Knihy
E-knihy

Bratislavské krutosti

Slovart, 2008
Vydavateľstvo
Slovart, 2008
1. diel série
Bratislava

Boris Filan, textár, prozaik a obľúbený rozprávač, autor, ktorý vie, ako na to. Jeho najnovšia knižka je tentoraz ukotvená výlučne doma a tvorí ju prúd krátkych prozaických útvarov, skĺbených do podoby akéhosi bratislavského panoptika...

Čítaj viac

9,89 €

Bežná cena Bežne 9,92 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Boris Filan, textár, prozaik a obľúbený rozprávač, autor, ktorý vie, ako na to. Jeho najnovšia knižka je tentoraz ukotvená výlučne doma a tvorí ju prúd krátkych prozaických útvarov, skĺbených do podoby akéhosi bratislavského panoptika. Pred našimi očami ožívajú známe aj menej známe bratislavské figúry i figúrky, ktoré v nás vedia vyvolať trpký úsmev, ale nás aj rozosmejú alebo chytia za srdce.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bratislavské krutosti - Boris Filan
Mama a syn - Melissa Harrison
16,61 €
Ušetríte 1,21 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
245
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
135×215 mm
ISBN
8080856557
Naše katalógové číslo
53684

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

48 hodnotení

31
8
6
2
1

Juliana
29.5.2012
proste Filan :)
Filan ma vie vždy potešiť :) . Po jeho knihách siaham práve vtedy, ak nemám chuť na extrémne filozofovanie a chcem si pri knihe oddychovať. Zbožňujem, ako si tento autor dokáže pri svojej ľahkosti zachovať dôvtip a intelekt. Krásne, ľahké čítanie z pera inteligentného človeka, ktorý toho prežil dosť na hodnotné rozprávanie. Kniha mi spríjemnila PN-kové obdobie :)
Veľmi živo som si predstavovala všetky opisované zákutia Bratislavy. A o mojom zlatom, 5 rokov obývanom študentskom mestečku Mlynskej doline som sa dozvedela až prekvapivo veľa :)
Čítaj viac
Vierka N.
4.4.2012
Názor čitateľa
Vynikajúca kniha, veľa som si zaspomínala, nasmiala sa. Filan má nádherné videnie sveta okolo seba, má pochopenie pre ľudskú slabosť. Záverečná modlitba jeho babky je úžasná! Je to jedniný autor, ktorého keď čítam počujem jeho vlastný hlas vo svojej hlave. Má tak neopakovateľnú dikciu , ktorú poznám z éteru rádia , že ho pri čítaní jeho vlastných textov stále počujem. Akoby sedel vedľa a rozprával mi to on sám.
Čítaj viac
mirka
4.12.2010
Názor čitateľa
prečítala som všetky Borisove knihy ale toto bola nuda že až....vlastne som ju doteraz nedočítala a to som si ju kúpila hned ako vyšla..no vyhodené peniaze bola som dosť sklamaná lebo jeho humor a písanie sa mi páčilo...
Čítaj viac
iva
13.8.2010
Výborné čítanie
Typickým filanovským štýlom opisuje zaujímavé historky z jeho detstva. Niektoré príbehy sú sladko-trpké, iné kruté, ale mnohé sú vtipné a pri niektorých som sa nevedela dosmiať. Knihu som prečítala za dva dni a potom som si ju po 3 mesiacoch vychutnala znova! Obdivujem štalistickú zručnosť a obrovskú zásobu trefných a nádherných prirovnaní...., Krásne som si zaspomínala aj na vlastné detstvo.
Čítaj viac
Dušan
Dušan
26.12.2008
slabe
precital som asi vsetky filanove knihy bratislavske krutosti je najslabsia tretinu knihy len odpisal z jeho starsich knih
Čítaj viac
Julo
29.10.2008
Filanovská klasika
Typické dielo Borisa Filana. Jeho pohľad na svet a veci s tým súvisiace je neopakovateľný a nech píše o čomkoľek je to zaujímavé.
Čítaj viac
eva
29.10.2008
celkom dobré
je to osviežujúce dielko.Dobre sa číta. Je to milá spomienka pre rovesníkov Borisa Filana na Bratislavu... rokov našej mladosti....
duchaplné, vtipné.
Čítaj viac
Zuzana
22.10.2008
Málo snahy?
Mnohé časti knihy sú písané známym filanovským zmyslom pre humor , avšak celé čítanie mi prišlo nudné. čakala som viac
Čítaj viac

Basketbalista, textár, cestovateľ, scenárista, moderátor, spisovateľ. Vyštudoval scenáristiku na Vysokej škole múzických umení, kde po absolvovaní školy aj prednášal. Pätnásť rokov bol zamestnaný ako dramaturg Slovenskej televízie. V tom čase písal pesničkové texty, najmä pre Pavla Hammela a skupinu Prúdy. Najväčšie úspechy dosiahol s pesničkami pre Joža Ráža a skupinu Elán. Do dnešného dňa sa predalo viac ako 4 milióny platní s jeho textami. Je autorom niekoľkých televíznych inscenácií, scenáru k filmu Rabaka, muzikálov Snehulienka a sedem pretekárov a Dievča z klubu. V Slovenskom rozhlase mal roky svoj pravidelný program Pálenica a v Rádiu OK talkshow Tri opice. V Slovenskej televízii uvádzal svoju talkshow Gala-Gala a Ligapasáž. V 90. rokoch vydal knižku poviedok Paternoster. Cestoval po svete a napísal pre denníky Smena a SME sto pokračovaní TAM-TAMOV. Neskôr vyšla rovnomenná knižka. A po nej Nový TAM-TAM, TAM-TAM tri, Nočný TAM-TAM, Posledný TAM-TAM. Celkove sa TAM-TAMOV dodnes predalo vyše sto tisíc. Vydal tri zbierky poézie a svojich pesničkových textov (Túlavý psík, 69 textov a Kamalásky). Wewerka je Filanova pätnásta vydaná kniha. Medzi jeho ďalšie tituly patria napríklad: PrešpoRock, Zabíjačka a iné rozkoše, Tajomstvo Budhovho úsmevu, Rozhovor Majstra s hlúpym žiakom, Klimtov bozk, Bratislavské krutosti, Raba Suli, Vodka, duša, kaviár...

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Bratislavské krutosti - Boris Filan
Mama a syn - Melissa Harrison
16,61 €
Ušetríte 1,21 €

„Schopný autor tvorí, neschopný poúča.“

George Bernard Shaw