodobá história vydavateľstva sa začala písať po revolúcii, v 90. rokoch minulého storočia. Hoci vydavateľstvo prešlo významnými štrukturálnymi zmenami, zachovalo si svoju produkciu. V súčasnosti sme túto produkciu ešte rozšírili. Vydávame kvalitné učebnice pre všetky typy škôl v slovenskej a maďarskej mutácii, učebnice pre žiakov so sluchovým i zrakovým postihnutím. Ponúkame množstvo vzdelávacích príručiek pre základné a stredné školy (na vyučovacie predmety slovenský jazyk, ruský jazyk, anglický jazyk, matematika, prírodoveda, občianska náuka, dejepis atď.), publikácie určené na Testovanie 9, na maturitné skúšky, ako aj učebnice pre samoukov a jazykové kurzy (španielčina, ruština, maďarčina, francúzština, latinčina). Máme dlhoročnú tradíciu vo vydávaní slovníkov – cudzojazyčných, výkladových, terminologických.

História Mladých liet sa začína vo vydavateľstve Smena, kde sa sústredilo vydávanie detských kníh. Dovtedy vychádzali knihy pre mladých čitateľov v rôznych vydavateľstvách, všade iba okrajovo. Až v roku 1950 vzniklo vydavateľstvo, ktoré sa zameralo práve na detské knihy. Od roku 1953 malo názov Slovenské nakladateľstvo kníh pre deti a mládež (známe pod skratkou SNDK) a roku 1957 dostalo meno, ktoré sa mu dodnes nezmenilo: Mladé letá. Autorské a redaktorské tímy priniesli na slovenský knižný trh to najlepšie z oblasti pôvodnej slovenskej tvorby, ale i mnoho kvalitných prekladov. O kvalite vydavateľskej produkcie svedčia autori, ktorých diela dnes už tvoria zlatý fond slovenskej detskej literatúry a stali sa obľúbenou klasikou (Pavol Dobšinský, Ľudmila Podjavorinská, Mária Rázusová-Martáková, Jozef Cíger Hronský, Krista Bendová), z ďalšej generácie Mária Ďuríčková, Klára Jarunková, Vincent Šikula, Milan Rúfus, Ľubomír Feldek, Ján Navrátil, Ján Turan, Jozef Pavlovič a iní. Naši mladší čitatelia dobre poznajú aj knižky Daniela Heviera, Gabriely Futovej a ďalších spisovateľov. Mladé letá vždy spolupracovali s najlepšími slovenskými a českými ilustrátormi, mená Ľudovít Fulla, Jaroslav Vodrážka, Albín Brunovský, Dušan Kállay, Peter Kľúčik, Svetozár Mydlo, Jana Kiselová-Siteková, Ľuba Končeková-Veselá, Miroslav Regitko a Ľuba Suchalová-Harichová netreba nikomu predstavovať. Najprogresívnejším činom pri sprístupňovaní pekných kníh deťom bolo založenie Klubu mladých čitateľov. KMČ vzniklo v roku 1963 a už v prvom ročníku sa prihlásilo 48 000 členov.

Naše knihy pravidelne získavajú ocenenia:

Najkrajšie knihy Slovenska Najkrajšia kniha roka Slovník roka Cena Mateja Bela Knižné prémie Literárneho fondu za vedecký a odborný preklad

Vydavateľstvo Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá malo šťastie, že ľudia, ktorí v ňom do dnešných chvíľ pôsobili alebo s ním spolupracovali, nešetrili svojím časom, umom, kumštom, ale najmä vkladali srdce do kníh obohacujúcich celé generácie čitateľov.

Patrí im za to najúprimnejšie poďakovanie.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pichľavá elegancia - Muriel Barberyová
Aj Boh miluje čokoládu - Sveva Casati Modignaniová
18,84 €
Ušetríte 1,00 €

„Spisovateľ je človek, pre ktorého je písanie zložitejšie ako pre iných ľudí.“

Thomas Mann