Knihy
E-knihy
9,42 €

Bežná cena Bežne 9,92 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Aj Boh miluje čokoládu (Singolare femminile – Jedinečnosť ženy) autorka dokončila v minulom roku. Jej ženské hrdinky troch generácií sú autentické, zo súčasnosti, nekonvenčné a spontánne. Odmietajú sa prispôsobiť, vo všetkom hľadajú logiku, k problémom pristupujú citlivo a využívajú ženský inštinkt. Sú vyrovnané, lebo sa vedia na problémy života pozerať s nadhľadom.

Vynikajúci román pomôže nazrieť do nášho vnútra, lepšie pochopiť samých seba i svojich blízkych. Prináša životnú múdrosť, nadhľad a očarujúcu atmosféru talianskeho vidieka spätú so zaujímavými osudmi týchto ľudí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Aj Boh miluje čokoládu - Sveva Casati Modignaniová
Do plaviek - Eva Borušovičová
20,43 €
Ušetríte 2,44 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Singolare femminile
Rozmer
150×210 mm
ISBN
8010014385
Naše katalógové číslo
56924
Počet strán
239
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

66 hodnotení

54
8
2
2
0

Dana
24.8.2013
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Je to dost nudny pribeh. Mna to velmi nebavilo.
Čítaj viac
Ingrid
27.5.2012
odporucam
Velmi prijemne citanie, zaujali ma pribehy, osudy, historia rodiny. Kniha sa lahko a dobre cita, clovek sa v nej nestraca aj ked sa spomina minulost. Prave naopak, cely pribeh vtiahne do deja a mate pocit, ze tu rodinu poznate. Mne sa kniha velmi pacila. Jedine, co by som vytkla su drobne pismena, na ktore som musela pouzit okuliare :-)
Čítaj viac
Macko
25.4.2012
Názor čitateľa
Veľmi pekné príbehy žien, ktoré ma chytili za srdce. Kniha sa dobre číta. Určite odporúčam!
Čítaj viac
kika
22.4.2011
Názor čitateľa
Cítiť tam Taliansko, a keďže zbožňujem túto krajinu, zbožňujem aj knihy od tejto autorky. Píše tak nefalšovane taliansky.Taliani majú jedinečnú schopnosť život si vychutnávať, tešiť sa z neho, napriek všetkým ťažkostiam, a v tejto knihe to cítiť. Páči sa mi atmosféra jej kníh, jedinečná schopnosť zachytiť to podstatné a možnosť ocitnúť sa na chvíľu v Taliansku.
Čítaj viac
Eva
7.9.2010
Názor čitateľa
kniha sa mi čítala veľmi dobre, vyslovene pekná kniha, ktorá sa dá určite prečítať niekoľkokrát. odporučila som ju aj mame, tá zas svojej sestre,....tiež boli spokojné.
Čítaj viac
Nina Javilak
Nina Javilak
13.1.2010
Zaujímavá, i keď miestami rozvláčna sonda do života a osudu žien jednej taliansk
Zaujímavá sonda do života troch žien a ich osudov, ktoré sú poprelínané s históriou ich rodiny, o ktorej netušili až do smrti matky. Pútavý dej, ale niekedy sa príliš vlečie v niektorých častiach, zatiaľ čo v iných preskakuje z obdobia do obdobia príliš rýchlo.
Každopádne, nenáročné čítanie na dovolenku alebo k nedeľnajšej káve.
Čítaj viac
lucula
11.2.2009
áno, ale...
Mne sa kniha páčila. Myslím, že kniha spracovala ženské cítenie veľmi reálne, ale nie vulgárne. Kniha sa mi páčila o to viac, že milujem Taliansko ako také a neviem, čo na ňu povedia ľudia, ktorí túto krajinu nepoznajú.
Čítaj viac

Slovenské pedagogické nakladateľstvo vzniklo v roku 1920 ako pobočka Štátneho nakladateľstva v Prahe pod rovnakým názvom. V roku 1939 sa osamostatnilo a roku 1952 premenovalo na Slovenské pedagogické nakladateľstvo. Ako pôvodne výhradné vydavateľstvo učebníc vydalo už milióny výtlačkov kníh pre všetky typy škôl. Novodobá história vydavateľstva sa začala písať po revolúcii, v 90. rokoch minulého storočia. Hoci vydavateľstvo prešlo významnými štrukturálnymi zmenami, zachovalo si svoju produkciu. V súčasnosti sme túto produkciu ešte rozšírili. Vydávame kvalitné učebnice pre všetky typy škôl v slovenskej a maďarskej mutácii, učebnice pre žiakov so sluchovým i zrakovým postihnutím. Ponúkame množstvo vzdelávacích príručiek pre základné a stredné školy (na vyučovacie predmety slovenský jazyk, ruský jazyk, anglický jazyk, matematika, prírodoveda, občianska náuka, dejepis atď.), publikácie určené na Testovanie 9, na maturitné skúšky, ako aj učebnice pre samoukov a jazykové kurzy (španielčina, ruština, maďarčina, francúzština, latinčina). Máme dlhoročnú tradíciu vo vydávaní slovníkov – cudzojazyčných, výkladových, terminologických.

História Mladých liet sa začína vo vydavateľstve Smena, kde sa sústredilo vydávanie detských kníh. Dovtedy vychádzali knihy pre mladých čitateľov v rôznych vydavateľstvách, všade iba okrajovo. Až v roku 1950 vzniklo vydavateľstvo, ktoré sa zameralo práve na detské knihy. Od roku 1953 malo názov Slovenské nakladateľstvo kníh pre deti a mládež (známe pod skratkou SNDK) a roku 1957 dostalo meno, ktoré sa mu dodnes nezmenilo: Mladé letá. Autorské a redaktorské tímy priniesli na slovenský knižný trh to najlepšie z oblasti pôvodnej slovenskej tvorby, ale i mnoho kvalitných prekladov. O kvalite vydavateľskej produkcie svedčia autori, ktorých diela dnes už tvoria zlatý fond slovenskej detskej literatúry a stali sa obľúbenou klasikou (Pavol Dobšinský, Ľudmila Podjavorinská, Mária Rázusová-Martáková, Jozef Cíger Hronský, Krista Bendová), z ďalšej generácie Mária Ďuríčková, Klára Jarunková, Vincent Šikula, Milan Rúfus, Ľubomír Feldek, Ján Navrátil, Ján Turan, Jozef Pavlovič a iní. Naši mladší čitatelia dobre poznajú aj knižky Daniela Heviera, Gabriely Futovej a ďalších spisovateľov. Mladé letá vždy spolupracovali s najlepšími slovenskými a českými ilustrátormi, mená Ľudovít Fulla, Jaroslav Vodrážka, Albín Brunovský, Dušan Kállay, Peter Kľúčik, Svetozár Mydlo, Jana Kiselová-Siteková, Ľuba Končeková-Veselá, Miroslav Regitko a Ľuba Suchalová-Harichová netreba nikomu predstavovať. Najprogresívnejším činom pri sprístupňovaní pekných kníh deťom bolo založenie Klubu mladých čitateľov. KMČ vzniklo v roku 1963 a už v prvom ročníku sa prihlásilo 48 000 členov.

Naše knihy pravidelne získavajú ocenenia:

Najkrajšie knihy Slovenska Najkrajšia kniha roka Slovník roka Cena Mateja Bela Knižné prémie Literárneho fondu za vedecký a odborný preklad

Vydavateľstvo Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá malo šťastie, že ľudia, ktorí v ňom do dnešných chvíľ pôsobili alebo s ním spolupracovali, nešetrili svojím časom, umom, kumštom, ale najmä vkladali srdce do kníh obohacujúcich celé generácie čitateľov.

Patrí im za to najúprimnejšie poďakovanie.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Aj Boh miluje čokoládu - Sveva Casati Modignaniová
Do plaviek - Eva Borušovičová
20,43 €
Ušetríte 2,44 €

„Spisovateľ je človek, pre ktorého je písanie zložitejšie ako pre iných ľudí.“

Thomas Mann